Luxe artikelen in Goese kerk Voorouders en familiebanden rode draad in modeworkshop 13 Zeeuwse première klimaatfilm Smikkelen Spelen donderdag 19 november 2009 Pete Postlethwaite door Raymond de Fret Organisator Mike de Looze wil er niets van weten. De Scaldis Fair in de Grote of Ma ria Magdalenakerk in Goes is niet alleen voor rijke mensen. „Ik wil de term 'miljonairsfair' absoluut niet in de mond ne men. Dat schrikt alleen maar af." Dat neemt niet weg dat de kerk vandaag, morgen en overmorgen voor de tweede keer het walhalla is voor mensen die niet elk dub beltje drie keer hoeven om te draaien. Nee, zegt De Looze, die met zijn International Company Exhibition Management voor de organisatie van de beurs tekent. „De Scaldis Fair is voor mensen met een goede smaak. Oké, dat gaat dikwijls gepaard met veel geld, maar ik heb liever dat de mensen dat pas merken als ze hier binnen zijn." Ten opzichte van de eerste editie is er weinig veran derd. Zeeuwse bedrijven en winke liers tonen hun sieraden, kleding, kunst en antiek. En het peperdure automerk Jaguar komt met zijn nieuwste XJ-model op de prop pen; een vierwieler die leverbaar is vanaf 104.270 euro. Het aantal stands op de Scaldis Fair is nage noeg gelijk aan vorig jaar, ook al zijn er wat minder deelnemers. De Looze; „Een aantal bedrijven wil de meer ruimte. Dat kwam goed uit, want we hadden door de crisis ook een paar afmeldingen. Na de vorige beurs meldde een van de ondernemers zich meteen weer aan. In januari belde hij al dat het er dit jaar niet voor hem inzit. In deze tijden krijgen consumenten beurzen als eerste klappen." Behal ve luxe-artikelen is er ook kunst te bewonderen. Zo'n 65 galeries en Het Zeeuws Museum aan het Abdijplein in Middel burg houdt zaterdag 21 no vember een modeworkshop voor volwassenen, die wordt verzorgd door mode-studenten. Er zijn nog plaatsen vrij. Voor de workshop hebben mode- en textielstudenten van de Konink lijke Academie van Beeldende Kun sten in Den Haag zich laten inspi reren door de collectie van het Zeeuws Museum. Vooral de collec tie etnografica is hierbij van grote invloed geweest, aldus het mu seum. Voorouders, familiebanden en opa's en oma's vormen een rode draad in de modeworkshop. Gedurende een korte rondleiding door het museum doen de deelne mers zaterdag inspiratie op waar na ze tijdens de aansluitende work shop zelf aan de slag gaan. Het is de bedoeling dat ze een vooroudermedaillon vervaardigen met een portret van een Zeeuwse voorouder. De portretten die de cursisten mogen gebruiken zijn ge selecteerd uit de fotocollectie van het Zeeuws Museum. Ze zullen als basis dienen voor een 'etnisch georiënteerde hanger', al dus het Zeeuws Museum. Ook mo- antiquairs exposeren uiteenlopend werk. Bezoekers mogen ook zelf kunst en antiek meenemen. Taxa teurs van het Zeeuws Veilinghuis houden alle dagen taxatiemidda gen. Er zijn diverse demonstraties en proeverijen, waaraan Wijnhoe ve De Kleine Schorre uit Dreischor en restaurant De Koren beurs uit 's-Heerenhoek hun me dewerking verlenen. Scaldis Fair, vandaag en morgen van 14.00 tot 22.00 uur. Zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur. Entree: 12,50 euro, met kortingsbon 7,50 euro. www.scaldisfair.nl Aan de vooravond van de der de Zeeuwse Klimaatweek van 21 tot en met 28 november wordt morgenmiddag de spraak makende film The Age of Stupid vertoond in de filmzaal van de Pro vincie Zeeland, Abdij 6 in Middel- burg. Het betreft de Zeeuwse première van dit docudrama van regisseur Franny Amstrong. Deze vertoning gebeurt op initiatief van AdFair en COS Zeeland. De film wordt inge- leid door gedeputeerde Marten Wiersma van Milieu. The Age of Stupid speelt zich afin het jaar 2055. In zijn beeldarchief in een futuristisch gebouw bij de Noordpool, kijkt een man terug naar de huidig tijd. Om hem heen is de aarde een hel. De Opera van Sydney brandt, mensenmassa's ontvluchten een woestenij, regen wouden zijn veranderd in een uit gedroogd landschap. De man in het archief, gespeeld door de ac teur Pete Postlethwaite, vraagt zich af hoe de mensheid zo stom kon zijn niets te doen om de op warming van de aarde te voorko men. Deze klimaatfilm ging in sep tember in première en was op het zelfde tijdstip in meer dan 50 lan den, in ruim 700 bioscopen te zien. De voorstelling morgen in de filmzaal van het provinciehuis begint om 12.30 uur. Bij grote belangstelling is er een tweede vertoning om 16.00 uur. gen de deelnemers voor hun crea ties toegevoegde materialen gebrui ken zoals kralen, knopen, belletjes en Zeeuwse stofjes. De kosten van de workshop bedra gen 20 euro, inclusief gratis materialen, koffie/thee en entree tot het museum. Reserveren is noodzakelijk via rondleidingen@zeeuwsmuseum.nl Vooroudermedaillon - modeworkshop voor volwassenen. Zaterdag 21 november, 13.00-16.00 uur in het Zeeuws Museum aan het Abdijplein in Middelburg. Maximum aantal deelnemers: 15. De eerste editie van de Scaldis Fair in Goes trok vorig jaar drieduizend bezoekers. foto Willem Mieras Kerst vier je bij Mini Mundi en Speelcir- cus Bambini volledig in sfeer! Een overheerlijk 3-gangen keuzediner, je lekker uitleven op de freefall, in de botsauto's, het kfjm- en klauterparcours en ga in sfeer langs de miniaturen. Kijk voor meer info op: www.minimundi.nl/kerst of www.speelcircusbambim.nl/kerst SPEELCIRCUS BAMBINI en MINI MUNDI zijn een belevenis van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 167