Oerklanken die door je bloed heen stromen THE ZOMBIES uil 5 Colin Blunstone Rod Argent Stadsschouwburg Middelburg donderdag 19 november 2009 podium DONDERDAG 19 NOVEMBER Goes Van Houts en De Ket brengen een reprise van het cabaretprogramma 'Achterlijker dan dwars'. Theater de Mythe, 20.00 uur Middelburg Annick Boer en Joep Onderdelinden ver tolken de hoofdrollen in de musical 'Ja zuster, nee zuster'. Stadsschouwburg, 20.00 uur Vlissingen Singer-songwriter Charlie Dée brengt een ode aan haar inspiratiebron Joni Mitchell. Arsenaaltheater, 20.15 uur info: www.cultuurwerf.nl Terneuzen Het Zeeuws Orkest met gastdirigent Ma rien van Staalen vertolkt werken van Ibert, Ter Veldhuis en Mahler. Scheldetheater, 20.00 uur VRIJDAG 20 NOVEMBER Goes Moondance treedt op. Grandcafé Jersey, 18.00 uur. Het Zeeuws Orkest met gastdirigent Ma rien van Staalen vertolkt werken van Ibert, Ter Veldhuis en Mahler. Theater de Mythe, 20.00 uur Marlies Somers, Marij van den Boom en Paulien Adriana brengen als Markante Meiden drie aparte voorstellingen. Podium 't Beest, 20.30 uur Jaarlijkse rock night. Deze avond spelen Rolr en Over the edge. Heartbreakcafé, 22.00 uur entree gratis Kruiningen Pianist Wibi Soerjadi geeft het concert dat in april om medische redenen werd afgelast. Ons Dorpshuis, aanvang 20.00 uur. Middelburg The Hollow Men, Backlash en Tellurion treden op. Bar American, 21 uur Ovezande 2nd Influenz 2e voorronde met optredens van Dehumi- nization, Anno Catsman, Sweet Docu ment en Volt Violin. Special act Patick Le Due en Angelo de Rijke. De Klomp, 20.00 uur. Terneuzen Benefietconcert van vier bands voor gita rist Erik Larsen. Porgy en Bess, 21.00 uur De eenmansformatie Dead Elvis rockt met enkel een microfoon, drums en een gitaar. In het voorprogramma de Neder landse rock 'n roll band The Stilettos. De Piek, 21.00 uur ZATERDAG 21 NOVEMBER Viering honderdjarig bestaan in 1934, in de concertzaal in Middelburg, met dirigent Joh. H. Caro. het 150-jarig bestaan, in 1984, een compositieopdracht verstrekt. Herman Strategier componeerde toen De Lof van Walcheren. De doelstelling van het gezelschap luidde: 'Door vereniging van enige liefhebbers der zang- en toonkunst geholpen door de bekwame meesters hier ter studie, een vast muziekgezelschap op te rigten, hetwelk maandelijks hier zoude vergaderen om tot onderlinge oefening en uitspanning eenig vocaal en instrumentaal muziek uit te voeren'. De oratoriumvereniging verwierf bij haar eeuwfeest, in 1934, het predikaat koninklijk. Net als bij het huidige jubileum werd bij de viering van Het koor telt nu ruim zeventig vocalisten (21 sopranen, 28 alten, 10 tenoren en 13 bassen) en staat sinds 1997 onder leiding van Jan Hut. Vaste stek van de vereniging is de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Daar wordt wekelijks op de woensdagavond gerepeteerd. Een langlopende traditie van het koor is dat in de even kalenderjaren op de Goede Vrijdag de Johannes Passion van Bach wordt uitgevoerd. Een nieuwe traditie is het uitvoeren van een Requiem, op of rond 4 mei, in de oneven jaren. Verder wordt jaarlijks een tweede concert in het najaar gegeven. Programma voor 2010: op 2 april Johannes Passion, op 20 november Italiaans programma (o.a. Messa di Gloria van Puccini). Hoek Metal-core Hoek 10th anniversary. Met: Tellurion, Retaliation, Blood Redemp tion, Rafflesia, Collateral Damage, Portall, Izegrim en LengTch'e. Dorpshuis, deuren open 15.00. uur Middelburg Herdenkingsavond Wings to Victory. De avond is gevuld met (samen)zang, mu ziek en gedichten ter nagedachtenis aan militairen en burgers die sneuvelden in de Tweede Wereldoorlog. Nieuwe Kerk, 19.30 uur Triggerfinger Avond in het kader van het band- coachingsproject Popaanzee. De Zeeuwse singer-songwriter Marsha, dit seizoen een van de vier deelnemende acts, staat in het voorprogramma van de Vlaamse rockband Triggerfinger (foto). De groep staat bekend om haar sterke podiumperformance, die stevige trommelvliezen vergt. Zaterdag 21 november, podium 't Beest, Goes, 21.00 uur. Rony Verbiest Rony Verbiest (accordeon, bando neon, baritonssax) is dit seizoen 'artist in residence' bij Porgy en Bess. Deze middag brengt hij met Antje de Boeck (zang) en Michel Bisceglia (piano) een programma dat is gewijd aan zanger, compo nist en tekstschrijver Tom Waits. Het programma was een groot suc ces in de Belgische theaters. Zondag 22 november, Porgy en Bess, Terneuzen, 16.00 uur. Lebbis Cabaretier Lebbis (Hans Sibbel) speelt twee avonden achtereen in Goes de reprise van zijn succesvol le programma Hoe laat begint het schieten. Kenmerkend voor Lebbis is een spervuur aan grappen, vaak direct aanhakend bij de actualiteit. Zijn persoonlijke betrokkenheid bepaalt de keuze van de onderwer pen. Dinsdag 24 en woensdag 25 november, De Mythe, Goes, 20.00 uur. Vlissingen De Zeeuwse Komedie speelt Nu even wel van Maria Goos. Vestzaktheater, 20.15 uur Oostkapelle Zang- en muziekavond ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Gemengd koor Soli Deo Gloria uit Oostkapelle. Saronkerk, 19.30 uur. Oost-Souburg Het ensemble Les 0ffs uit Antwerpen treedt op. Razzmatazz ,21.00 uur Oost-Souburg Toneelgroep STEC speelt het blijspel Ver liezers. De Zwaan, 20.00 uur Terneuzen Een Avondje Bergkamp, met Arie Koomen, Kim Goedegebure en Renate Reijnders (duo Reijn en Goed) en Bob Mc Laren. Scheldetheater, 20.00 uur DJ Papa Havanna presenteert: een avond met The War of the Worlds Live van Jeff Wayne op het witte doek. Porgy en Bess, 21.30 uur Vlissingen Linda van Dyck en Victor Löw vertolken de hoofdrollen in Oog om oog, over lief de, hoop en schuld. Arsenaaltheater, 20.15 uur Kapers op de Kust is een hiphop feest met Zo Moeilijk en FreazyJ. De Piek, 21.00 uur ZONDAG 22 NOVEMBER Middelburg De band Powerplay ('Love can break your heart') treedt op. Café 't Schuttershof, deuren open om 17.00 uur Baarland 'Op poëtische tocht door Zeeland en daarbuiten' is een programma met ge dichten van en door Anneke Schenk en Juul Kortekaas, met muzikale illustraties van Cees Dubbeldam. G achttien 88, 15.00 uur Middelburg Sinterklaasvoorstelling 'De Ontdekpiet en de Sintermachine'. Spiegeltheater, 15.00 uur Love2dance, dansen van over de hele we reld over verliefdheid, door het Internatio naal Danstheater voor de Jeugd. Familievoorstelling 8+. Stadsschouwburg, 14.00 uur Vlissingen De Zeeuwse Komedie voert 'Nu even wel' van Maria Goos op. Theater Vestzak99, 15.00 uur Solas brengt Ierse folk. Arsenaaltheater, 15.00 uur WOENSDAG 25 NOVEMBER Middelburg The Zombies treden op. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Terneuzen Spirit of Mexico, wervelende muziek- en dansshow. Scheldetheater, 20.00 uur meer agendanieuws op de website van deze krant 'Muziek Gezelschap Tot Oefening en Uitspanning' werd opgericht op 22 december 1834. Grondlegger en eerste dirigent was Willem Remigius Ceulen (foto), stadsmuziekmeester van Middelburg. WOENSDAG 25 NOVEMBER 20.00 UUR Enree: 28,50 (inclusief garderobe en consumptie) Reserveren: 0900-3300033 of www.theaterverkoopzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 159