Oranje sluit mooi jaar slecht af 36 en 37 35 V OEFENWEDSTRIJD Ploeg kan ook tegen Paraguay niet scoren: o-o Button vervolgt carrière bij McLaren 'Raikkönen volgend jaar niet in Formule 1' KNVB wil EK voetbal voor vrouwen in 2013 Mathijsen: Het zag er waarschijnlijk saai uit Roda JC wil aandelen stadion verkopen Theo Rabout kijkt na jaren blessureleed weer voorzichtig vooruit Griekenland, Slovenië en Portugal geplaatst voor WK voetbal DONDERDAG 19 november 2009 133 Oranje-middenvelder Mark van Bommel (rechts) heeft zijn handen nodig om de Paraquayaan Cristian Riveros Nunez van zich af te houden. foto Peter de Jong/AP HEERENVEEN - Het Nederlands voet balelftal heeft het jaar in Heeren veen afgesloten met een o-o tegen Paraguay. Het was de derde opeen volgende doelpuntloze wedstrijd van Oranje, alle met een vriend schappelijk karakter. Wel bleef het elftal van bonds coach Bert van Marwijk daarmee in het elfde en laatste duel van 2009 zonder nederlaag. De kwalifi catiereeks voor de wereldtitelstrijd werd glansrijk doorstaan. Daar ging het uiteindelijk allemaal om. Het oefenduel in het Abe Lenstra stadion, de tweede interland ooit in Heerenveen, kende weinig hoog tepunten. Positief was wellicht dat de defensie voor de vijfde achter eenvolgende keer geen treffer te gen kreeg. Verder zal Van Marwijk weinig wijzer zijn geworden van de troosteloze confrontatie. Nederland kreeg in het eerste deel vrijwel geen kans, Paraguay twee kleintjes. Die werden door het goe de werk van doelman Maarten Ste kelenburg onschadelijk gemaakt. Nederland kwam niet veel verder dan een schot van ver van Rafael van der Vaart. Het was typerend voor het niveau van Oranje. Zonder Wesley Sneij- der, Robin van Persie en Arjen Robben was er voorin weinig crea tiviteit. Af en toe kwam er een im puls van links, van Eljero Elia en Giovanni van Bronckhorst. Spits Dirk Kuijt werd echter onvoldoen de in stelling gebracht. Kuijt was teruggekeerd in de spits. Afgelopen zaterdag stond daar aan vankelijk Van Persie, na diens snel le uitvallen Klaas-Jan Huntelaar. De laatste, bij AC Milan vooral op de bank, viel tegen het stevige Itali aanse centrum tegen. Van Mar wijk gaf hem in het Abe Lenstra stadion aanvankelijk geen nieuwe kans. Ibrahim Afellay mocht het weer eens van het begin proberen. Voor het laatst gebeurde dat op de Europese titelstrijd van 2008, in het niet al te belangrijke treffen met Roemenië. Afellay, bij PSV controlerend op het middenveld, kreeg rechts in de aanval een kans. Op de plek waar recentelijk Kuijt nog stond. Met veel wissels, onder wie de de butanten Wout Brama en Otman Bakkal, sleepte het duel zich in het tweede deel eveneens zonder hoogtepunten voort. Na een uur spel was er een opleving van Oran je, middels een aardig schot van Af ellay dat net over ging. Verder waren er tegen de ook vrij machteloze opponent vooral fou ten en slordigheden te vinden in het spel van Van Marwijks forma tie. In de slotminuut zag Huntel aar nog een goed schot gestopt door doelman Justo Villar Viveros. Dat was het. Nederland-Paraguay 0-0. Scheidsrech ter: Hrinak (Slw). Toeschouwers: 25.000. Gele kaart: De Jong (Neder land). Nederland: Stekelenburg; Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronck horst (46. Braafheid); Afellay, Van Bom mel (71Brama), Van der Vaart (85. Bakkal), De Jong (46. Engelaar), Elia (46. Babel); Kuyt (62. Huntelaar). LONDEN De Britse autocoureur Jenson But ton, wereldkampioen in de Formu le 1, rijdt volgend seizoen voor de renstal van McLaren. De 29-jarige coureur ondertekende gisteren een contract voor meerdere jaren, al dus McLaren. Button (29) pakte afgelopen sei zoen in de bolide van Brawn GP verrassend zijn eerste wereldtitel. Hij gaat bij McLaren een duo vor men met zijn 24-jarige landgenoot Lewis Hamilton, de wereldkampi oen van 2008. HELSINKI De Fin Kimi Raikkönen rijdt vol gend jaar niet in de Formule 1. Dat heeft zijn manager Steve Ro bertson gisteren gezegd in de Finse krant Turun Sanomat. Raikkönen, de wereldkampioen van 2007, kwam de afgelopen jaren uit voor Ferrari, dat voor komend jaar de Spanjaard Fernando Alonso aan trok. Raikkönen onderhandelde tever geefs met renstal McLaren. „McLa ren was het enige alternatief in de Formule 1", gaf Robertson aan. ZEIST De KNVB heeft zich bij de Uefa offi cieel kandidaat gesteld voor de or ganisatie van het Europees kam pioenschap voor vrouwen in 2013. Vrijdag liep de termijn af waarop nationale bonden zich als gegadig de konden melden. Ook de bonden van Bulgarije, Polen, Zweden en Zwitserland willen het EK in huis halen. De toewijzing van de organi satie volgt in september 2010. Het laatste EK voor vrouwen was afgelopen zomer in Finland. Oran je haalde toen de halve finales. HEERENVEEN Joris Mathijsen had na de derde 0-0 op rij van Oranje, gisteravond in Heerenveen tegen Paraguay, moeite om positieve punten te ont dekken bij het Nederlandse spel. „Het zag er waarschijnlijk saai uit", verzuchtte de verdediger van Ham burger SV. Mathijsen haastte zich te zeggen dat er van enige 'opzef geen sprak was. „Misschien leek het erop dat we niet alles hebben gegeven. Maar we wilden deze wedstrijd wel de gelijk benutten met elkaar." KERKRADE Roda JC wil het restant van de aan delen in het Parkstad Limburg Sta dion aan de gemeente Kerkrade verkopen. De club wil daarmee 6 miljoen euro binnenhalen. Roda JC wil dat bedrag gebruiken voor de ambities op voetbalgebied, voor maatschappelijke projecten en om de exploitatie van de club voor de komende vier jaar sluitend te maken. Na verkoop van de aandelen wil Roda JC het stadion terughuren van de gemeente Kerkrade.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 145