zeeland 125 Jeugd wijst op verkeersonveilig gedrag De magazijnen MOETEN leeg! 8.1 £2> €6,99 4de pri)s' Sinterklaas toert in de hele streek rond showroom- BouwCenter Logus-De Hoop xMand-et! L sier- Ijsbaan weer op Markt Terneuzen Metal-Core Hoek hard en lang Eindejaarsacties bij Logus-De Hoop: Restanten O V3H gereedschap, f(\OO^u ijzerwaren;' tegen inkoop!* Qg f donderdag 19 november 2009 BEWUSTWORDING Scholieren ontwerpen zelf campagne voor leeftijdsgenoten door René Hoonhorst Ze blijft roken op de fiets, maar met telefoneren wacht ze voortaan even tot ze op de plaats van bestemming is. Leerlinge Christel Brouwers (14) uit klas K3B van het Zwin College heeft zich niet alleen voor de lol bloederig laten schminken. Ze speelde op het schoolplein dat ze kibbelend met een medescholier tijdens een fietstocht naar school beiden ten val kwamen en behoor lijk gewond raakten. Een toneel stukje natuurlijk, maar wel eentje waarvan zij en haar medeleerlin gen echt wat op staken. De ver- keersveiligheidscampagne die ze met klasgenoten en klas K3A op zette, moet verkeersdeelnemers in de streek hetzelfde besef bijbren gen. Door 14- en 15-jarigen zelf te laten nadenken over hun rol in het ver keer, hoopt het ROVZ (Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zee land) ze bewust te maken van hun rol in het verkeer. „Leerlingen van de derde klas van het middelbaar onderwijs zijn in staat te beseffen dat hun gedrag in het verkeer voor anderen gevolgen heeft en omge keerd", verklaart Christine Dinge- manse van het ROVZ. De Zeeuwse verkeersveiligheids- promotor maakte een filmpje over Leerlinge Christel Brouwers van het Zwincollege speelde op het schoolplein dat ze kibbelend met een medescho lier tijdens een fietstocht naar school ten val kwam en behoorlijk gewond raakte. foto Peter Nicolai naar het Zwin fietsende scholie ren. Het was al een les voor de twee vmbö-klassen om hen met hun eigen fietsgedrag en dat van andere scholieren te confronteren. De mededeling dat ruim eenderde van de Zeeuwse verkeersslachtof fers tussen de 12 en 24 jaar oud is, overtuigde de scholieren helemaal dat campagne voeren geen overbo dige luxe is. Het kostte ze vervol gens weinig moeite om slogans te verzinnen op te verspreiden pos ters en stickers. „Verkeersongeluk ken zijn doodsoorzaak nummer één onder jongeren in Zeeland. Wij willen geen lege plekken in de klas!", schreeuwt een opvallende poster. Onder de doodsoorzaakre- gel staat op andere posters 'Doe jij hier iets aan?" Klas K3A deed aan- zelfanalyse: „60 procent van klas K3A is snel afgeleid in het verkeer. Jij ook?" Verkeerscoördinator en docente maatschappijleer Rilana van Oostenbrugge besteedt tijdens haar lessen vaker aandacht aan ver keersveiligheid. Maar nu leerlin gen zelf een campagne opzetten en presenteren, hoopt ze dat er nog meer van blijft hangen. Ze gaat er vanuit dat de derde klassers goede ambassadeurs voor de ver keersveiligheid zullen zijn. De Slui- se wethouder Maria le Roy ver wacht dat de campagne van de scholieren het gemeentelijk ver- keersveiligheidsbeleid onder steunt. Christine Dingemanse twij felt daar niet aan. „Natuurlijk zijn op de posters alleen leerlingen van 3vmbo te zien. Maar veel mensen in de gemeente kennen die gezich ten. Van school, de sportclub, de supermarkt, het dorp, een horeca gelegenheid óf uit de verte. Die be kendheid brengt de boodschap dichter bij." Het Zwin College was de eerste school waar leerlingen zelf een verkeersveiligheidscampag- ne ontwierpen en uitvoerden. Het ROVZ hoopt de komende twee jaar op de 22 overige middelbare scholen in de provincie gelijkaardi ge campagnes op poten te kunnen zetten. „Gezichten uit de directe omgeving zijin voor velen herken baar en verhogen de attentiewaar- de", weet Dingemanse. OOSTBURC - In onder meer Terneu- zen, Breskens en Hulst deed Sinter klaas al zijn intocht. Maar ook veel andere plaatsen in de regio wor den de komende anderhalve week door de goedheiligman bezocht. Zaterdag 21 november is een druk ke dag voor de sint. Hij maakt dan zijn opwachting in onder meer Oostburg, Sas van Gent en Vogel waarde. In Oostburg wordt de kin dervriend om 14.00 uur in het ge meentehuis ontvangen door burge meester (aap Sala. Na de officiële plichtplegingen volgt een rond tocht door het centrum, waarbij de muziekverenigingen Harmonie en Veronica Sinterklaas begelei den. Het feest wordt na de rond tocht afgesloten in het Zwin Colle ge, waar kinderen tot en met 8 ntWHtWau mmMrjmnumqHBflfsesipssaSSeSSSSIBXËZ&SS&lSBBfiSgSSSlS TERNEUZEN - De Stichting Terneu zen on Ice zorgt voor de negende keer voor ijspret in het centrum van Terneuzen. Van vrijdag 11 de cember tot en met zondag 3 janua ri kan men op de Markt weer de ij zers onder binden. De overdekte baan van veertig bij twaalf meter is de eerste week overdag traditio neel vooral het domein van basis scholieren. De ijsbaan is dagelijks open van 11.00 tot 20.00 uur; op zondagen en tweede kerstdag van 13.00 tot 17.00 uur. Op eerste kerst dag en nieuwjaarsdag is de ijsbaan gesloten. jaar welkom zijn. In Sas van Gent komt de sint traditioneel aan in de museumhaven aan de Prinsenka de. De Stichting Sint Nicolaasco- mité Sas van Gent heet de goedhei ligman om twee uur 's middags welkom. Daarna wordt de mijter drager nogmaals verwelkomd door een delegatie van het Terneu- zense gemeentebestuur. Na een rondritje stappen de sint en zijn gevolg De Speye binnen om feest te vieren met kinderen tot en met groep 6. Vervolgens trekt hij ver der naar de ouderen in zorgcen trum De Redoute. In Vogelwaarde trekt Sinterklaas met kinderen tot en met groep 5 in optocht door het dorp. De tocht begint om 13.45 uur op het plein voor basisschool de Schakel. HOEK - Stichting de Hoekse Rak kers houdt komende zaterdag voor de tiende keer het Metal-Core festi val. Vanwege het tienjarig jubi leum begint het festival in het dorpshuis dit keer al 's middags om 15.00 uur. Er treden in totaal acht bands op: Tellurion (Oost- burg), Retaliation (Oost-Zeeuws- Vlaanderen), Blood Redemption en Rafflesia (West- Zeeuws-Vlaan- deren), Collatoral Damage (Ter- neuzen), Portall (Elburg), Izegrim (Zutphen) en de Belgische groep Leng t'che. Kaarten kosten 10 euro. Terneuzen: Kennedylaan 32, T 0115 - 68 06 12 www.logusdehoop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 137