Hoop voor bibliotheek in Breskens Maat is vol na zoveelste ongeval op sluiproute deDRVKKERY BEZUINIGING Vestigingen in Aardenburg en Sluis definitief dicht Tijdsbeeld van dorp op film vastgelegd Carnavalsloods half december in gebruik Waterschap vervangt bomen Middenweg 'ledereen kan vervoerd worden, zelfs al heb je een beperking' ms 22 en 23 Faunabescherming staakt zaak tegen mosselvisserij www.bndestem.nl DONDERDAG 19 november 2009 21 door Martijn de Koning BRËSKENS - Er gloort hoop voor de bibliotheek in Breskens. Het be stuur van de Bibliotheek Zeeuws- Vlaanderen zoekt naar mogelijkhe den om de vestiging toch open te houden. De biebs in Sluis en Aar denburg sluiten definitief De bibliotheek verkeert in zwaar weer door de beslissing van de Sluise gemeenteraad om vanaf 2010 fors te bezuinigen op de bibli- otheekbijdrage. Gevolg is dat direc teur Rudi Crombeen volgend jaar al ïoo.ooo euro moet besparen. In eerste instantie was daardoor spra ke van sluiting van drie van de vier vestigingen in West-Zeeuws- Vlaanderen: Breskens, Aardenburg en Sluis. Crombeen komt daar nu heel voorzichtig op terug. „We gaan op zoek naar een andere loca tie voor de bibliotheek in Oost burg. Als we die vinden en daar minder huur hoeven te betalen dan nu in gebouw Den Hoekzak, kunnen we met dat geld mis schien de vestiging in Breskens openhouden." Verhuizen uit Den Hoekzak moet toch, omdat op die plek een brede school gepland is. Daarin krijgt in de toekomst ook de bibliotheek onderdak.- „Maar door een paar jaar eerder naar zo'n tijdelijke loca tie te zoeken, kunnen we mis schien over een langere periode geld besparen." Crombeen benadrukt dat het nog maar gaat om een idee. „We heb ben zelfs nog geen locatie op het oog." De directeur verwacht wel dat er geschikte gebouwen te vin den zijn in of bij het centrum van Oostburg om een aantal jaar een bibliotheek in te vestigen. Voor Sluis en Aardenburg valt defi nitief het doek. Crombeen ziet met het beschikbare budget geen mogelijkheden die vestigingen open te houden. Overigens heeft Crombeen nauwelijks protesten ge hoord van bibliotheekbezoekers in de twee getroffen plaatsen. Anders dan in Breskens, waar een handte keningenactie op touw werd gezet en de dorpsraad zich bij de ge meentelijke politiek sterk maakte voor behoud van de bieb. „In Sluis hebben we vooral jonge lezers van de scholen", zegt Crombeen. „Die zijn wat minder snel geneigd om een actie op poten te zetten." 'Juist scholieren bezoeken de bieb in Sluis omdat die daar in de (nog vrij nieuwe) brede school is geves tigd. „Doodzonde dat we die moe ten sluiten", vindt de directeur. door Harmen van der Werf REUZENHOEK - De maat is vol voor Manja van Doezelaar uit het buurt schap Reuzenhoek. Ze zal niet rus ten voor al het sluipverkeer tussen Zaamslagveer over Reuzenhoek naar de Terneuzense wijk Othene weg is. Haar zoon Angelo (16) raak te maandag gewond bij een onge val op de Zaamslagsedijk. De auto mobilist voor wie hij moest uitwij ken, reed door. Manja roept even tuele getuigen op haar te bellen voor de verzekering. Het ongeluk van Angelo is geen in cident. Manja noemt vijf, zes na men van omwonenden die er ook van hun sokken gereden zijn. De route is al jaren een probleem. Be gin dit jaar hield de gemeente Ter- neuzen nog een avond over maat regelen. „Het bleef daarna stil", al dus Manja. Ze heeft maandag wet houder Co van Schaik gebeld. „Er komen binnen een maand borden met de tekst 'alleen bestemmings verkeer', maar er is meer nodig, bij voorbeeld een landbouwsluis", al dus Van Schaik. De wegen zijn van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. In 2010 komt er een fietspad tussen Othene en Reuzenhoek. Waterschapsbestuur der Denis Steijaert zegt de ernst van de situatie te onderkennen en wil snel met Terneuzen praten. Een landbouwsluis heeft 'absoluut niet zijn voorkeur' vanwege slech te ervaringen bij Axel. „We gaan er in elk geval mee aan de slag." HOEK In het dorpshuis van Hoek wordt donderdag 26, vrijdag 27 en zater dag 28 november vanaf 19.00 uur een film over Hoek vertoond. Klaas van Urk en Elsa van Hermon heb ben deze film over hun woon plaats samen gemaakt. Ze trokken in juni met camera en microfoon door het dorp om het dagelijks le ven vast te leggen. Dit resulteerde in een, één uur durend, tijdsbeeld van het dorp. Ook zijn gesprekken te zien met negentien inwoners. HULST De speciale carnavalsloods die de gemeente Hulst laat optrekken aan de Meridiaan op industrieterrein Hogeweg IV bij Hulst, is half de cember klaar voor gebruik. Hulster carnavalsverenigingen kunnen er dan aan de slag met hun wagens. Ze waren dakloos geworden, nadat hun loods bij Heikant begin 2008 afbrandde. In de nieuwe voorzie ning met plek voor twintig carna valsverenigingen komt ook een oe fenruimte voor bandjes. WESTDORPE Aan de Middenweg en een deel van de Verkavelingsweg bij West- dorpe verdwijnen 279 populieren, waarvoor 160 iepen worden terug- geplant die tegen de iepziekte kun nen. De populieren zijn 'op'. Vaak valt er dood hout uit, wat gevaar lijk is voor het verkeer. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen laat minder bo men terugzetten, omdat ze dan be ter kunnen uitgroeien. Het rooien begint eind deze maand. Het werk neemt zo'n drie weken in beslag. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 De maandag bij een ongeval gewond geraakte Angelo van Doezelaar: „Mijn brommer, waarvoor ik zo had gespaard, is flink beschadigd." foto Peter Nicolai donderdag 19 nov. 19.30-20.30 uur j zaterdag 21 nov. 12.00-16.00 uur Kinderen willen j Speldemonstratie opgevoed worden Game Master Opera boekpresentatie, Marieke Vandepitte j zaterdag 21 nov. 15.00-16.30 uur The Black Atlantic kamerpop boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 133