meningen 115 1 Bax Beheer gefeliciteerd! brieven ZMF 4 donderdag 19 november 2009 ft 9 ft ft ft ft ft 9 ft Brieven richten aan: Redactie BN De Stem O.v.v. Lezersbrieven Herengracht 7 4530 AC Terneuzen redactie.terneuzen@bndestem.nl Brieven max. 150 woorden Honger Honger bedreigt ruim 1 miljard mensen en op dezelfde pagina 'Bel gisch restaurant heeft een biefstuk van 2,1 kg op de kaart', hoe tref fend kan het zijn want de massale vleesconsumptie/productie is nu net de hoofdoorzaak van de hon ger in de wereld. Om 1 kilo vlees te produceren is 15.000 liter water en 4 kilo graan nodig, voor rood vlees zelfs 8 kilo. Hoeveel mensenmonden zouden daarmee gevoed kunnen worden? De vleesproductie is daarmee de meest inefficiënte manier van voedselproductie en behoort ook nog tot de meest vervuilende; denk alleen al aan de broeikasuit- stoot van 51 procent, wereldwijd meer dan alle auto's, vrachtwa gens, treinen, boten en vliegtuigen samen. Bossen worden massaal ontbost voor sojaplantages om al dat graan voor die dieren te produ ceren. De longen van de aarde worden massaal kapotgemaakt. De wester se wereld blijft massaal vlees eten, houdt daardoor de honger in stand en vernietigt zijn eigen leefomge ving. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud-Sabbinge Religieuze symbolen In Nederland hadden we een paar jaar geleden dat idiote Zwarte-Pie- ten-verbod, maar in België kunnen ze er ook wat van. Daar moet vol gens het Antwerpse stadsbestuur de tere kinderzieltjes de aanblik van religieuze symbolen bespaard worden. Dit betekent, dat kerken, synagogen en moskeeën (of die misschien toch maar niet?) aan het zicht onttrokken moeten worden. Priesters in soutane, Leger-des- Heilssoldaten, Joodse diamanthan delaren met hun zwarte hoed en pandjesjas, imams met baard en jurk, keppeltjes, hoofddoekjes (Wil- ders!) mogen zich slechts in het openbaar vertonen op tijdstippen, dat de kindjes geacht worden in hun bedjes te liggen. Voorts moe ten alle kruispunten in de stad om gebouwd worden tot rotondes. Voorwaar een hele klus! Zouden ze niet beter een ander stadsbe stuur kunnen kiezen? L. A. d'Hondt Verdilaan 62, Vlissingen Kilometerheffing Is het niet eenvoudiger, niet priva cygevoelig, eerlijker en veel goedko per (geen dure inbouw) om via de brandstofprijs aan de pomp (denk aan kwartje van Kok) een opgeld te heffen zodat je voor het rijden betaalt en niet voor het bezit. Big Brother weet dan ook niet waar je uithangt, wat de privacy van iedere burger beter waarborgt. Bijkomend voordeel is dat ieder motorvoertuig meebetaalt, dus ook de motorfiets die nu uit het systeem gelaten wordt. Is dat geen rechtsongelijkheid? Ook de buitenlandse automobilist betaalt mee aan het wegennet en het onderhoud. Dus de vervuiler betaalt, brandstofslurpers betalen evenredig meer dan kleine zuinige wagens, veelrijders betalen meer dan mensen die weinig rijden en het is nog goedkoper in de uitvoe ring ook. Paul Legemaate J. de Moorstraat 12, Goes Kilometerheffing 2 Onze regering wil een kilometer heffing invoeren voor alle wegge bruikers. Het bedenken hiervan heeft inmiddels al miljoenen ge kost. Nu loopt minister Eurlings rond met een gezicht of hij het wiel heeft uitgevonden. Er moet een kastje in de auto ko men (wie betaalt dit) dat elke kilo meter registreert. Vervolgens moet er een kostenverslindend ambtena renapparaat in het leven geroepen worden om dit allemaal te verwer ken. Buitenlanders betalen niet, kastjes worden gemanipuleerd. Het zou toch veel effectiever zijn om deze heffing te verrekenen met de brandstofprijs. Buitenlanders be talen mee, brandstofslurpers, veel rijders en hardrijders betalen meer, het loont dubbel om de auto te la ten staan, om zuinig te rijden en zuiniger auto's te kopen, het mi lieu wordt gespaard. Mijns inziens alleen maar winst, kosten gering. Het is natuurlijk wel belangrijk dat er geen grote prijsverschillen zijn met de andere Europese landen. Dan is er op dit punt alvast een ver enigd Europa! Wim Wondergem Buys Ballotstraat 42, Goes Honger Regelmatig wordt de hongersnood in de wereld gebruikt als argument tegen het onder water zetten van onze vruchtbare landbouwgrond'. Maar een rechtstreeks verband is er niet. Tussen honger en ontpol- deren zit neg een belangrijke fac tor: geld. Want wie betaalt het transport naar en de distributie van onze landbouwproducten in de hongergebieden? En waarom la ten fruittelers hun appels liever aan de bomen rotten dan ze te plukken? Waarom laten boeren de melk van hun koeien over het land weglopen? Waarom worden ton nen winterwortels gedumpt? Om dat wij, de consumenten, geen eer lijke prijs voor die producten wil len betalen. Omdat we het liefst naar de goedkoopste supermarkt rijden. Daar kunnen de boeren met hun goede producten van de vruchtba re landbouwgrond niet tegenop werken. En dus is het beter van die oude polders maar weer natuur te maken. De consumenten, wij alle maal dus, hebben de sleutel in han den. Want elke kassabon is een stembiljet. Jan W. Scheffers, Jan van Hoofkwartier 18, Middelburg Honger 1 januari 2010 zullen ruim 1 miljard mensen honger hebben, zegt meldt de krant van 16 november. Dat is zeer verontrustend. Het are aal landbouwgrond is niet toerei kend om de wereldbevolking te voeden. Jammer dat vele hectaren vruchtbare grond is afgegraven om als natuurgebied te fungeren. Ook moeten er vele hectaren vruchtbare grond ontpolderd wor den. Dit alles onder druk van de milieu organisaties, ZMF ed. De vogeltjes zijn in hun ogën be langrijker dan het voedsel voor de mensen. lammer dat dergelijke or ganisaties nog subsidie ontvangen ook. Alle plannen worden uit milieu oogpunt door deze organisaties te gen gehouden en/of vertraagd. Met de nodige extra kosten voor de ge meenschap. Wordt het geen tijd dat we alles terug draaien (ontpol- deren en de zo genaamde natuurge bieden) en onze akkerbouwers weer gewassen laten telen op deze gronden. Zodat er toch weer iets meer voedsel is voor de wereldbe volking. Adrie Faes Lingestraat 16, Terneuzen Connexxion Met ingang van 13 december veran dert Connexxion de route van lijn 53 in Koudekerke ingrijpend. Het busstation aan de Beatrixlaan komt te vervallen! In de zomer maanden stappen zeer veel toeris ten met hun bagage aan de Bea trixlaan over op de bussen van lijn 56. Dit houdt in dat ook wij met koffers naar de Middelburgsestraat moeten slepen. Wil men in de nieuwe situatie overstappen op de bussen van lijn 56 dan moet de drukke Middelburgsestraat worden overgestoken. Met alle verkeerson- veilige situaties van dien. De trot toirs zijn te smal voor wachtende passagiers. De haltes hebben geen verhoogde stoepen voor het in en uitstappen en hebben ook geen ab ri's. Wat is de zin van deze heilloze plannen? Deze worden enkel inge geven door Connexxion-medewer- kers die ondoordachte aanpassin gen trachten door te voeren! Wij vragen Connexxion deze plan nen te laten vervallen. Mattie en Dick de Ruiter Drakensteynlaan 18, Koudekerke Met verbazing heb ik kennis geno men van het besluit van Provincia le Staten om de subsidie aan de Zeeuwse Milieufederatie te korten. Met name de reden dat ze 'lastig' zijn (zie krant zaterdag 14 novem ber) is niet van deze tijd. Het is een stap terug van zeker 40 jaar dat een organisatie die het op neemt voor natuur, milieu en een gezonde leefomgeving getracht wordt de mond te snoeren. Zij zijn de spreekbuis van tienduizenden Zeeuwen, van velen buiten Zee land én van de levende wezens in de natuur die zelf geen stem heb ben. Deze beslissing getuigt ook van onkunde aangaande natuur en milieu van het merendeel van het 'provinciaal pluche'. Een verontrus tende ontdekking! Els v.d. Kerkhof Park de Griffioen 7, Middelburg Wielerterreur Als voorzitter van t.c. Niks in 't Padje wil ik reageren op de ongenu anceerde uitspraak van meneer Basting van de gemeente Sluis (krant 17 november). Ook wij fiet sen elke zondag een ronde door het Zeeuwse land en we doen dat voor ons plezier. Om dan te moe ten lezen dat je een 'terrorist' bent vind ik erg ver gaan en getuigen van weinig fatsoen. Rijden we soms met een wapen rond of zo? Dat de krant daar een hele pagina aan wijdt, verbaast me ook. Tij dens onze tochten zal het natuur lijk wel eens misgaan, dat blijft zo als je met een groep rijdt. Ook wij moeten regelmatig op onze hoede zijn voor automobilisten die ons over het hoofd zien. Maar nu kun nen we over een poosje misschien ook al geflitst worden als we boven de twintig kilometer, per uur gaan. Het moet toch niet veel gekker worden... Laat ons lekker fietsen op zondag. Leo Lambrechtse Voorzitter t.c. Niks in 't Padje 's Heerhendrikskinderen Bonnen Vroeger gold het als een openbaar geheim dat 'straatagenten', de toen malige benaming van blauw op straat, hun strepen konden verdie nen onder meer door het uitschrij ven van zoveel mogelijk bekeurin gen. Wij, de burgers, hoopten hiervan verschoond te blijven, totdat dit fe nomeen zich nu weer duidelijk, zij het in een enigzins subtielere vorm aan ons manifesteert; name lijk in een aan een quotum gerela teerd bedrag. Uiteraard is het niet goed te praten dat, zoals onlangs, een agente het ziekenhuis in wordt geslagen. Maar van dit soort, van boven opgelegde, maatregelen zal de goedwillende agent(e) de dupe worden. Ter Horst zaait haat! Blauw zal wraak oogsten! C.J.Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Rabobank Wij feliciteren directie en medewerkers graag met het winnen van de FD Gazellen Award 2009. Deze award is een mooie prestatie waar Bax Beheer met recht trots op kan zijn! Afdeling Bedrijven Rabobank Oosterschelde Winnaar FD Gazellen Award 2009: Bax Beheer uit Goes. Tel 10113)24 84 00 Mail: MKB@oosterschelderabobank.nl www.rabobank.nl/oosterschelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 125