Kritiek koningin op Kamer Plan Grevelingen wint Water Award Hiddink mist WK met Rusland en verder Angst overheerst in Barendrecht De ambassadeur in de WW 4 en 5 10 en 11 INFORMEEL GESPREK Loslippig WD-Tweede Kamerlid Boekestijn treedt af Groot alarm Raad van State heeft twijfels over registratie van autokilometers WD is grote winnaar in Venlo BN =3 DeStem Vandaag in de [C 1 Jim Carrey brengt Scrooge tot leven Schatgraven in brocante raggs»»;, en oude bouwmaterialen wP^j BN Zonnig en droog 13° DONDERDAG 19 november 2009 Dagblad voor Zuidwest-Nederland, 148e jaargang www.bndestem.nl Prijs: 1,50 zaterdag 2,201 Editie: ZEEUWS-VLAANDEREN DeStem NEELTJE JANS - Het project 'Greve lingen: van Meer naar Delta' heeft de Delta Water Award gewonnen. De ontwerpers - BAM Infracon- sult, AM, Deltares en Lola Landsca pe Architects - kregen de prijs uit gereikt door commissaris van de koningin Karla Peijs en minister Ronald Plasterk. Ze winnen be drag van 15.000 euro en een studie reis naar de Yangtze Delta. De prijs is bedoeld voor jonge weten schappers die een visie geven op hoe Zeeland er in 2053, honderd jaar na de ramp, uit zou zien. Ató pagina 2 en 3: water is niet eng, je moet het gebruiken MARIBOR - Guus Hiddink is er niet in geslaagd ook met Rusland het WK voetbal te halen. De zo succes volle voetbaltrainer uit Varsseveld, die eerder als bondscoach met Ne derland, Zuid-Korea en Australië wel naar de mondiale titelstrijd ging, zag zijn team gisteren met 1-0 verliezen van Slovenië. De eer ste ontmoeting, zaterdag in Mos kou, was in 0-0 geëindigd. Nederland oefende gisteren tegen Paraguay. Het werd 0-0. pagina 33 en 35: WK-kwalifica- tie en oefenvoetbal mEuSSSIBm tm Scholen nemen hun opvoedkundige taak niet serieus genoeg. reageer op vvww.bndestem nl üüi'Al Julien C. heeft recht op een nieuw proces. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnenland: 4 t/m 6; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Econo mie: 13; Meningen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38, 39. Bijlage: UitGids. DEN HAAG - Koningin Beatrix maakt de Tweede Kamerleden een stevig verwijt: zij laten zich te veel meeslepen door mediahypes. Dat zei WD-Kamerlid Arend Jan Boe kestijn gisteravond tegen RTL Nieuws. Boekestijn was een van de vijftig Tweede Kamerleden die gisteren op visite ging bij Beatrix. Het was voor het eerst in tien jaar dat Ka merleden gezamenlijk bij haar op bezoek gingen. De gesprekken zijn geheim. Maar Boekestijn klapte voor de camera van RTL Nieuws na het bezoek u-it de school. Daar ontstond gisteravond ophef over. Kamerleden en Kamervoorzitter Verbeet waren verbolgen over de loslippigheid van Boekestijn. Die besloot in de loop van de avond af te treden als Kamerlid voor de WD. Zijn fractieleider, Mark Rut- te, liet vanuit Groningen weten het besluit van Boekestijn 'te res pecteren'. Volgens Boekestijn klaagde de koningin over de hype- righeid in het parlement en de veelheid aan spoeddebatten. Bea trix maakte zich verder zorgen over de opkomst van nieuwe par tijen. Die zouden raken aan de sta biliteit van het land. Over de even tuele modernisering van het ko ningschap liet zij zich niet uit. Dat is aan het parlement, aldus de ko ningin volgens Boekestijn. Bij het gesprek waren ook prins Wil lem-Alexander en prinses Maxima aanwezig. De gesprekken met de vorstin zijn vertrouwelijk. Tot tien jaar gele den was het gewoonte dat parle mentariërs langsgingen op het pa leis. Nadat er uit de gesprekken was gelekt, werden de ontmoetin gen gestaakt. In 1999 waren Kamer leden loslippig geweest na een gè- sprek met Beatrix. Na tien jaar blies de vorstin gisteren het infor mele overleg nieuw leven in. -» ZIERIKZEE - Na een aanrijding op het fietsersge deelte van de Zeelandbrug zijn gisteravond rond zes uur alle hulpdiensten uitgerukt. Politie, ambu lance en brandweer kregen bijstand van onder meer de KLPD, Rijkswaterstaat en duikers van de brandweerdienst. In eerste instantie ging de poli tie ervan uit dat bij de aanrijding tussen vermoe delijk een brommer en een fietser, een persoon over de brugleuning was geslagen en in het wa ter terecht was gekomen. De Zeelandbrug werd geheel afgesloten. Na enige tijd bleek dat nie mand te water was geraakt en na anderhalf uur werd de stremming opgeheven. Bij de aanrijding zijn vermoedelijk twee mensen gewond geraakt. foto Roland de Jong Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 013 99 20 DEN HAAG - De Raad van State, het adviesorgaan voor de regering, heeft dit voorjaar ernstige twijfels geuit over het wetsvoorstel voor de invoering van de kilometerhef fing, Zo heeft de Raad geen ver trouwen in de onfeilbaarheid van het registratiesysteem. Automobi listen moeten daarom mogelijkhe den hebben om foute aanslagen te corrigeren. Dat blijkt uit het advies dat de Raad deze week publiceer de. Minister Camiel Euriings van Verkeer en Waterstaat stelt dat tes ten technische problemen niet al tijd kunnen voorkomen. VENLO - De WD stevent af op een grote verkiezingszege in Venlo. Met bijna een derde van de stem men gisteravond geteld (32,2 pro cent) halen de liberalen meer dan een kwart (25,7 procent) van het aantal uitgebrachte stemmen. Het CDA, dat nu de grootste partij is in Venlo, komt voorlopig uit op 17,7 procent en de PvdA op 10,9 procent. De Nederlandse Moslim Partij lijkt een raadszetel met min der dan 1 procent van de stemmen te kunnen vergeten. De opkomst bij de vervroegde ge meenteraadsverkiezingen in Venlo is groot. Elders werd een lagere opkomst ge constateerd dan bij de vorige ge meenteraadsverkiezingen. 8 711688 555516

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 111