in Heinkenszand uit 15 Beoordeling 1 donderdag 19 november 2009 In Eten doen de redacteuren Edith Ramakers en Nadia Berkelder beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse eetgelegenheden. Nadia Berkelder Prijs-kwaliteit Eethuis 't Hoekje is niet goedkoop. We moesten bijna honderd euro afre kenen voor twee. Dat lag vooral aan de haas van 29,50 euro. Daarom drie in plaats van vier sterren. Bediening Keurig. Entourage Het is een kwestie van smaak: wij zijn niet zo van nostalgisch. De muziek mag trouwens wel een tandje zachter. Conclusie: Je zou een stoere dorps tent verwachten in Heinkenszand. Maar 't Hoekje is best een beetje sjiek. We hopen dat Daan de Weert meer van zijn eigen gerechten gaat ko ken en de eters blijft verrassen met seizoensmenu's. Is het wel helemaal eerlijk om bij Eethuis 't Hoekj'e te gaan eten, terwijl de nieu we eigenaar er nog maar nét inzit? Chef-kok Daan de Weert is sinds twee weken ook de baas in 't Hoekje. Moet hij niet eerst de kans krijgen om zijn eigen stempel op de zaak te drukken? We gaan toch maar, en zijn stiekem een beetje opge lucht als blijkt dat De Weert, buiten de oude kaart om, eigen gerechten kookt. Die lijst gerechten is zo lang, dat de serveerster even de kluts kwijt is. We geven de menu's meteen weer terug en kiezen voor huisge- maakte garnalenkroketjes en twee soorten wildpaté vooraf en hazen- rug in rode wijnsaus en in bruin bier gestoofde konijnenbout als hoofdgerechten. We krijgen van wege de overname twee glazen kir van het huis en een grote lepel met lekkere zilte garnalen voor er bij. Dat begint goed. Fijn. Eethuis 't Hoekje is niet te missen: het is dat witte pand aan de Dorps straat, inderdaad: op de hoek. Klan ten komen binnen via een lange gang: in het midden zit de deur naar het restaurantgedeelte, dat een tikje oubollig, maar wel sfeer vol is. Er staan lange donkerhou ten tafels met donkere stoelen er aan. Aan het plafond en aan de muren hangt een mix van oude muziekinstrumenten (een tuba!), antieke werktuigen en maritieme accessoires. In het midden van de ruimte is een extra afdakje ge bouwd, compleet met dakpannen. Het dak laat ons niet los: we zijn de hele avond bezig om te verzin nen waar dat nou voor gediend Eethuis 't Hoekje. kan hebben. Het voorgerecht is er snel. We krijgen drie garnalenkro ketjes op een langwerpig bord. Ze zijn krokant gebakken, lekker ge vuld met garnalen en ze liggen op wat slablaadjes. Het zijn gewoon garnalenkroketjes, maar dat is als ze gelukt zijn - en dat zijn ze - be doeld als een compliment. De pa- té's -fazant-ree en eend-ree - zijn t(0118) 58 44 34 www.restaurantmondriaan.nl Domburg van het fijne soort: glad en romig met zo'n randje wit vet er om heen. Zelf eten we liever wat grove re paté waarin je de stukjes vlees nog proeft; een kwestie van per soonlijke voorkeur. Bij de voorge rechten krijgen we nog stokbrood met kruidenboter. We hebben beslag weten te leggen op de laatste portie hazenrugfilet. Gelukkig maar. Het hazenvlees - lekker kruidig - is mals, de saus is goed. Het is alleen - we hebben al tijd wel wat te zeuren - best véél vlees. De in bruin bier gestoofde konijnenbout valt bij de minste aanraking in draderige stukjes uit elkaar. Heerlijk. Het zachte vlees combineert goed met de donkere, zoetige saus. De bijgerechten zijn een opgave voor mensen zonder reuzenhonger: op de borden lig gen al aardappelpartjes, worteltjes, boontjes en broccoli én een blader deegstengel. We krijgen er nog sa lade, frietjes en stoofperen in apar te schaaltjes bij. En toch eten we al lebei nog een dessert, dat wel ge woon van de kaart komt. De par fait van de chef is ijs met een heel zwak smaakje (sinaasappel?). De witte en bruine chocolademousse is ons wat te zwaar: er zit nauwe lijks lucht in. Ook deze borden krij gen we niet leeg. We hadden de Ca/e\ cRestaurant "polskin" Hotel Solskin... dat is genieten van elk moment Boulevard Bankeri 58, 4382 AC Vlissingen Telefoon (0118) 417 350. Fax (0118) 440 072 www.solskin.nl nagerechten beter kunnen laten zitten, ze doen helaas een beetje af breuk aan de lekkere hoofdgerech ten. De kersverse eigenaar vertelt na het eten dat hij probeert om el ke dag andere specialiteiten aan te bieden. En die haas, die is groot ge worden in de Zak van Zuid-Beve land, zegt Daan de Weert ook nog. „Ik heb een maat die altijd mee gaat met de jacht. Die brengt af en toe wat voor me mee: hazen, fa zanten en ook wel duiven. Een an dere vriend van me gaat regelma tig vissen, dan heb ik weer kabel jauw op de kaan, of zeebaars." Dat zijn de dingen die wij nou fijn vin den als, we gaan eten. Gooi die me nukaart maar weg Daan! Eethuis 't Hoekje, Dorpsstraat 115, 4451 AA Heinkenszand. telefoon: 0113-561226, www.eethuisthoekje.nl. Geopend van woensdag tot en met vrijdag van 12.00 uur tot 22.00 uur; op zaterdag en zondag van 17.00 tot 22.00 uur. Maandag en dinsdag gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 107