sport 135 Hoogerland geen slaaf van schema's Ondernemer m 1 Voortbestaan van RBC is onzeker Jong Oranje temt ook Spaanse furie iJm FITTEST Zeeuwse renner verteert feestweken voorbeeldig woensdag 18 november 2009 Vier weken lanterfanten hebben de basisconditie van Johnny Hoogerland nauwelijks aangetast. Zowel qua long functie als qua zuurstofopnamevermogen torent hij hoog uit boven zijn ploegmaats. foto John Peters door Patrick Delait WEERT - Hoewel de pedaaltred van Johnny Hoogerland zwaarder en zwaarder wordt, moedigt sportarts Nando Liem hem aan om door te bijten. 'Doorgaan Johnny' roept Liem, terwijl de renner van Vacan- soleil zich in het zweet trapt op de fietsergometer. Prijzen vallen er niet te verdienen in gezondheids centrum Mediweert, maar dat doet niets af aan de gretigheid van Hoogerland. Na een rustperiode van een maand wil de revelatie van het voorbije seizoen weten hoe hij ervoor staat. En dus perst hij er nog een keer alles uit als de wattagemeter op 525 staat. „De voorbije vier weken heb ik mijn fiets amper aangeraakt. Ik heb nog wel de Amstel Curasao Race gereden, maar serieus koer sen kun je dat niet noemen. We hebben op Curasao vooral gefeest. Ik heb zoveel gegeten en gedron ken dat ik me geen renner meer voelde. Erg leuk allemaal, maar ik ben blij dat ik nu opnieuw kan gaan trainen", zegt Hoogerland, nadat hij zich heeft bevrijd van het zuurstofmasker op zijn hoofd. De cijfers en grafieken op het scherm van Nando Liem zijn hem gunstiger gezind dan hij had ver wacht. Vier weken lanterfanten hebben zijn basisconditie nauwe lijks aangetast. Zowel qua long functie als qua zuurstofopnamever mogen (V02max) torent Hooger land hoog uit boven zijn ploeg maats die vorige week dezelfde test ondergingen. „Nu snap ik waarom Johnny in de Vuelta en in de Ronde van Lombardije zo te keer kon gaan. Voor iemand die net een rustperiode achter de rug heeft, scoort hij heel goed", steekt de ook als teamarts aan Vacanso- leil verbonden Liem zijn bewonde ring niet onder stoelen of banken. Hoogerland beschouwt de resulta ten van de fietstest slechts als een ijkpunt. Zijn trainingsschema's zal hij er zeker niet op afstemmen, doodeenvoudig omdat Hooger land geen schema's heeft. In tegen stelling tot veel collegaprofs, die hun lot volledig in handen van de wetenschap hebben gelegd, traint 'Big Johnny' nog altijd op gevoel. „Ik koers lang genoeg om te weten wat ik moet doen. Als ik een trai ning van vijf uur had gepland en ik voel me die dag niet goed, dan fiets ik maar drie uur. Ik wil geen slaaf zijn van schema's." De 26-jarige Zeeuw vertrekt mor gen voor twee maanden naar Spanje om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen. Alleen voor de verkiezing 'wielrenner van het jaar', waarvoor hij samen met Robert Gesink en Lars Boom is ge nomineerd, komt Hoogerland tus sendoor even terug naar Neder land. „Ik heb een huis gehuurd in de buurt van Benidorm. Buiten twee trainingsstages met Vacanso- leil blijf ik in Spanje om veel berg op te kunnen fietsen. Eind januari kom ik opnieuw naar Weert voor een fietstest. Dan moet blijken hoe ik ervoor sta met het oog op het voorjaar.' Ik richt me in eerste instantie op Parijs-Nice en Mil- aan-Sanremo. Maar echt pieken moet ik pas in de Amstel Gold Ra ce en Luik-Bastenaken-Luik." Om in het voorjaar te kunnen schitteren moet de kopman van Vacansoleil wel eerst gezond wor den verklaard door de internatio nale wielerunie (UÖ). Het is de voornaamste reden waarom hij gis teren een afspraak had met Nando Liem. De metingen op de fiets mo gen dan interessant zijn voor Hoo gerland, de UCI is alleen geïnteres seerd in de resultaten van het car diogram. „Alle profrenners wor den voor het seizoen verplicht on derzocht op mogelijke hartafwij kingen. Daarnaast eist de UCI vier bloedcontroles per jaar. Bij Vacan soleil vinden we dat nog niet ge noeg. Uit preventief oogpunt doen we tijdens het seizoen tien interne bloedcontroles. Op die manier kunnen we meteen ingrijpen als het bloedbeeld tekorten vertoont", zegt Liem, ook bekend als clubarts van eerstedivisionist Eindhoven. Bloedprikken is er tijdens het on derzoek in Weert niet bij. Tot op luchting van Hoogerland. „We worden al genoeg geprikt." ROOSENDAAL - Het voortbestaan van het betaalde voetbal in Roosendaal is in gevaar. RBC Roosendaal heeft door tegenvallen de inkomsten op korte termijn vijf ton nodig om te overleven. „In dien dat bedrag er niet komt en we aan het einde van het seizoen geen sluitende begroting kunnen presenteren, betekent dat zo goed als zeker het einde van de bvo", zei algemeen directeur Jan Polle- mans gistermiddag. Op steun van de gemeente hoeft de organisatie niet te rekenen, maakte wethouder Driek van Griensven al duidelijk. RBC heeft een overlevingsplan opgesteld dat door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De kracht van een elftal wordt vaak bepaald door de breedte van de selectie. Cor Pot liet gisteravond zien dat het bij Jong Oranje in dat opzicht wel goed zit. De bondscoach had zijn basiself in vergelijking met de wed strijd tegen Liechtenstein op vijf plaatsen gewijzigd en dat bleek geen verzwakking. Sterker: Jong Oranje versloeg Spanje met 2-1 en staat daardoor al met één been in de play-oflfs voor het EK. De tien groepswinnaars plaatsen zich automatisch voor die knock-outfase en ook de vier beste nummers twee stromen door. Dankzij de benauwde zege in Rot terdam heeft Jong Oranje na vijf duels nog steeds de maximale sco re. De marge met de belangrijkste concurrent Spanje bedraagt nu drie punten. Met nog slechts drie EK-kwalificatiedueis voor de boeg moet dat genoeg zijn. Jong Oranje speelt in maart thuis tegen Polen en moet in augustus en september nog naar Liechtenstein en Spanje. „Maar we zitten nog niet in een ze tel", zei Pot. „Als ik het me goed herinner, had Foppe de Haan vo rig jaar ook vijftien punten uit vijf duels, maar toch haalde Jong Oran je toen niet het EK. We moeten dus scherp blijven. Ik denk dat we nog één overwinning nodig heb ben om zeker te zijn van die play-offs. Maar wij willen eerste worden in de poule. Dat is ook lek ker bij de loting." De bondscoach haalde na afloop ook twee spelers voor het voet licht: Georginio Wijnaldum en Jef frey Bruma. Wijnaldum was aan de rechterkant een constante drei ging, Bruma speelde achterin ijzer- sterk. De pas achttienjarige groei briljant van Chelsea voetbalde op nieuw met de flair van een gearri veerde speler en heeft alle kenmer ken van een topverdediger. Pot: „Bruma maakte weer veel indruk. Hij heeft alles in zich om een gro te, sterke verdediger te worden." Voorin was Wijnaldum de gevaar lijkste man. Dat hij aan de basis van de openingstreffer van Erik Falkenburg stond, was dan ook geen toeval. Na ruim een uur ont snapte Joshua iohn aan de linker kant en vond het hoofd van de vrijstaande Wijnaldum (2-0). Tien minuten voor het einde schoot César Azpilicueta de 2-1 binnen. „Het was jammer dat die treffer nog viel", aldus Pot, „want daar door kregen we nog een chaotisch slot." De Spaanse treffer was pas de eerste tegengoal die Jong Oran je tijdens deze campagne moest in casseren. De tweede hing in de slotminuten ook nog in de lucht Een schot van Diego Capel kaatste via het lichaam van Krul op de paal en ver in blessuretijd schoot Javi Martinez op de lat. Wilt u ook adverteren in de volgende uitgave van de Ondernemer neem dan contact op met: Accountmanager Zeeland Marcel Schreur T (0118) 43 40 88 E deondernemer@bndestem-pzc.nl naar een sluitende begroting moet leiden. Het meest drastische ele ment in het plan is een structu reel, maar vrijwillig loonoffer van twintig procent dat de clubleiding vraagt van alle zestig personeelsle den. Van horeca tot selectie. „En dan nog sluit ik gedwongen ontsla gen niet uit", aldus Pollemans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89