Fotograaf op de begraafplaats 35 Seal dis Eur vvelle 1 5,00 zeeland 125 Geen zorgcentrum Open Hof Paauwenburg gratis Frida Steenblik vertrekt als directeur CSW Vader en zoon overvallen in woning Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl ROUWFOTOGRAFIE Goesenaar Eddy Westveer specialiseert zich in reportages van uitvaarten Eddy Westveer uit Goes heeft zich gespecialiseerd als rouwfotograaf. Het vastleg gen van het afscheid van een overledene was vroeger heel gewoon. woensdag 18 november 2009 S door Claudia Sondervan Zijn moeder overleed in ja nuari. Ze was 83. Ze was oud. „Maar ik had haar geen eer aangedaan als ik niet in herinnering had gebracht dat ze ook een mooi, jong meisje is geweest." Het fotodocument dat Goesenaar Eddy Westveer maakte over het le ven van zijn moeder vertoonde hij via een beamer bij haar uitvaart. De reeks toonde haar als kind, tie ner, jonggehuwde, moeder en grootmoeder en deed haar meer recht dan enkel droeve woorden, vond hij. Hij maakte er ook een herinneringsalbum van. „Daarna heb ik daar een hele tijd over nage Fotograaf Eddy Westveer probeert zelf onzichtbaar te blijven terwijl hij foto's maakt. foto Willem Mieras dacht. Foto's uit gelukkiger tijden troosten. Wat mij goed deed, kan ook anderen goed doen. Je kunt een fotopresentatie laten zien bij een afscheid waarbij geen sprekers zijn. Maar de foto's kunnen de spre kers ook houvast geven tijdens hun toespraak." Westveer, die al langer jazz en thea ter vastlegt, besloot zich te speciali seren als rouwfotograaf. In zijn vorig leven was Westveer ac countmanager bij een zorgverzeke raar. „Ik bezocht veel bedrijven en instellingen. Tot voor kort kon-ik nog werken met enige creativiteit, maar dat verdween steeds meer. Ik zag er geen toekomst meer in. Ik ben 54. Ik wilde wat anders gaan doen."Hij ziet zijn werk niet als somber. „Ik heb al langer een fasci natie met de dood. Ik ben meer over het afscheid gaan nadenken toen mijn zwager overleed bij een duikongeval in Maleisië. Hij is daar gecremeerd en de urn met zijn as is hier begraven. Mijn vrouw en ik zijn er naar toe gereisd. Ik heb er al les gefotografeerd: waar het onge val gebeurde, het crematorium. Dat gaf een vreemd, maar bevredigend gevoel van afronding." Als fotograaf op begraafplaatsen verschijnen, vergt tact. Elke associa tie met paparazzi tussen de zerken moet worden vermeden. Westveer volgt een uitvaart op kousenvoe ten. Close-ups van mensen in de stoet vermijdt hij. „Liever maak ik detailfoto's. Een hand op een schouder. Schouders onder de kist. Je moet op de toppen van je tenen acteren. Dat is het mooie van het werk. Zo'n gebeurtenis in een goe de sfeer vastleggen kost energie." Sommige Zeeuwse uitvaartverzor gers aarzelen om beelddocumen ten aan hun cliënten voor te stel len. Maar nieuw is rouwfotografie niet. „Een afscheid van een overle dene vastleggen in beeld was vroe ger gebruikelijker dan nu. Een por tret van iemand op het doodsbed was heel gewoon." MIDDELBURG - Frida Steenblik stopt als directeur bij de Christelij ke Scholengemeenschap Walche ren, in Middelburg en Vlissingen. Ze gaat vanaf 1 januari aanstaande werken als directeur-bestuurder bij Scholengroep Leonardo Da Vin ei in Leiden. De reden voor het vertrek van Steenblik is een persoonlijke. Ze verhuist vanwege haar nieuwe partner, die in Amsterdam woont. Steenblik was vijfjaar actief als di recteur bij de CSW. De CSW heeft nog geen nieuwe di recteur gevonden. „Maar die proce dure verloopt voorspoedig", meldt Steenblik. Eind november moet de opvolger van Fria Steenblik be kend zijn. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Nu het wijkcentrum Open Hof is verkocht aan de ge meente Vlissingen, voor één euro, is ook het zorgcentrum voor Paau wenburg van de baan. l'Escaut staakt haar inspanningen. Al een paar jaar voerde directeur Jan van Beekhuizen van de wo ningcorporatie gesprekken om eer stelijns zorgverleners warm te krij gen voor een plekje in een nieuw, uitgebreid wijkcentrum op de loca tie grond waar nu Open Hof staat. Hoewel de huisartsen, de tandarts, de osteopaat en de apotheek wel wilden, strandden de gesprekken. „De partijen hadden onvoldoende gevoel bij het plan, het duurde te lang voordat het zou worden gerea liseerd of ze hadden te maken met een smalle portemonnee", luidt de uitleg van Van Beekhuizen. Maar nu de gemeente het wijkcen trum heeft gekocht, omdat de stichting die het buurthuis in bezit had de exploitatie niet langer rond kan krijgen, haalt de directeur een grote streep door het plan. „Dat valt logischerwijs stil. Dat is jam mer, maar voor de buurt betekent het een stukje zekerheid. Op korte termijn. Maar op lange termijn? Ik denk dat Paauwenburg er niet zo veel mee opschiet." Volgens Van Beekhuizen is het be langrijkste dat bewoners functione rende voorzieningen tot hun be schikking hebben. „En die heeft ze nu ook wel. Dus linksom of rechts om zijn wij toch wel tevreden." GOES - Twee bewoners van een wo ning aan de Joseph Lunslaan in Goes zijn in de nacht van maan dag op dinsdag overvallen door twee onbekende mannen. De mannen bedreigden de 45-jari- ge man en zijn 16-jarige zoon. Ze dwongen de man mee te gaan naar een pinautomaat om geld te pinnen. Terug in de woning wisten de be woners aan de aandacht van de overvallers te ontsnappen door zich op te sluiten in een slaapka mer. De overvallers zijn vervolgens ver trokken, maar namen nog wel een laptop en een jas mee. De politie kon gisteren niet zeggen of het om een gerichte actie ging. Daders en slachtoffers zouden el kaar niet kenen. KSflpj I Wl Wo 19.00 - 22.00 u Do 14.00 - 22.00 u Vrij 14.00 - 22.00 u Za 13.00 -18.00 u Deze uitnodiging met korting wordt u aangeboden door de ruim 40 exposanten en beursorganisator iCÊM Mct bon kaart, krijgt u. korting per persoon op de entfee van 12,50 p.p. Deze bon kan worden gebruikt voor maximaal 2 p«»°«L Komt t, mot wJ3fderen be20eH 2 personen, dan krijgt eik 5.00 korting) o^ze bon maakt een bezoek nog aantrekkelijker. Bij inlevering v3n deze bon ontvangt u bovendien een glas glühwein (Bij 2 bellende bezoekers twee glühwein gratis). Voor iedere 25ste bezoeker is er hèt boek voor de kerst 'Drie hoofden op een kussen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83