tijd centraal in boek zeeland 123 m WO II Verloskundigen en huisartsen maken samenwerking officieel Jongens aangehouden voor brandstichting Meer dan tweehonderd illustraties Ambassadeur onthult beeld Roosevelt Gedeputeerde Staten tasten in de buidel voor toekomstproj'ect Vroeg kerstfeest bij de kabouters Zaak dode man is nog in onderzoek woensdag 18 november 2009 S gin van een onstuimige groei van het wegverkeer. Auto's, autobus sen en vrachtwagens namen ver voer van personen en goederen over, er kwamen steeds meer fiet sers en het Nederlandse wegennet werd stevig aangepakt. Het aantal passagiers van stoombo ten nam sterk af en na 1950 wer- schip ingezet om de vele évacués van Schouwen-Duiveland naar Rotterdam te vervoeren. Met de Minister werd ooit een tijdje een toeristisch (zomer-)veer tussen Zierikzee en Veere onderhouden. Het schip werd door de aanleg van dammen en bruggen overbodig en gesloopt. Het veer Zijpe-Anna Jaco- bapolder voer door tot 1988. MIDDELHARNIS De politie van de regio Rijnmond heeft gisterochtend twee jongens van 16 en 17 jaar uit Middelharnis opgepakt. Zij worden ervan ver dacht afgelopen zondag brand te hebben gesticht bij huize Zuidwes ter, een wooncomplex voor ver standelijk gehandicapten in Middel harnis. De twee verdachten wonen zelf ook in het complex. De twee zitten in de politiecel. Hun wonin gen zijn doorzocht Een speciaal po litieteam onderzoekt een aantal mogelijk brandstichtingen. den de zo kenmerkende rookplui men op de waterwegen langzaam, maar zeker zeldzamer. Bijl - in het dagelijks leven leraar maatschappij leer en geschiedenis - wil met het boek het verhaal vertellen van de stoombootdiensten en het belang van deze vorm van openbaar ver voer voor de economie. Naast de Het boek 'De tijd van de stoom bootdiensten. De opkomst van het massavervoer 1825-1950' is uitge voerd in A-4 formaat. Het boekwerk is ingenaaid, heeft een harde kaft en is fullcolour. Op 160 pagina's wordt een beeld geschetst van stoomboten en stoombootdiensten overal in Ne derland. Meer dan 200 illustraties zijn in het boek te vinden. In de boekhandel zal men vergeefs zoeken. Het boek kost 22,50 euro en is alleen te koop bij apteur Aart Bijl die het boek in eigen beheer uitgeeft. Bestellen kan via a.bijl@planet of via de boekhandel. Het ISBN/EAN nr. is 978-90-800831-5-8. v&ai&fe&zessswMii MIDDELBURG De ambassadeur van de Verenigde Staten onthult woensdag 2 decem ber een beeld van Franklin D. Roosevelt in Middelburg. Het beeld van de voormalige Amerikaanse president komt te staan op de Helm naast het stadhuis, waar de Roosevelt Academy is gevestigd. Aanleiding is het vijfjarig bestaan van de onderwijsinstelling. In de sokkel van het beeld staan de vier vrijheden gegraveerd, zoals Frank lin D. Roosevelt die in 1941 gefor muleerd heeft. ZIERIKZEE - Vesa SD, heet de sa menwerking tussen de huisartsen op Schouwen-Duiveland en de Zie- rikzeese verloskundige praktijk Le na. De samenwerking start 26 no vember met een presentatie in het Rode Kruisziekenhuis. Vesa SD ontstond op aandringen van de zorgverzekeraars en is door zowel artsen als verloskundigen eind juli in de PZC bekend gemaakt. Door de samenwerking hoeft minder vaak een beroep te worden gedaan op de dure gynaecoloog. In Vesa SD verdelen huisartsen en verloskundigen de zorg voor de ge zonde, zwangere vrouw. In de eer ste 20 weken begeleidt de verlos kundige de zwangere en tot en met week 36 doet de huisarts dat. Bij de (ziekenhüis-)bevalling en de eerste dagen daarna, neemt de ver loskundige van Lena het weer over. Latere controles doet de arts. Vesa SD staat voor verloskundige -samenwerking op Schouwen-Dui veland. De samenwerking ging niet van harte. Na sluiting van de kraamafdeling in het Zierikzeese ziekenhuis, wilden de artsen terug naar de situatie van vóór 1999 toen zij nog alles zelf deden. Ook praktijk Lena hield de touwtjes lie ver in eigen hand. Met Vesa SD is nu de 'meest acceptabele vorm van samenwerking' afgesproken. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het toekomstproject 'De Kering 2039' krijgt ongeveer 64.000 euro subsidie van de pro vincie Zeeland. Dat heeft het colle ge van Gedeputeerde Staten afge sproken. Het project past volgens Gedeputeerde Staten prima bin nen het provinciaal beleid op het gebied van veranderingen. 'De Kering 2039' is een project voor Schouwen-Duiveland waarin wordt geprobeerd om een toe komstvisie voor het eiland te ma ken. Daarbij wordt nadrukkelijk buiten de bestaande paden getre den om tot creatieve oplossingen te komen. Inmiddels zijn tien pro jecten benoemd die nader onder zocht worden. Dat varieert van aquacultuur of energie tot de we genstructuur op het eiland. 'De Kering 2039' is een initiatief van de SEAP, het sociaal econo misch adviesplatform van Schou wen-Duiveland. Onlangs is een website gelanceerd om de inwo ners bij het project te betrekken. www.dekering.nl foto Gemeentearchief Schouwen-Duiveland Provinciale stoombootdiensten ko men in het boek de belangrijke stoombootverbindingen aan bod, maar ook kleinere ondernemin gen. Bijl schat het aantal stoom bootmaatschappijen in de bloei tijd op tussen de honderd en twee honderd. „En dat liep van heel klei ne tot behoorlijk grote." RENESSE - Onder de titel 'Kerstfeest gevierd door kabouters en de kerstman' opende Blikmuseum De Blikvanger in Renesse gisteren de laatste wisselex positie van dit jaar. Naast kabouters en kerstmannen biedt de presentatie ook een kersttrein en kleine cadeautjes. De Blikvanger is geopend op dins dag van 10-12.00 uur, woensdag van 14-17.00 uur. foto Dirk-Jan Gjeltema WEMELDINGE De politie kan nog geen mededelin gen doen over de dode man die za terdagavond in of in de omgeving van Wemeldinge is gevonden. „Wij hebben de zaak in onderzoek", al dus een politiewoordvoerder. Dat onderzoek zal moeten uitwijzen of de man het slachtoffer is geworden van een misdrijf of dat hij op na tuurlijke wijze is overleden. Na de vondst van een dode man in Kattendijke, eerder dit jaar, hacf de politie ook veel tijd nodig voor het onderzoek. Dat loopt nog steeds. Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 FarketGroep www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81