binnenland7 Strafzaak Juliën C. opnieuw voor rechter E Rest-alcohol ook gevaarlijk bij rijden Schapen begrazen openbaar groen woensdag 18 november 2009 MAASTRICHT - Een kudde van 250 schapen trok giste- diverse locaties als natuurlijke manier van landschapsbe ren dwars door het drukke centrum van Maastricht. De heer. Door de schapen te laten grazen houden ze open schaapskudde onder leiding van herder Peter van der bare groengebieden op een natuurlijke manier kort. Heijden en zijn honden wordt in Maastricht ingezet op foto Marcel van Hoorn/ANP HOGE RAAD Onvoldoende gewezen op gevolgen weigeren advocaat door León Krijnen DEN HAAG - Juliën C. komt op nieuw voor de rechter. De Hoge Raad heeft gisteren bepaald dat het gerechtshof in Arnhem de zaak nog een keer zal moeten be handelen. Volgens de Hoge Raad zijn er door het gerechtshof in Den Bosch fouten gemaakt tijdens de behandeling van het hoger be roep waarin de moordenaar van Jesse Dingemans tot levenslang veroordeeld werd. Volgens de Hoge Raad heeft het hof in Den Bosch onvoldoende on derzocht waarom de verdachte zich in hoger beroep niet heeft la ten bijstaan door een advocaat. "Jesse Dingemans werd op 1 decem ber 2006 in zijn klaslokaal in Hoo- gerheide doodgestoken. Juliën C. kreeg daarvoor door de rechtbank in Breda twee jaar geleden in eer ste instantie twaalf jaar celstraf en tbs opgelegd. Het gerechtshof in Den Bosch legde hem eind februa ri vorig jaar levenslang op omdat het van mening was dat hij niet meer in de maatschappij terug zou ENSCHEDE - Het Bureau Verkeers handhaving Openbaar Ministerie (BVOM) dringt er bij de politie korpsen op aan meer aandacht te besteden aan het fenomeen 'rest-al cohol'. Het gaat daarbij om wegge bruikers die na een avond doorzak ken 's ochtends in de auto stappen en veelal niet beseffen dat zij nog steeds onder invloed zijn. „Heel veel mensen hebben niet door wat alcohol doet en hoe lang het in het lichaam blijft. Zes uur tjes slaap, een ontbijtje en kopje koffie betekenen niet dat iemand compleet nuchter is", zegt Ernst Koelman van het BVOM. De politie Twente controleerde maandagmorgen tussen zes en half negen op twee locaties spe ciaal op rest-alcohol. Negen auto mobilisten bleken (nog) onder in vloed te zijn. Een van hen moest meteen zijn rijbewijs inleveren. De politie Twente, die zegt te zijn geschrokken van dit resultaat, is van plan vaker dit soort controles uit te voeren. Het BVOM verwacht dat ook andere regiokorpsen meer van dit soort controles gaat uitvoe ren. Het afbreken van één standaard glas bier, wijn of jenever duurt één tot anderhalf uur, aldus het Trimbos-instituut. Om acht gla zen bier af te breken moet de lever tien tot twaalf uur flink aan het werk. Door de bank genomen duurt dit bijvrouwen langer dan bij mannen. Vrouwen zijn lichter en hebben minder lichaamsvocht per kilo lichaamsgewicht. Op de si te van Jellinek, een instelling voor verslavingszorg, staat een formule om het alcoholgehalte in het bloed te berekenen. www.jellinek.nl mogen keren. Volgens het arrest van de Hoge Raad is Juliën C. on voldoende gewezen op de gevol gen van het weigeren van bijstand door een advocaat. „Iedere ver dachte in Nederland heeft het recht om een advocaat te weige ren", aldus persraadsheer E. J. Nu- mann in een toelichting op het vonnis. „Maar in een zo belangrij ke zaak had het gerechtshof in Den Bosch indringender moeten onderzoeken of de verdachte be wust afstand heeft gedaan van rechtsbijstand.." Mensen eten goedkoper Meer dan de helft van alle Nederlan ders kiest door de kredietcrisis voor goedkoper eten uit de super markt. Dat toont een consumenten onderzoek aan onder negenhonderd mensen in opdracht van het Voedingscentrum. Ruim 25% zegt minder te besteden te hebben, sinds de crisis is losgebarsten. Ruim 60% zegt vaker aanbiedingen te kopen in de supermarkt. Ruim 50% pakt vaker dan normaal het huismerk en goedkopere merken. 33% bezuinigt op de kant- en-klaarmaaltijden of kiest goedkopere vleessoorten. 16% eet vaker groente uit blik of een potje. Bijna 25% koopt goedko pere vleeswaren. infographic AA bron ANP O JobTrack.nl *t Betere werk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7