PZC I 21 Uitstel privatisering kost WVS geld Zorgen om Mondragon Bon 22 en 23 28 almanak .bezorgers.nl Boek: Stoomboot als voorbode van de nieuwe tijd Woensdag 18 november 2009 Symposium: Zêêuws is goed voe jen esses Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl WATERSPORT Jachthaven Scharendijke op z'n vroegst in januari 2011 in particuliere handen door Melita Lanting SCHARENDIJKE - De privatisering van de jachthaven Scharendijke is met een jaar vertraagd. „Omdat de gemeente tijdgebrek heeft", zegt voorzitter Cees van Toorn van de Watersportvereniging Scharendij ke (WVS). Het uitstel heeft nadeli ge financiële gevolgen voor de wa tersportvereniging. WVS heeft ter voorbereiding op de privatisering overal offertes aan gevraagd. Voor het vernieuwen van de steigers, voor het verbete ren van elektra maar ook voor ver nieuwen van toiletgebouwen en havenkantoor. Het bestuur vreest nu dat de kosten voor verbetering aanzienlijk hoger zullen uitpakken dan nu is ingeschat. Mede onder invloed van de econo mische crisis waren de offertes die er nu liggen scherp geprijsd. Als de economie aantrekt, zo vrezen voorzitter Cees van Toor en pen ningmeester Leo de Bakker, zullen die tarieven wel omhoog gaan. Maar ook als er alleen sprake is van stijging van de tarieven met een inflatiecorrectie heeft dat nega tieve gevolgen. „Want dat gaan de leden van de club direct merken in de vierkante meterprijs voor de ligboxen." Het uitstel heeft overigens voor de leden ook een voordeel: het ko mende jaar blijft het oude tarief (zonder btw) van kracht. Zeven jaar geleden werd door de gemeente en de watersportvereni ging Scharendijke voor het eerst ge sproken over privatisering. Dat ge sprek werd na het gedwongen ver trek van vier wethouders in 2004 (na 'Nobelgate') even op een laag pitje gezet. Sinds drie jaar wordt weer volop onderhandeld. De ge meente ziet het beheer en onder houd van jachthavens niet als een kerntaak. De afspraken over de privatisering zouden voor het einde van dit jaar in grote lijnen afgerond zijn. Dat was althans de planning van begin dit jaar, maar het bestuur van de watersportvereniging kreeg on langs van wethouder Wijnand Renden te horen dat dit niet door gaat, omdat de gemeente geen tijd heeft. „Dat is jammer. We hadden het graag op tijd voor elkaar gehad want wij zijn er klaar voor", zegt Van Toor. Dat 1 januari 2010 niet gehaald wordt, betekent feitelijk uitstel met een jaar omdat het voor de watersportvereniging zeer onhandig is halverwege het jaar het eigendom over te nemen. De jachthaven Scharendijke is nu nog in handen van de gemeente, maar dat zal veranderen. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Naast het te verwach ten financiële nadeel maakt het da gelijks gemeentebestuur zich ook zorgen over de herontwikkeling van het pand Mondragon aan de Oude Haven in Zierikzee. Het college van B en W laat dit we ten in antwoord op vragen van de CDA-fractie. Het oorspronkelijke plan van woningbouwvereniging Zeeuwland om hier hotelkamers en appartementen te bouwen in combinatie met een restaurant blijkt niet haalbaar. Daarop heeft het college Zeeuwland verzocht met een nieuw voorstel te komen hoe het nu verder moet. Dat voor stel wordt een dezer dagen ver wacht bij de gemeente. Het college gaat ervan uit dat deze noodzakelijke verandering van de plannen de gemeente ook extra geld gaat kosten. De verwachting is dat een nieuw plan extra inzet van mensen en middelen zal ver gen en dat er weer meer kosten ge maakt moeten worden voor in standhouding van dit complex. Tip? redactie@pzc.nl |bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia Hij was er gloeiend bij, die Bevelan der. Even hoopte hij nog dat de moto ragent niet had gezien dat hij zijn gordel niet om had, maar dat bleek een illusie toen hij even later in zijn achteruitkijkspiegel het onverbiddelij ke 'stop politie' zag knipperen. Dat hij de veiligheidsriem nog snel even had vastgeklikt, mocht ook niet meer baten. Gelaten en schuldbe wust hoorde hij de diender aan. Tot hij het bedrag van de bekeuring hoorde. Negentig euro, exclusief zes euro administratiekosten. Zijn goede humeur, waarmee hij de dag was be gonnen, verdween als sneeuw voor de zon. Toen hij zijn weg even later tanden knarsend vervolgde, bedacht hij zich echter iets dat het leed aanmerkelijk verzachtte. Het afgelopen jaar had hij minstens 96 andere verkeersovertredingen be gaan, die allemaal onbestraft waren gebleven. Een euro per keer, een koopje!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79