361 sport Eén ding is zeker Zaalvoetballers De Nieuwelink krijgt advies te stoppen Siereveld wil terug naar Hoek Wat gaat Gérard de Nooijer zaterdag doen? Spelen bij RCS of coachen bij te genstander FC Dauwendaele? BBC Kostuumdrama's woensdag 18 november 2009 DILEMMA door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Tom Nieuwelink moet noodgedwongen een punt achter zijn voetbalcarrière zetten. De 32-jarige aanvaller van HW'24 kampt al geruime tijd met een rug blessure. Nieuwelink moet het een half jaar rustig aandoen. „En de dokter heeft me het advies gege ven om daarna niet meer te gaan voetballen." Dat hij zijn voetbalschoenen niet meer aan mag trekken, komt niet helemaal als een verrassing. „Toen ik een paar weken geleden bij een arts was, vertelde hij me al dat het er niet echt goed uit zag. De spie door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Op de website van Eendracht Aalst worden 'familiaire redenen' opgegeven voor het ver trek van Giovanni Siereveld. De verdediger uit Vlissingen weet zelf wel beter. „Ik ben er half augustus te blind ingestapt", legt Siereveld uit. „Ik ben toen naar Aalst gere den, had een gesprek en heb met een ja gezegd. Het waren de mak kelijkste onderhandelingen die ik ooit heb meegemaakt. Achteraf had ik de situatie toen beter moe ten bekijken." Het leek een stap hogerop, van Hoek naar de Belgische club die nog niet eens zo lang geleden op het hoogste niveau uitkwam en Europees voetbal speelde. Een dracht Aalst zocht een centrale ver dediger en Siereveld hapte toe. „Maar vanaf de eerste dag is het er allemaal ongelukkig aan toe ge gaan. Toen ik bij Aalst kwam, be gon de competitie al. Ik had een conditionele achterstand, omdat ik met Hoek pas tweeënhalve week had getraind. Het duurde lang voordat ik speelgerechtigd was, maar ondertussen speelde Aalst twee of drie wedstrijden per week. Er werd tussendoor dus vooral rus tig getraind en ik bleef conditio neel een kleine achterstand hou den." Toen Siereveld eind augustus speel gerechtigd was, moest hij vooral met de reserves meedoen. „Op een gegeven moment heb ik aan de trainer gevraagd wat de bedoe ling was. Het leverde de eerste, ren in mijn rug hebben de afgelo pen jaren blijkbaar nogal wat klap pen gehad. Ik trainde en speelde ei genlijk al jaren met pijn. Eind okto ber schoot het er tijdens een trai ning weer in. Ik kon geen kant meer op." Hoe moeilijk hij het ook vindt, stoppen is de enige verstandige keuze. „Ik baal er flink van, want ik ben nog maar net een paar maanden bezig bij HW'24. Maar ik moet ook aan mijn werk den ken. Als ik straks hersteld ben, kan ik weer normaal functioneren. Maar als ik weer zou gaan voetbal len, is de kans erg groot dat ik op nieuw geblesseerd raak aan die Giovanni Siereveld kleine botsing met hem op. Daar na mocht ik wel een paar keer in vallen. Tegen Torhout kwam ik er bij een 4-1-voorsprong in. We kre gen in de laatste tien minuten nog twee goals tegen, terwijl ik geen bal had geraakt. Echt, aan die goals kon ik niks doen. Maar vanaf dat moment ging die trainer wel an ders tegen me doen. Gadverdam me, dacht ik, waar ben ik nu te recht gekomen." In de weken die volgden moest hij het doen met invalbeurten of zat hij negentig minuten op de bank. „Ik raakte geïrriteerd, maar ben wel gewoon mijn best blijven doen. Omdat er een verdediger ziek was, mocht ik tegen Ware- gem in de basis beginnen. Het ging best aardig, ik deed mijn werk en stond in de top drie bij de verkiezing van de man van de wed- rug. Dat risico kan en wil ik niet nemen. De dokter adviseerde me te gaan zwemmen of fietsen. Ik zie wel wat ik ga doen. Ik wil graag wat in het voetbal blijven doen. Dat kan ook op andere manieren dan zelf spelen." Tom Nieuwelink speelde in de jeugd van Temeuzen en daarna ook enkele seizoenen in het eerste elftal. Vervolgens voetbalde hij in het shirt van Vogelwaarde, Axel, Breskens, Veere en Zaamslag. Sinds dit seizoen kwam hij uit voor de zondag-derdeklasser uit Hulst. Zijn enige competitietreffer maakte hij in september tegen RIA W. HW'24 won dat duel met 6-0. strijd. In de twee wedstrijden daar na speelde ik weer, maar we verlo ren drie keer op rij. Spelers die fou ten maakten bleven staan, maar ik niet. De trainer werd ontslagen en de nieuwe trainer zette Pedrag Fi- lipovic (ex-Roda ]C) centraal ach terin. Ik ben nog één keer een mi nuut voor tijd ingevallen. We won nen vier keer op rij, dus had de trainer ook weinig reden om te wisselen." Het besluit om vroegtijdig op te stappen bij Eendracht Aalst had Siereveld toen al genomen. „Ik had het echt niet naar rn'n zin. Het gevoel om te willen slagen was weg. In de kleedkamer zat ik vaak maar een beetje voor me uit te staren en dacht steeds vaker: 'wat doe ik hier?'. Ik wist dat ik weg wilde. Dan blijf ik daar niet nog zes weken rondlopen. Daar heeft niemand wat aan." Zonder Siereveld won Aalst zon dag met liefst 8-1. Invaller Lionel Lord nam de laatste treffer voor zijn rekening. „Het gaat goed, dus hebben ze mij niet nodig"," zegt Siereveld. „Ik had geen zin om nog langer aan te modderen. Het werd een opgave om iedere keer in de auto te stappen. Ik vind het jam mer dat het zo gelopen is, maar ik had de situatie vooraf beter in moeten schatten. Sportief is het niet geworden wat ik ervan ver wacht had, maar niemand hoeft medelijden met mij te hebben." En wat gaat hij nu doen? „Het liefst keer ik terug bij Hoek. Maar het gaat daar goed, dus ik weet niet of dat' kan. We zullen zien." door Barry van der Hooft middelburg - Al sinds het mo ment dat RCS en FC Dauwendaele bij de loting voor de districtsbeker aan elkaar werden gekoppeld, loopt Gérard de Nooijer met een dilemma rond. Want wat moet hij zaterdagmiddag doen? Voetballen in het shirt t-an RCS tegen de ploeg die hij traint? Of als trainer langs de kant staan met het doel FC Dauwendaele ten koste van RCS naar de volgende ronde te coachen? De afgelopen weken heeft hij er met verschillende mensen over ge sproken. Donderdagavond maakt De Nooijer aan de spelers van FC Dauwendaele bekend voor welke optie hij kiest. Wat vinden de mensen die dicht bij hem staan en met hem hebben gesproken er ei genlijk van? Over één aspect zijn ze het allemaal eens: „Dit is een erg aparte situatie." Bij wie anders dan zijn tweeling broer Dennis ging Gérard de Nooijer al snel te rade. „We heb ben er eerst om gelachen", zegt Dennis de Nooijer, „want dit ge beurt niet vaak. Hij is ook de enige die al weet dat hij in de volgende ronde van de beker zit. Ik heb wel gedacht: stel dat hij meedoet in RCS-FC Dauwendaele Dennis de Nooijer: „Dauwendaele scoort net als wij altijd. Wij krijgen vaak goals tegen, dus ik denk dat het 3-2 voor RCS wordt." Kees de Nooijer: „Dauwendaele heeft best een leuk ploegje, maar ik ben zaterdag wel voor RCS. Toch denk ik dat het 2-2 wordt of een kleine overwinning voor Dauwen daele." Dolf Roks: „4-0 voor RCS." Peter Brakman: „Het wordt 1 -2 voor Dauwendaele. En dan ben ik nog aan de voorzichtige kant." Michel Leonhart: „Ik houd het op een mooie 2-0." het shirt van RCS en Dauwendae le scoort, zou hij dan juichen? Zelf zou ik ervoor kiezen om niet te spelen. Dat heb ik Gérard ook ver teld. Voor hem is het een moeilij ke situatie. Ik vraag me zelfs af of hij het wel leuk vindt. Het had zichzelf opgelost als hij zaterdag ge schorst zou zijn. Maar sinds de lo ting bekend is, hield hij ineens zijn mond tegen de scheidsrech ters...." Ook Kees de Nooijer sprak erover met zijn zoon. „Ik heb hem ge vraagd wat-ie ging doen", zegt zijn vader. „En ik heb gezegd dat ik vind dat hij moet coachen zater dag. Gérard is trainer bij Dauwen daele en daar krijgt hij een vergoe ding voor. En als je zelf mee gaat doen, kun je alleen maar verlie zen. Als trainer moet je jezelf op een bepaalde manier opstellen. Als je zelf in het veld staat, kan dat niet. Hij zegt dat hij de beslissing al heeft genomen, maar laat er ver der niks over los. Ik ben wel heel nieuwsgierig." „Ik heb er niet echt met Gérard over gesproken", zegt Dolf Roks, zijn collega bij de JVOZ. „Hij heeft het er best moeilijk mee, want hij zwijgt er vooral over. Ik heb één opmerking gemaakt. Je kunt het niet maken om zelf mee te doen, heb ik gezegd. Je bent trainer van Dauwendaele, dus moet je als coach langs de lijn staan. Ik zou ook niet weten wat ik zou doen als ik als speler in het veld ineens tegenover mijn trainer stond. Som mige gasten denken dan mis schien wel: wacht even, die ga ik even een keertje aanpakken." Peter Brakman, voorzitter van FC Dauwendaele, houdt zich wijselijk op de vlakte. „We hebben afgesproken dat Gérard donderdag eerst de spelers informeert. Daarna wordt het naar buiten gebracht. Hij kent het stand punt van ons bestuur, meer kan ik er niet over zeggen." Dan voegt Brakman er toch nog aan toe: „Wij hebben een leuke, jonge ploeg die het goed doet. Wat ons door Aector Dooms terneuzen - Het zaalvoetbalteam De Tukker kreeg in de eerste klas se Zeeuws-Vlaanderen in 120 mi nuten zaalvoetbal geen doelpunt tegen. Zo wonnen de Westdorpen- aren dit keer met royale 12-0-cij- fers van Wentzler/Pauwels. De ongeslagen koploper Amstel- hoekje /Adm. Bakker kon tegen Reham Vastgoed pas laat afstand nemen. Het werd 10-6. De concur rentie van Amstelhoekje maakte geen fout. Max Korting Pro Sport-Sportkan- tine Vliegende Vaart 6-1 (3-1): De ploeg uit Kloosterzande was effec tiever in de afwerking. Daardoor viel de winst nogal ruim uit. De Terneuzenaren gingen slordig met de kansen om. Doelpuntenmakers. Max Korting Pro Sport: Michel Nieuwelink 3, Jochem Roels 2, Wim Steijns 1. Vliegende Vaart: Edo Lucieer 1. Vinfo Tech.-Benny Sport 12-1 (6-0): De thuisclub had weinig te vrezen van Benny Sport en scoor de er lustig op los. Doelpuntenmakers. Vinfo Tech.: Mo Kilic, Timucin Yilmaz beiden 3, Tahsin Kilic, Mentor Zaquiri beiden 2, Stef Dijkhuizen, Adem Atmaca beiden 1. Benny Sport: Nick Comergo 1. Tencezaman-'t Bierwinkeltje 9-6 (5-4): De Hulstenaren hadden het tot aan de rust moeilijk tegen 't Bierwinkeltje. Daarna liep Tence- zaman uit naar een 9-4-voor- deel 7 8 www.pzc.nl/webwinkel categorie DVD's en games Deze set dvd-verzamelboxen met klassieke producties van de Britse omroep BBC bieden weer een heerlijke mengeling van romantiek, avontuur en spanning. O.a. Persuasion, Sense Sensibility, Daniel Deronda, The Other Boleyn Girl. Speelduur bijna 27 uur, op 14 dvd's. Nederlands ondertiteld. Adviesprijs 59,95 Lezersprijs 29,95* Exclusief 4,95 verzendkosten WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74