Volkstuinders IJzendijke staan straks op straat geland 125 Diamanten paar geniet pas kort van pensioen Tweedehands beurs voor project in Malawi Vogeltentoonstelling in De Kameleon Viswedstrijd De Vogel vlakbij Kruispolder Welfareverkoop bij zorgcentrum Antonius Portretten uit de streek in kelder van Belfort Sluis I woensdag 18 november 2009 door Martijn de Koning Kijk hier, asperges. Die groeien niet in Zee land, zeggen ze. Maar bij mij wel hoor. Komt omdat ik hier Brabant se grond heb gelegd." Max Cau wels is trots op zijn tuintje aan de oostkant van zijn woonplaats IJzendijke. Het lapje is onderdeel van het volkstuincomplex aan de Landbouwstraat. De meeste tuin tjes daar liggen op gemeente grond. Die aan de andere kant van het grindpad, een stuk of twaalf, worden verhuurd door het be stuur van de katholieke kerk. Die zegt de huur per 1 januari aan staande echter op, omdat ze de grond verkoopt. In de toekomst ko men er woningen, die behoren bij de nieuwe wijk Groote Jonk vrouw. De eerste bouwfase van die wijk is inmiddels begonnen. „Als ze hier zijn aangeland, heb ik geen tuintje meer", concludeert Cauwels. De zaak speelt al jaren. In 2006 liet het parochiebestuur weten dat de huur zou worden op gezegd. De grond zou tot de daad werkelijke verkoop gebruikt mo gen worden door de tuinders. De gemeente Sluis bood aan mee te helpen zoeken naar een nieuwe lo catie voor de tuinders. „Kijk maar", toont Cauwels de belofte zwart op wit. De laatste gemeente lijke brief dateert van 2007. „Sinds dien heb ik niks meer gehoord." Volgens een woordvoerster van de gemeente komt dat doordat Sluis destijds in de race was om de grond over te nemen van het kerk bestuur. „Maar dat bleek te duur. Max Cauwels in zijn moestuin. Op de achtergrond de 'oprukkende dreiging' in de vorm van de nieuwe wijk Groote Jonkvrouw. foto Peter Nicolai Daarop verviel voor ons ook de plicht te zoeken naar vervangende grond voor de tuintjes." Cauwels nam onlangs zelf contact op met het gemeentehuis. Hij heeft een alternatieve locatie op het oog en wil daarvoor medewer king van de gemeente. Cauwels: „Naast de begraafplaats ligt al ja ren een stukje grond braak. Vol gens mij is dat een ideale locatie: uit het zicht en omringd door slo ten en bomen." Volgens Cauwels wordt hij door de gemeente van het kastje naar de muur gestuurd en kan of wil niemand hem duide lijkheid geven. Raadslid William Gijsel van Ge meentebelangen heeft het gemeen tebestuur inmiddels opgeroepen de bemiddelende rol weer op te pakken. Volgens de gemeente woordvoerster overwegen B en W dat verzoek. WALSOORDEN - Marie (91) en Toon (95) van den Bosch-Pauwels uit Walsoorden vierden gisteren hun zestigjarig huwelijk. Een discussie over de verhoging van de AOW-leeftijd naar 67 jaar lijkt aan het echtpaar niet besteed. Slechts zeven jaar geleden sloten ze de deuren van hun café De Schelde- galm om van hun pensioen te gaan genieten. Marie en Toon heb ben drie dochters en een zoon. De familie telt verder zes kleinkinde ren en vijf achterkleinkinderen. Het echtpaar kreeg gisteren felicita ties van de koningin, de commissa ris van de koningin en het gemeen tebestuur van Hulst in verband met het huwelijksjubileum. HULST In De Blaauwe Hoeve in Hulst wordt zaterdag een tweedehands kledingbeurs gehouden. De op brengst van de verkoop komt ten goede aan een project in Malawi waarbij voormalig Curamus-mede- werkster Chris de Cleer betrokken is. Zij helpt in Malawi, het armste land van Afrika, met het opzetten van kleuterschooltjes waar kansar me kinderen de hele dag worden opgevangen. De beurs in De Blaau we Hoeve begint om 10.00 uur en duurt tot 14.00 uur. TERNEUZEN De Terneuzense vereniging De Vo gelvrienden houdt vanaf morgen, donderdag, tot en met zaterdag een vogelexpositie in buurthuis De Ka meleon aan de Dokweg in Terneu- zen. De gevleugelde dieren van di verse pluimage zijn morgen tussen 20.00 en 22.00 uur te bezichtigen. De tentoonstelling loopt vrijdag van 10.00 tot 22.00 uur. Zaterdag be gint om 9.30 uur een vogelbeurs. Die dag eindigt de expositie van vereniging De Vogelvrienden om 17.30 uur. KLOOSTERZANDE Zeehengelvereniging De Vogel uit Kloosterzande houdt zaterdag 28 november van 10.00 uur tot 13.00 uur aan de Westerschelde bij Kruis polder weer een wedstrijd, 's Avonds is in hotel Van Leuven in Kloosterzande de huldiging van de kampioenen. Aan de laatste wed strijd, zondag, deden 25 sportvis sers mee. Ko Dieleman won in de categorie 'zeepieren' en Milan Jonk- heijm in de klasse Vrij aas'. De pijp was voor Iwan Jonkheijm. De tota le vangst bestond uit 94 vissen. KLOOSTERZANDE De welfare groep en de knutselhe- ren van WZC Antonius in Klooster zande houden woensdag 25 novem ber vanaf 11 uur verkoop van zelfge maakte artikelen. Gedurende het af gelopen jaar hebben de dames- en herengroepen gewerkt aan allerlei sier- en gebruiksartikelen. Ook worden er op 25 november door vrijwilligers wafels gebakken voor bewoners en bezoekers. Dit vindt plaats vanaf 14.00 uur in het restaurant. Iedereen is welkom in Antonius. SLUIS - De Stichting Raadskelder laat van komende zaterdag tot en met 3 januari portretten zien, ge maakt door twaalf kunstenaars uit de streek. Het gaat zowel om schilderijen als foto's. De tentoonstelling van het dozijn artiesten is van zaterdag tot en met woensdagmiddag te be wonderen in de raadskelder van het Belfort aan de Groote Markt in Sluis. De openingstijden lopen van 14 tot 17 uur, toegang is gratis. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M G. van Damme te Terncuzen d.d. 12 november 2009 blijkt, dat ten verzoeke van V.O.F. Bouwkundig adviesbureau De Braai gevestigd te Terneuzen aan Hiltie Geertsma. thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een dag vaarding. waarbij gedaagde wordt opgeroepen om te verschijnen voor de Rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Terneuzen op woensdag vier en twintig februari 2010. In de dagvaarding wordt o.m. gevraagd om gedaagde te veroordelen tot betaling van een som geld. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraal 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 - 613651 F 0115 - 69481 1 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl »a«5!G Marie en Toon van den Bosch-Pauwels voor de feestelijk versierde ingang van hun woning. Tot voor enkele jaren was dat de ingang van hun café De Scheldegalm in de Walsoordensestraat in Walsoorden. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67