overlast maar van geweld' no 23 Seth Gaaikema bij opening Blaauwe Hoeve allesoverdegriep.nl Olifant brengt zesduizend euro op Dorpsraad pakt uit met jaarvergadering Boerenavond Rotary levert 12.000 euro op Dvd verlichte polder en boerderijenroute Politie ontruimt hennepkwekerij Bromfietser valt, auto rijdt door TÊELVLOEREN Meer nieuws over de Mexicaanse griep vind je op woensdag 18 november 2009 Er is een dvd verschenen van de verlichte polder- en boerderijenrou te in Oost-Zeeuws-Vlaanderen, die gehouden werd in het weekeinde van 25 en 26 september. Het festijn trok vierduizend bezoekers. Vier boerderijen en de polders in de om geving waren feestelijk en spook achtig verlicht. De dvd van twintig minuten is a 4,50 euro verkrijgbaar bij Achiel Cammaart (0114-682389) en Alie Roelands (0114-671226). WESTDORPE De olifant van Miranda d'Hont van atelier Mirandala in Westdorpe heeft op de veiling in Amsterdam zesduizend euro opgebracht. De kunstenares nam deel aan de Elep hant Parade. De opbrengst van de ze tentoonstelling gaat naar een stichting die de Aziatische olifant beschermt. De veiling van alle kunstzinnig gedecoreerde olifan ten leverde 872.500 euro op. Top stuk was een olifant van Corneille die 42.000 euro opbracht. KLOOSTERZANDE OOSTBURC Rotaryclub Oostburg heeft met een speciale Boerenavond 12.000 euro voor goede doelen in de streek opgehaald. 5.000 euro gaat naar stichting Oorlogsmonument Breskens, 4.000 euro naar scouting Oostburg en 3.000 euro naar scou ting IJzendïjke. De Boerenavond trok vrijdag 350 gasten. Thema was dit jaar 'boerenbruiloft'. HENGSTDIJK De maatschappij verhardt, zeggen Axelaars naar aanleiding van geweldsincidenten afgelopen weekeinde in Axel. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr HULST - Met een conferentie onder de titel 'Waarde creëren door sa menwerking' en een optreden van cabaretier Seth Gaaikema viert zorgstichting Curamus morgen de officiële opening van het volledig vernieuwde terrein van voormalig verpleeg- en verzorgingstehuis De Blaauwe Hoeve in Hulst. Met de nieuwe woonwijk en de zorgvoorzieningen die daar de af gelopen jaren zijn gerealiseerd, bie den Curamus en Woonstichting Hulst een nieuwe aanpak van wo nen voor ouderen en dienstverle ning. Raad van Bestuurslid Ste- phan Buijsse gaat tijdens de confe rentie nog een keer in op de tot standkoming van het vernieuwde complex dat De Blaauwe Hoeve is blijven heten. Arnold Schelfhout van ZorgSaam Zeeuws-Vlaande- ren belicht samenwerking in een veranderende maatschappelijke omgeving. Strategisch manager Rob van de Ven gaat in op maat schappelijke problemen die buiten de kerntaak van niet-commerciële instellingen vallen. Burgemeester Jan-Frans Mulder verricht daarna met wijkbewoners de officiële opening. Vervolgens geeft Gaaikema zijn cabareteske vi sie op het ouder worden. De dorpsraad Kloosterzande houdt morgen, donderdag, vanaf 19.30 uur de jaarvergadering in hotel Van Leuven. Het Hulster college van B en W is aanwezig om vragen te beantwoorden. De politie is er ook en Monique van de Pas van het waterschap geeft een presenta tie. Verder zijn er diavoorstellingen van Kruisdorp, Groenendijk, Hoek en Bosch en Walsoorden. Ook wordt besproken wat de dorpsraad volgend jaar moet ondernemen. TERNEUZEN In de Rozenstraat in Terneuzen is gistermiddag een hennepkwekerij geruimd. De politie had diverse meldingen gekregen en trof de kwekerij aan op de zolder van de woning. Daar stonden 137 hennepplanten en de benodigde apparatuur. Alles is in beslag genomen en vernietigd. TERNEUZEN Een 16-jarige bromfietser uit de ge meente Terneuzen is gistermiddag gevallen, toen hij op de Reuzen- hoeksedijk de berm moest inrijden om een tegemoetkomende auto te ontwijken. De jongen liep diverse schaafwonden op, zijn brommer is beschadigd. De auto is niet gestopt. Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 ParketGroep www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65