Ook in avonduren openbaar vervoer ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 28 'Korting op milieufederatie is Patiëntenorganisatie Klaverblad een besluit vanuit de onderbuik' peilt tevredenheid over huisartsen bezorgers.nl door René Hoonhorst TERNEUZEN - De drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten werken met de provincie en corporatie Woon- goed aan een regeling om ook 's avonds na zeven uur van het openbaar vervoer in de regio ge bruik te maken. Door te bellen met Taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen, die het WMO-vervoer regelt, kan ieder een tot middernacht (vrijdag en za terdag tot twee uur de volgende morgen) met de beltaxi(bus) rei zen in de streek. Bewoners van kleine dorpen en buurtschappen zonder eigen vervoer hoeven zich vanaf 1 februari volgend jaar niet langer geïsoleerd te voelen. Ze kun nen in de avonduren makkelijker aan het sociaal-maatschappelijk le ven deelnemen. Ze kunnen naar cursussen en culturele evenemen ten in de regio en voor vrienden en kennissen is het eenvoudiger hen te bezoeken. De drie gemeenten, provincie en woningbouwstichting hopen vol gende maand het overleg af te ron den. In januari licht het Samenwer kingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen de uitbreiding van de vervoersmogelijkheden toen aan de bevolking. Mensen die van het avondvervoer gebruik ma ken, kunnen een pasje aanschaf fen en vervolgens vanaf 1 februari de taxi bellen. Ze betalen 1,30 euro per zone en zijn dan ongeveer twee keer zoveel geld aan een kaartje kwijt als wanneer ze over dag de bus nemen. „Altijd nog een stuk goedkoper dan met een regu liere taxi. Bovendien worden de mensen van deur tot deur ver voerd", betoogt de voorzitter van het samenwerkingsverband, de Terneuzense wethouder Co van Schaik. De drie partners trekken in eerste instantie twee ton uit voor het avondvervoer. Woon- goed, provincie en Terneuzen beta len 50 mille, Hulst en Sluis 25. „We monitoren de resultaten maandelijks, zodat we in de gaten kunnen houden of we met het be drag uitkomen. We verwachten dat mensen 130.000 tot 140.000 zo nes reizen in de avond en dat zal een omzet van vier of vijf ton ople veren. De ontsluiting van de klei nere kernen in de regio moet daar mee zijn gerealiseerd." door Harold de Puysseleijr OSSENISSE - Waterschap Zeeuws- Vlaanderen heeft gisterochtend di rect actie ondernomen om de zee dijk bij Ossenisse aan de zoute kant toegankelijker te maken voor wandelaars en andere recreanten. Zo is het hek op de strekdam ter hoogte van de beide campings al vast open gezet, zodat wandelaars en hengelaars als vanouds een eindje de Westerschelde 'in kun nen lopen'. Wellicht later deze week nog worden de hekwerken en afrasteringen weggehaald in af wachting van overleg tussen alle belanghebbenden. De toegankelijkheid van de dijk en het zogeheten puttenstrandje bij Ossenisse werd ernstig beperkt in opdracht van de provincie ter be scherming van de natuur. Na de storm van protest die opstak, be loofde gedeputeerde Frans Hame link afgelopen maandag op een be wonersavond in Ossenisse de hek ken zo snel mogelijk weg te laten halen. Natuurbeschermingsvereni ging De Steltkluut roert zich in middels ook in de kwestie: Voorzit ter Adri Paauwe van De Steltkluut laat weten dat het dijkvak terecht is afgesloten. Volgens Paauwe is het een uitermate belangrijk foura- geer- en rustgebied voor wel meer dan twintigduizend vogels. Tegen over de afsluiting staat, aldus Paau we, dat op andere plaatsen heel veel dijkvakken juist zijn openge steld voor recreatie. Axel: dit is geen overlast meer, dit is geweld Woensdag 18 november 2009 BELTAXI Inwoners van kleine kern niet geïsoleerd na 19.00 uur foto Peter Nicolai Sinds gisterochtend is een wandeling over de strekdam nabij de campings in Ossenisse weer mogelijk; het hek staat open. Symposium: Zêêuws is goed voe jen esses Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl TERNEUZEN - Het besluit van Pro vinciale Staten om de subsidie voor de ZeeuwseMilieufederatie (ZMF) flink te korten, is in zeer slechte aarde gevallen bij GroenLinks-raadslid Peter Clijsen uit Terneuzen. Volgens hem is er sprake van een 'tendentieus onderbuikbesluit dat is ingegeven door een op weinig feiten gebaseerde hetze tegen alles wat met natuur en milieu te ma ken heeft'. Ontpoldering en het Waddenzee-mosselconflict wordt de ZMF aangewreven en nagedra gen. Clijsen wijst erop dat de ZMF geen partij was in de beroepsproce dures over mosselzaadvisserij op de Waddenzee, maar de Wadden vereniging en Vogelbescherming. Ook wat betreft ontpoldering vaït de ZMF niks te verwijten, oordeelt het GroenLinks-raadslid. Het eni ge wat de milieufederatie heeft ge daan, is naleving eisen van de in 2005 afgesloten Scheldeverdragen waarin de verdieping en natuur- herstel waren geregeld. GOES - Patiëntenorganisatie Het Klaverblad houdt een actie om te peilen hoe het ervoor staat met de bereikbaarheid en de dienstverle ning van huisartsen. Mensen die mee willen doen, kun nen een vragenlijst invullen op de website van het Klaverblad. Wie geen computer heeft, of hulp no dig heeft bij het invullen van de vragenlijst, kan telefonisch contact opnemen met het Klaverblad in Goes. Het doel van het onderzoek is om wensen, verwachtingen en ervarin gen in beeld te brengen. Ook is het Klaverblad benieuwd naar ervarin gen met het wisselen van huisarts, het aanbod van diensten op inter net en de wachttijden. De meidactie, die gezamenlijk met andere regionale patiëntenorgani saties wordt gehouden, loopt nog tot eind van deze maand. www.klaverbladzeeland.nl. telefoon: 0113-212783 (op werkdagen van 9.00-13.00 uur) f. bel 0800 - 022 27 10 weGeNeR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63