361 sport Eén ding is zeker Giovanni Siereveld De Pagter pakt draad weer op in Hobbeldebobbelloop Bestuur NOCNSF komt met een kandidaat uit eigen kring Wat gaat Gérard de Nooijer zaterdag doen? Spelen bij RCS of coachen bij te genstander FC Dauwendaele? www.pzc.nl/webwinkel f BBC Kostuumdrama's woensdag 18 november 2009 DILEMMA door Gijs van Oosten DEN HAAG - Het bestuur van sport koepel NOCNSF heeft gisteravond in oud-hockeyer André Bolhuis (63) een kandidaat uit eigen kring voorgedragen als opvolger van voorzitter Erica Terpstra. De natio nale sportbonden hebben tot 11 ja nuari de tijd om met een tegenkan didaat te komen. De termijn van Erica Terpstra als voorzitter van NOCNSF verstrijkt in mei 2010. De oud-zwemster en WD-politica heeft een stevige hand in haar opvolging. Het is enigszins opmerkelijk, omdat juist Terpstra in oktober 2003 voor een door Koen de Vries WESTKAPELLE - Het lijkt de nor maalste zaak van de wereld dat Ke vin de Pagter zaterdag zijn zege van vorig jaar in de Hobbeldebob- belloop verdedigt. Maar wie de 22-jarige inwoner van Westkapelle beter kent, weet dat het heel bij zonder is dat hij aan de start staat. De Pagter loopt de wedstrijd met een pacemaker en nieuwe medicij nen. De jonge atleet, belast met een er felijke spierziekte, kampt al lange tijd met zijn gezondheid. De ellen de begon ruim twee jaar geleden toen hij op zijn scooter werd aan gereden door een auto. Een enkel breuk was het gevolg. Het herstel duurde bijna een jaar. Toen De Pagter genezen was, presteerde hij bij tijd en wijle goed, zoals in de Hobbeldebobbelloop van vorig jaar. Maar hij werd ook gehinderd door hartritmestoornissen. Met het inbrengen van een pacemaker, eind deze zomer, leek het lek bo ven. Maar dat was niet zo. „Ik had ondanks die pacemaker soms een hartslag van 190 a 200 slagen per minuut, terwijl mijn maximum tot dan toe op 173 lag", vertelt De Pagter, die dolgraag weer wilde hardlopen, maar op nieuw veroordeeld was tot rust. —ark 1 iimmrini in inutile iseagreraasaaa revolutie op Papendal zorgde door in een felle en open verkiezings strijd Ruud Vreeman een gevoeli ge nederlaag toe te brengen. Vreeman was in 2003 de gewenste kandidaat van het toenmalige be stuur onder leiding van Hans Blan- kert. Terpstra brak met de traditie van coöptatie en creëerde het ima go van vertegenwoordigster van de kleine sportbonden die de strijd aanbond tegen de regenten. Maar nu, zes jaar later, schuift ze een kandidaat naar voren die bij uit stek een vertegenwoordiger is van één van de grote bonden. Bolhuis was van 1998 tot 2006 voorzitter van de hockeybond KNHB. Kevin de Pagter „In het ziekenhuis hebben ze toen ontdekt dat ik een boezemvibratie heb in mijn hart. Twee weken gele den heb ik daarvoor medicijnen ge kregen. Na een inspanningstest bleek dat ze hun werk goed doen." Het betekende dat de atleet zijn training kon hervatten. Dat deed hij vorige week woensdag. De Pag ter: „Ik ga op de oude voet verder, dat mag van de dokter. Voorlopig is het probleem opgelost. En ik voel me goed." Zondag al liep hij zijn eerste wed strijd, een wegwedstrijd over 15 ki- Dat wil niet zeggen dat Bolhuis, die leiding geeft aan een tandarts kliniek in Utrecht, een slechte kan didaat is. Integendeel, hij heeft een schat aan ervaring in de sport en heeft zover bekend geen vijanden, zelfs Anton Geesink is niet tegen zijn voordracht. Bolhuis speelde hockey bij Kampong, was aanvoer der van de nationale ploeg op de Olympische Spelen van München (1972) en Montreal (1976). Bolhuis was 1992 en 1996 chef de mission van de olympische ploeg op de Spelen van Barcelona en At lanta. Hij legde de basis voor de verdieping van de topsportcultuur in Nederland. lometer in Spijkenisse. Dat ging goed, alleen ontbrak het hem na tuurlijk aan snelheid. „De Hobbel debobbelloop beschouw ik als trai ning. Ik zal natuurlijk geen favo riet zijn", realiseert de Westkappel- aar zich. „Ik moet nog kracht en conditie opdoen." En juist dat hebben de deelnemers nodig om de wedstrijd over onge veer tien kilometer te kunnen af leggen. De Hobbeldebobbelloop is één van de zwaarste hardloopwed strijden van Zeeland en omgeving, omdat de deelnemers zeventien keer de duinen over moeten. Van daar ook de naam. Ondanks de zware aanslag op de conditie is de loop met start en finish in de Langstraat van Zoutelande behoor lijk populair. De organisatie, dezelfde als die van de Zeeuwse Kustmarathon, had gisteren een kleine tweehonderd inschrijvingen binnen. Ook voor de wandeltocht is de animo groot. Voor dat onderdeel hebben zich ruim honderd mensen ingeschre ven. De wandeltocht begint zater dag om 13.00 uur, de hardloopwed strijd om 15.00 uur. Na afloop is er voor de deelnemers een glas glüh wein en de inmiddels populaire Hobbeldebobbelkrentenbollenstol. Inschrijven kan vooraf bij restau rant De Babbel in de Langstraat. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Al sinds het mo ment dat RCS en FC Dauwendaele bij de loting voor de districtsbeker aan elkaar werden gekoppeld, loopt Gérard de Nooijer met een dilemma rond. Want wat moet hij zaterdagmiddag doen? Voetballen in het shirt van RCS tegen de ploeg die hij traint? Of als trainer langs de kant staan met het doel FC Dauwendaele ten koste van RCS naar de volgende ronde te coachen? De afgelopen weken heeft hij er met verschillende mensen over ge sproken. Donderdagavond maakt De Nooijer aan de spelers van FC Dauwendaele bekend voor welke optie hij kiest. Wat vinden de mensen die dicht bij hem staan en met hem hebben gesproken er ei genlijk van? pver één aspect zijn ze het allemaal ééns: „Dit is een erg aparte situatie." Bij wie anders dan zijn tweeling broer Dennis ging Gérard de Nooijer al snel te rade. „We heb ben er eerst om gelachen", zegt Dennis de Nooijer, „want dit ge beurt niet vaak. Hij is ook de enige die al weet dat hij in de volgende ronde van de beker zit. Ik heb wel gedacht: stel dat hij meedoet in RCS-FC Dauwendaele Dennis de Nooijer: „Dauwendaele scoort net als wij altijd. Wij krijgen vaak goals tegen, dus ik denk dat het 3-2 voor RCS wordt." Kees de Nooijer: „Dauwendaele heeft best een leuk ploegje, maar ik ben zaterdag wel voor RCS. Toch denk ik dat het 2-2 wordt of een kleine overwinning voor Dauwen daele." Dolf Roks: „4-0 voor RCS." Peter Brakman: „Het wordt 1 -2 voor Dauwendaele. En dan ben ik nog aan de voorzichtige kant." Michel Leonhart: „Ik houd het op een mooie 2-0." VLISSINGEN - Op de website van Eendracht Aalst worden 'familiai re redenen' opgegeven voor het vertrek van Giovanni Siereveld. De verdediger uit Vlissingen weet zelf wel beter. „Ik ben er half augustus te blind ingestapt", legt Siereveld uit. „Ik ben toen naar Aalst gere den, had een gesprek en heb met een ja gezegd. Het waren de mak kelijkste onderhandelingen die ik ooit heb meegemaakt. Achteraf had ik de situatie toen beter moe ten bekijken." Het leek een stap hogerop, van Hoek naar de Belgische club die nog niet eens zo lang geleden op het hoogste niveau uitkwam en het shirt van RCS en Dauwendae le scoort, zou hij dan juichen? Zelf zou ik ervoor kiezen om niet te spelen. Dat heb ik Gérard ook ver teld. Voor hem is het een moeilij ke situatie. Ik vraag me zelfs af of hij het wel leuk vindt. Het had zichzelf opgelost als hij geschorst zou zijn. Maar sinds de loting be kend is, hield hij ineens zijn mond tegen de scheidsrechters...." Ook Kees de Nooijer sprak erover met zijn zoon. „Ik heb hem ge vraagd wat-ie ging doen", zegt zijn vader. „En ik heb gezegd dat ik vind dat hij moet coachen zater dag. Gérard is trainer bij Dauwen daele en daar krijgt hij een vergoe ding voor. En als je zelf mee gaat doen, kun je alleen maar verlie zen. Als trainer moet je jezelf op een bepaalde manier opstellen. Als je zelf in het veld staat, kan dat niet. Hij zegt dat hij de beslissing al heeft genomen, maar laat er ver der niks over los. Ik ben wel heel nieuwsgierig." „Ik heb er niet echt met Gérard over gesproken", zegt Dolf Roks, zijn collega bij de JVOZ. „Hij heeft het er best moeilijk mee, want hij zwijgt er vooral over. Ik heb één opmerking gemaakt. Je kunt het niet maken om zelf mee te doen, heb ik gezegd. Je bent trainer van Dauwendaele, dus moet je als coach langs de lijn staan. Ik zou ook niet weten wat ik zou doen als ik als speler in het veld ineens tegenover mijn trainer stond. Som mige gasten denken dan mis schien wel: wacht even, die ga ik even een keertje aanpakken." Peter Brakman, voorzitter van FC Dauwendaele, houdt zich wijselijk op de vlakte. „We hebben afgespro ken dat Gérard donderdag eerst de spelers informeert. Daarna wordt het naar buiten gebracht. Hij kent ons standpunt, meer kan ik er niet over zeggen." Dan voegt Brakman er toch nog aan toe: „Wij hebben een leuke, jonge ploeg die het goed doet. Wat ons betreft kan RCS de borst natmaken." „Ik ga ervan uit dat Gérard niet Europees voetbal speelde. Een dracht Aalst zocht een centrale ver dediger en Siereveld hapte toe. „Maar vanaf de eerste dag is het er allemaal ongelukkig aan toe ge gaan. Toen ik bij Aalst kwam, be gon de competitie al.'Ik had een conditionele achterstand, omdat ik met Hoek pas tweeënhalve week had getraind. Het duurde lang voordat ik speelgerechtigd was, maar ondertussen speelde Aalst twee of drie wedstrijden per week. Er werd tussendoor dus vooral rustig getraind en ik bleef conditioneel een kleine achter stand houden." Toen Siereveld eind augustus speel gerechtigd was, moest hij vooral met de reserves meedoen. „Op door Barry van der Hooft categorie DVD's en games deel 7 8 •^WEBWINKEL Deze set dvd-verzamelboxen met klassieke producties van de Britse omroep BBC bieden weer een heerlijke mengeling van romantiek, avontuur en spanning. O.a. Persuasion, Sense Sensibility, Daniel Deronda.The Other Boleyn Girl. Speelduur bijna 27 uur, op 14 dvd's. Nederlands ondertiteld. Adviesprijs 59,95 Lezersprijs 29,95* Exclusief 4,95 verzendkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60