zeeland 127 Plan voor Thoolse roek-opera Depothouder Gemeente wil geen rolstoellift aan toren MUZIEK Wellicht ook elders in Zeeland Knippen voor de kinderafdeling WeGeNeR NieuwsMedia Kerk viert verjaardag nu officieel Heinkenszand woensdag 18 november 2009 door Rob Paardekam THOLEN - Cultureel Tholen slaat de handen ineen om een grote rock opera op de planken te brengen. De stichting Tholen Rockt, theater opleiding Musicabcpress en mu ziekvereniging Accelerando zijn bij het project betrokken. De verwach ting is dat de productie in 2011 kan worden opgevoerd. Tholen Rockt is de stichting die be kend is van het festival Women in Rock. Dat evenement wordt zater dag voor de vijfde keer gehouden. Om dat jubileum een bijzonder ka rakter te geven, zocht de organisa tie samenwerking met Acceleran do uit Sint-Annaland en Musical- xpress uit Poortvliet. Samen ver zorgen ze zaterdag een Night of the Proms-achtige show. De samenwerking bevalt zo goed dat het idee is geboren om een gro te rock-musical op te zetten. „Het staat nog in de kinderschoenen", benadrukt voorzitter Pierre Bou- wens van Tholen Rockt. „Maar het is geen proefballonnetje. We gaan het echt doen. Ik hoop dat we bin nenkort rond de tafel gaan." Hoewel de betrokken partijen er nog over gaan praten, heeft Bou- wens het idee om een nieuw ver haal te schrijven rondom bekende rocknummers. „Het moet wel een beetje herkenbaar worden voor de bezoekers." De opera zal éérst worden opge voerd in de gemeente Tholen. „Dat is onze thuisbasis", stelt Bou- wens. „Maar als er in Goes of Vlis- singen ook 'mooie locaties zijn waar we de opera kunnen opvoe ren, en er is interesse, dan zullen we dat zeker niet laten." Bouwens zegt dat er heel wat komt kijken bij het opzetten van een dergelijke productie. Hij denkt dat de voorbereiding zeker een jaar in beslag neemt en verwacht daarom niet dat een opvoering in 2010 nog mogelijk is. „Ik acht die kans zeer klein. Ga maar uit van 2011." Bij Accelerando zijn ze enthousiast over de samenwerking met Tho len Rockt. Die begint zoals gezegd zaterdag tijdens Women in Rock. „Als orkest streven wij veelzijdig heid na", zegt Jacco Goedegebuu- re. „Dit is een unieke kans om weer eens iets nieuws te doen." Goedegebuure weet nog niet hoe groot de betrokkenheid van Accele rando bij de rock-musical gaat wor den. „Het zou ook kunnen dat we als vereniging een beetje op de ach tergrond blijven en individuele le den er aan mee gaan doen." GOES - Het personeel van het Admiraal de Ruyterzieken- huis loopt er vandaag keurig gecoiffeerd bij. Gisteren konden medewerkers zich in het Goese ziekenhuis gra tis laten knippen in Jacqueliens Knipsalon. Uiteindelijk namen er 44 plaats in de kappersstoel. De knipmara- thon was niet zomaar een herfstactie, maar een vrolijke heropening van de nieuwe ruimte van de kapsalon. In verband met de uitbreiding van de kinderafdeling moest de salon inpandig verhuizen. Nu zit de salon in een trendy ruimte vlakbij de entree. Eigenaresse Jacque- lien Rijk (midden op de foto) is er trots op. „Volgens het personeel is dit de mooiste ruimte van het zieken huis." De werknemers die tijdens de marathon van een nieuwe coupe werden voorzien door Jacquelien, collega Dorien Friesen en vriendin Charlotte Visser (rechts), die een dagje bijsprong, konden een vrijwillige bijdrage le veren. De opbrengst van 385 euro is bestemd voor de aanschaf van speelgoed voor de kinderafdeling. Overi gens is de kapsalon voor iedereen toegankelijk. foto Willem Mieras door Rob Paardekam SCHERPENISSE - De Nederlands her vormde gemeente in S^herpenisse mag geen rolstoellift plaatsen bij de toren. Volgens burgemeester en wethouders tast zo'n voorziening het authentieke beeld van de to ren te veel aan. In de kerk aan de Kerkweg komen aardig wat mensen in een rolstoel. „Zij moeten nu via de zij-ingang naar binnen", zegt kerkrentmees- ter J. Eerland. „Deze mensen ge ven aan dat ze het liefst met de an dere kerkgangers door de hoofd ingang naar binnen gaan." Los daarvan zou het ook gemakke lijker zijn, want nu moeten de rol stoelers zich bij het uitgaan van de kerk door de menigte banen om de zij-uitgang te bereiken. Een rolstoellift bij de hoofdingang, dat is de toren, zou uitkomst bie den. Het mag echter niet. „Zo'n moderne, strakke, metalen lift past daar niet", zegt een gemeente woordvoerder. Hij benadrukt dat de toren een rijksmonument is. Eerland is verbaasd. Volgens hem staat de rolstoellift praktisch los van de toren. „In een tijd dat we al le gebouwen rolstoeltoegankelijk maken, is dit een vreemd besluit. Ik hoop dat de gemeente er nog eens over wil praten." OVEZANDE - De parochie Onze Lie ve Vrouw Hemelvaart in Ovezan- de trok dit jaar alles uit de kast om te vieren dat de rooms-katholieke kerk in het dorp 150 jaar bestaat. Maar zondag wordt pas écht offici eel stilgestaan bij het jubileum. Met onder meer een openingsvie ring met Sinterklaas, tentoonstel ling van Mariabeeldjes, een dorps- brunch, dierendagviering en sa menstelling van een jubileumboek probeerde de kerk ook niet-paro- chianen te bereiken. „Daar willen we volgend jaar, weliswaar op wat kleinere schaal, mee doorgaan", zegt vice-voorzitter Ad Schenk van het parochiebestuur. „Naast de reguliere kerkactiviteiten is er ook behoefte aan andere inspire rende vieringen en evenementen." Alle activiteiten waren bedoeld als opmaat naar de officiële viering. De kerk bestaat volgende week maandag precies 150 jaar, maar daar wordt een dag eerder vanaf 9.30 uur met een eucharistievie ring al bij stilgestaan. De PZC is op zoek naar een depothouder. Als depothouder bent u verantwoordelijk voor de gang van zaken op het depot. Gemiddeld €450,- per maand bijverdienen! DichtbijMedia. W U bent het dagelijkse aanspreekpunt voor bezorgers en ziet er op toe dat uw bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij abonnees afleveren. U bent bereid ?s ochtends vroeg dagbladen in ontvangst te nemen, leiding te geven aan een bezorgers-team, wan- ;r nodig nieuwe bezorgers in te schakelen, zelfde nabezorgingte doen en in uitzonderingsgevallen zelfde dagbladen te bezorgen. VERDIENSTEN De prima verdiensten zijn afhankelijk van het aantal wijken en ligging van het depot. Daarnaast ontvangt u gratis de PZC en zijn er regelmatig interessante extra's. AANMELDEN OF INFORMATIE Neem tijdens kantooruren contact op met telefoonnummer 0800 - 022 2710. VOORWAARDEN Kandidaat-depothouders dienen zich bij aanmelding te legitimeren. Indien van toepas sing dient een tewerkstellingsvergunning te worden overlegd. «er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51