zeeland i 25 Ondernemers ontmoeten elkaar digitaal Deels zestig kilometer op Drieweg bij Nisse Jongen (15) zwaargewond bij verkeersongeval Kruiningen Subsidies aan wegbeheerders voor bushaltes 'Rem op groei grote kernen om leefbaarheid dorpen te vergroten' 18,19, 20 en 21 november, woensdag 18 november 2009 B KRUININGEN - Bij een ernstig ongeluk op de Oude Rijksweg (N289) bij Kruiningen is gisteroch tend kort na half acht een 15-jarige voetganger uit de gemeente Reimerswaal zwaargewond ge raakt. De jongen werd nabij de kruising Burge meester Elenbaasstraat/Oude Rijksweg/Govers- weg geschept door een personenauto, bestuurd door een 22-jarige vrouw uit 's-Gravenpolder. Twee ambulances en de traumahelikopter kwa men ter plekke om de gewonde te behandelen. Het slachtoffer is met de helikopter overgebracht naar het ziekenhuis in Rotterdam. Hij heeft onder meer rugletsel en een beenbreuk opgelopen. De bestuurder van de auto raakte voor zover bekend niet gewond, haar zwaarbeschadigde auto moest worden weggesleept. De precieze toedracht van het ongeval is niet bekend. De weg was enige tijd afgesloten. foto Roland de Jong door Maurits Sep DOMBURG - Ondernemers in Veere krijgen als eerste in Zeeland de be schikking over een website waarop ze elkaar kunnen ontmoeten, in formatie over elkaar kunnen vin den en zaken met elkaar kunnen doen. In de loop van volgend jaar worden ook andere gemeenten er op aangesloten. „De website www.platformonder- nemen.nl biedt de mogelijkheid kennis op te doeiT over wat er in de omgeving allemaal is. Sommige ondernemers doen zaken met be drijven ver weg, omdat ze niet we ten dat ze in een dorp verderop hetzelfde kunnen krijgen", zegt Sa bine Verburg, projectleider van het Virtueel Platform Veere. Dat veel ondernemers niet weten wat er iets verderop te vinden is, komt omdat ze vaak kleine bedrij ven hebben met weinig personeel en het te druk hebben om goed te netwerken, verklaart Verburg. „Met deze site kunnen ze veel in formatie over elkaar vinden en za ken doen met elkaar. En dat op een moment dat hen het beste uit komt, bijvoorbeeld 's avonds." door Raymond de Frel NISSE - Na de aanleg van een fiets pad langs de N665 van Nisse in de richting van 's-Gravenpolder wordt op de Drieweg gedeeltelijk een maximumsnelheid van zestig kilometer per uur ingevoerd. Op de weg mag grotendeels tach tig worden gereden, behalve vanaf de kruising Zuidweg-Drieweg tot de bebouwde kom van Nisse. De provincie Zeeland probeert zo zor gen van de dorpsraad over overlast en verkeersveiligheid weg te ne men. De dorpsraad vroeg om een maximumsnelheid van vijftig kilo meter, maar wettelijke voorschrif ten staan dat niet toe. Aan het verzoek van de dorpsraad om een rotonde op de kruising Gerbernesseweg-Drieweg kan niet worden voldaan. Er is namelijk niet genoeg ruimte voor zo'n ver keersplein. Op de kruising Zuid weg-Drieweg wordt een rood pla teau met een licht hoogteverschil aangebracht. Dat moet de attentie van automobilisten verhogen. Het plateau mag niet te hoog zijn in verband met trillingshinder voor nabijgelegen woningen. HEINKENSZAND - Alle wegbeheer ders in Zeeland moeten voor 2011 zoveel mogelijk bushaltes voor ie dereen toegankelijk maken. Vanaf 1 januari volgend jaar zijn al le bussen in Zeeland voorzien van een lage vloer, zodat mindervali- den makkelijker kunnen in- en uit stappen. Daarvoor moet een flink aantal bushaltes tot achttien centi meter worden verhoogd. Voor 2011 moeten alle overstapplaatsen en haltes bij winkelcentra en ver zorgingscentra aan de eisen vol doen. In 2015 moet veertig procent van alle haltes zijn aangepakt. De provincie subsidieert deze werkzaamheden. Zo kreeg Borsele gisteren 94.500 euro voor het aan pakken van tien haltes. door Raymond de Frel HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele moet niet meer al zijn pijlen richten op de groei van Heinkens- zand en 's-Gravenpolder. Een aan tal ouderen in Heinkenszand vindt dat de leefbaarheid in de an dere, kleinere Borselse kernen hier door achteruitgaat. Er zou daarom in alle dorpen vrije huisvesting moeten zijn, behalve in Heinkenszand en 's-Gravenpol der. Dit idee, dat haaks staat op het beleid van de gemeente, was deze week in Heinkenszand een van de opvallendste tijdens de der de discussieavond van de inwo nersraadpleging Borsels Peil. De raadpleging moet bijdragen aan het welzijn in de dorpen. De ouderen hebben ook oog voor de jongeren in hun leefomgeving. Zo willen ze dat langdurig leeg staande koopwoningen kunnen worden verhuurd aan jongeren. Ook op cultureel vlak moet er veel voor jonge mensen te doen zijn. Grote of Maria Magdalenakerk Goes Demonstraties in de stands! '.:ïêb&& Dagelijks: Interieurontwerp, keuken en badkamer Dagelijks: Stoffen, wandbekleding en kleuradvies Donderdagavond: Fotoshoot mode visagie Dagelijks: Advies schoonheidsverzorging Dagelijks bij de entree: Presentatie Jaguar Donderdag- en zaterdagmiddag: Gratis taxaties Op wisselende tijden: Proeverij grappa cognac Vier dagen lang de mooiste woonaccessoires, meubelen, keukenattributen en producten voor wellness beauty. Verder kunnen bezoekers ook dit jaar weer genieten van de expositie van prachtige kunst, sieraden, antiek en van hoogstaande culinaire producten. Deze uitnodiging met korting wordt u aangeboden door de ruim 40 exposanten en beurs organisator {C£M Met bon kaart krijgt u Korting per persoon I1- op de entree van 12,50 p.p. fa I Deze bon kan worden gebruikt voor jï ft j maximaal 2 personen. Komt u met wie kwaliteit ^^^^ezoektt^air 2 personen, dan krijgt elk 5,00 korting} bon maakt een bezoek nog aantrekkelijker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49