tussen de grafstenen land23 allesoverdegriep.nl 'Oversteek Kaaiweg wordt onveilig' Fruithobbyisten leren over plagen bestrijden Zang- en orgelavond in Krabbendijke Verkeerslichten zijn buiten werking Automobilist rijdt van Molendijk af Zaak dode man is nog in onderzoek door Raymond de Frel BORSSELE - Veel inwoners van het dorp Borssele ageren fel tegen een plan voor een fietsoversteekplaats op de kruising van de Monsterweg en Kaaiweg. Ook de gemeente Bor- sele denkt dat het veiliger kan. Op een informatieavond voor in woners presenteerde Waterschap Zeeuwse Eilanden een plan voor een betere ontsluiting van het dorp. De bereikbaarheid van Bors sele is verslechterd sinds de Wilhel- minahofweg en een deel van de Zeedijk zijn afgesloten in verband met de veiligheidszone rond de kerncentrale. Andere wegen wor den daardoor zwaarder belast. Een verbreding van de Kaaiweg tot zes meter en een vrijliggend fietspad langs een deel ten westen van de weg moeten soelaas bieden. Van de Monsterweg tot de bebouwde kom moeten de fietsers het doen met rode fietsstroken op het weg dek. Doortrekken van het vrijlig- gende pad is niet mogelijk, omdat niet alle benodigde grond kon wor den aangekocht. Na de presentatie suste wethouder Marga Vermue van de gemeente Borsele de gemoederen. „Wij vin den ook dat de oversteek bij de Monsterweg naar de Kaaiweg be ter kan. Daarom willen we een vei lige oversteekplaats creëren met zo genoemde druppels (verhogingen op het wegdek). Die moeten de snelheid van auto's verlagen. Bij een van de druppels kunnen we ook een oversteek maken, waar fietsers in twee keer de weg over kunnen." Het schap wil de ontslui ting van Borssele voor de zomer van 2010 afronden. woensdag 18 november 2009 KAPELLE Het Fruitteeltmuseum in Kapelle geeft zaterdag 21 november een le zing over de bestrijding van ziek ten en plagen in fruitbomen- én struiken. Zowel de biologische als de chemische gewasbescherming en preventie met hulp van mest, elektronische en mechanische af weer komen aan bod. De lezing is bedoeld voor mensen die als hobby fruit telen. Vragen kunnen tevoren worden gemaild: info@fruitteeltmuseum.nl. De le zing begint om 14.00 uur. Entree 3,50 euro. KRABBENDIJKE Drie koren verzorgen zaterdag 21 november een zangavond in de Hervormde Kerk in Krabbendijke. Mannenkoor Tehilim uit Dor drecht, met dirigent Lennert Knops en Tinus Korevaar op orgel; gemengd koor Sursum Corda, gedi rigeerd door Marien Stouten en be geleid door Jan Peter Teeuw; en kinderkoor David, geleid door Harm Nieuwenhuijse en begeleid door organist Peter de Munck en dwarsfluitist Aleid Stouten. Aanvang is 19.30 uur. KRUININGEN De verkeersregelinstallatie op de N289 in Kruiningen bij de afslag van het voormalige Veerplein werkt momenteel niet Oorzaak is een storing in de voe dingskabel. De aanleg van een nieuwe kabel zal enkele weken in beslag nemen. Er zijn inmiddels borden geplaatst om het wegverkeer attent te ma ken op overstekende (brom)fiet- sers. Het is de bedoeling dat de kruising op termijn wordt omge vormd tot een rotonde. YERSEKE Een onbekende automobilist is maandagavond rond 22.00 uur met zijn auto van de Molendijk in Yer- seke gereden. Hij raakte daarbij lichtgewond. De precieze toe dracht van het ongeluk is niet be kend. Het gebeurt met enige regelmaat dat voertuigen van de hoge, smalle en bochtige dijk afrijden. Vaak heeft dat te maken met een te hoge snelheid. Er geldt inmiddels een maximumsnelheid van 60 kilome ter per uur. WEMELDINGE De politie kan nog geen mededelin gen doen over de dode man die za terdagavond in of in de omgeving van Wemeldinge is gevonden. „Wij hebben de zaak in onderzoek", al dus een politiewoordvoerder. Dat onderzoek zal moeten uitwijzen of de man het slachtoffer is geworden van een misdrijf of dat hij op na tuurlijke wijze is overleden. Na de vondst van een dode man in Kattendijke, eerder dit jaar, had de politie ook veel tijd nodig voor het onderzoek. Dat loopt nog steeds. •- - v*. vV- mm E mEMM foto Willem Mieras Fotograaf Eddy Westveer probeert zelf onzichtbaar te blijven terwijl hij uitvaarten in beelden vangt. Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 PartetGmep www.tmcwoonwlnkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47