Zeeland PZC Goes jaagt afvalproject Kamuli aan Bon BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 21 28 AFVALINZAMELING Delegatie zet deze week puntjes op de i in Oegandese partnergemeente Weeghuisje van Ringbrug naar Stoomtrein Coes-Borsele Vader en zoon overvallen in woning aan Goese Lunslaan almanak PZC «mni. bezorge rs. nl Fotoreportage van een uitvaart vergt de nodige tact Symposium: Zêêuws is goed voe jen esses Woensdag 18 november 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Een Goese delegatie is giste ren afgereisd naar Oeganda om te zorgen dat de gemeente Kamuli volgend jaar daadwerkelijk afval be gint in te zamelen. Goes is via een project van VNG International (Vereniging van Nederlandse Ge meenten) gekoppeld aan Kamuli. Het project dreigde de laatste maanden in het slop te raken. Burgemeester Dick van der Zaag, waBmnmnmiiiJiBBHMM— wethouder Sophie van 't Westein de en enkele ambtenaren probe ren de afvalinzameling nu echt op poten te zetten. GroenLinks-raads- lid en werkgroeplid Gert van der Slikke heeft de voorbije weken al een flinke duw aan de kar gege ven. „We hadden goede afspraken gemaakt, maar in Afrika blijkt een vervolg dan toch moeilijk. Dat heeft te maken met een bepaalde houding en met gebrekkige com municatiemiddelen. Zo ligt de e-mail er bijna voortdurend uit." Van der Slikke heeft een tijdpad en een begroting gemaakt. Twee al eerder afgereisde medewerkers van de gemeente (Roderic Apers en Triest de Jonge) maken momen teel met behulp van gps (global po sitioning system) landkaarten van Kamuli en omgeving. Ze zijn no dig om een kadastrale atlas te ma ken, waarop straten en huisnum mers zijn aangegeven. Zo'n atlas is een voorwaarde voor een eigen vuilnisophaaldienst en zeker als Kamuli erin slaagt op de een of an dere manier een afvalbelasting in te voeren. Dat wordt nog de groot ste kluif, want de bevolking is straatarm. Toch wil Kamuli ermee beginnen. Afval wordt nu op straat gegooid en vormen infectiehaarden voor al lerlei ziekten. Ook zwerft er veel plastic rond. Deze week begint de lokale cam pagne Kamuli goes clean (knipoog naar Goes) om de bevolking rijp te maken voor afvalinzameling. In welke vorm wordt nog bepaald, maar het zal een simpele ophaal dienst worden. Mogelijk worden daarbij hangjongeren ingezet die een kleine vergoeding ontvangen. De verbrandingsovens bij de twee ziekenhuizen worden vernieuwd of gerepareerd. Verder wordt het composteren - dat doen ze al - ge structureerd. Ook wordt een nieu we vuilstortplaats ingericht. uwsnnmBB GOES - Het weeghuisje aan de Ringbrug in Goes is gisteren verplaatst naar het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele. Transportbe drijf Goud uit Waarde wist het pandje vlot en zonder brokken te verhuizen. De gemeente Goes droeg daar 2500 euro aan bij. Het weeg huisje krijgt een plek vlakbij de Goederen loods, het grand café van de stoomtrein. Vrij willigers zullen het versleten gebouwtje, dat op een nieuw fundament is gezet, opknappen. Om het huisje goed bij elkaar te houden, is er een spanband omheen getrokken. Op termijn komt er een weegbrug naast, echter zonder een bascule. Het huisje moest aan de Westha- vendijk wijken voor het woningbouwplan Goe se Schans. foto Willem Mieras GOES - Twee bewoners van een wo ning aan de Joseph Lunslaan in Goes zijn in de nacht van maan dag op dinsdag overvallen door twee onbekende mannen. De mannen hadden de toegang tot de woning geforceerd en be dreigden de bewoners, een man van 45 jaar en zijn 16-jarige zoon. Ze dwongen de man mee te gaan naar een pinautomaat om geld te pinnen. Eenmaal terug in de wo ning wisten de bewoners aan de aandacht van de overvallers te ont snappen door zich op te sluiten in een slaapkamer. De overvallers zijn vervolgens vertrokken, maar namen nog wel een laptop en een jas mee. Een politiewoordvoerster kon gis teren niet zeggen of het om een ge richte actie ging. Wel is het vol gens haar zo dat daders en slachtof fers elkaar niet kenden. De politie is op zoek naar getuigen van de overval. Mensen die iets ge zien of gehoord hebben, kunnen bellen met 0900-8844. Tip? redactie@pzc.nl of bel 0800 - 022 27 10 WeGGNeR NieuwsMedia Hij was er gloeiend bij, die Bevelan der. Even hoopte hij nog dat de motora gent niet had gezien dat hij zijn gor del niet om had, maar dat bleek een illusie toen hij even later in zijn ach teruitkijkspiegel het onverbiddelijke 'stop politie' zag knipperen. Dat hij de veiligheidsriem nog snel even had vastgeklikt, mocht ook niet meer ba ten. Gelaten en schuldbewust hoorde hij de diender aan. Tot hij het bedrag van de bekeuring hoorde. Negentig euro, exclusief zes euro administratie kosten Zijn goede humeur, waarmee hij de dag was begonnen, verdween als sneeuw voor de zon. Toen hij zijn weg even later tanden knarsend vervolgde, bedacht hij zich echter iets dat het leed aanmerkelijk verzachtte. Het afgelopen jaar had hij minstens 96 andere verkeersover tredingen begaan, die allemaal onbe straft waren gebleven. Een euro per keer, een koopje!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45