zeeland 13 261.729 337.273 320.471 meer je beste vriend Havens gered commentaar Bonnenquotum Vaccinaties voor jonge kinderen Delta verlaagt tarieven gas en elektriciteit woensdag 18 november 2009 bonnen heeft de politie in Zeeland tot en met augustus dit jaar uitgeschreven. bonnen schreef de politie Zeeland uit over heel 2008. bonnen schreef de politie Zeeland uit over heel 2007. het geval is'. Van Baal en Tops, be pleiten in het vaktijdschrift Politie een betere selectie, opleiding, trai ning en begeleiding op dit front. Anders dan voorgaande decennia is gezag niet langer vanzelfspre kend, constateren ze, maar moet het verdiend en veroverd worden. Daar zit volgens korpschef Letty Demmers van de Politie Zeeland precies de crux. Wordt iemand op de bon geslingerd omdat er duide lijk een overtreding is begaan, dan zullen de meeste mensen dat vol gens haar klakkeloos accepteren. Maar wanneer op een plek wordt gepost puur met het doel zoveel mogelijk bekeuringen binnen te halen, dan werkt dat eerder ave rechts. Ook de dienders voelen zich niet prettig bij zo'n aanpak, benadrukt Demmers. Ter Horst moedigde deze week in de Tweede Kamer korpsen min of meer aan tot het toepassen van een bonnenquotum. Ze rekent op een opbrengst van 831 miljoen eu ro. Landelijk is deze eis uit de pres tatieafspraken verdwenen, maar de korpsen zelf mogen wel in zetten op het schrijven van een bepaald aantal bonnen per jaar. Dem- mers voelt «r wei nig voor daar een Robbie Mesu (22), Middelburg „Wildplasser! heeft me een keer 50 euro gekost Ik kijk voortaan wel uit. Met een bon voor 5 kilometer te hard rijden op de A58, omdat op een stukje een beperkte snelheid geldt, ligt het anders. Daar ga ik niet anders door rijden." doel op zich van te maken. Gezag afdwingen doe je volgens de Zeeuwse korpschef door burgers 'op een professionele manier' aan te spreken op hun eigen verant woordelijkheid, wanneer ze daarin even tekortschieten. Meer bonnen meer gezag? „Dat denk ik niet", deelt secretaris Henk Rheber- gen van het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland de mening van Demmers. Althans: „Het hangt er maar helemaal vanaf waarvóór je die bekeuring krijgt. En waar." Voor handhaving op on veilige plekken is alle begrip, denkt Rhebergen. „Maar neem nou de volgende situatie. Een weg op de grens van de bebouwde kom, daar waar je van de bebou wing het vrije landschap in gaat. Geen kruisingen, geen overste kend fietsverkeer. Mensen geven gas omdat ze dat zien. Misschien rijden ze daardoor honderd meter te vroeg 60 kilometer per uur. Als je dan bekeurd wordt..." Jan Koeman (54), Kloetinge „Ik deel de auto met mijn vrouw. Zij rijdt het vlotst. Zo eens per jaar krijgen we een bon voor te hard rijden. Ontzag krijg je er naar mijn idee niet door, maar je gaat je gedrag wei corrigeren." De politie wint aan ge zag door meer bon nen uit te schrijven. De reacties op deze uitspraak van minister Guusje ter Horst waren voorspelbaar. Toch heeft de minister wel een punt. Want niemand kan met droge ogen beweren dat een agent die een bumperklevende wegpiraat op de bon slingert aan gezag verliest. Dat bevestigt ook de Zeeuwse korpschef Let ty Demmers. Het verkapte ad vies van de minister om een bonnenquotum in te voeren, zal Demmers niet opvolgen. Dat is verstandig, want dergelij ke quota werken in de hand dat de politie zal posten met het doel zoveel mogelijk bekeurin gen uit te schrijven. Voor de staatskas is dat plezierig, maar de burger kan voor dergelijke acties minder enthousiasme op brengen. Een agent die een prent uitdeelt om aan zijn quo tum te komen, verspeelt zijn ge zag. Resteert de vraag: wie be taalt de rekening? Want in de begroting is 831 miljoen euro in komsten aan bonnen opgeno men. middelburg - Jonge kinderen kun nen vanaf aanstaande maandag een prik krijgen tegen de Mexi caanse griep. Het ministerie no digt 22.500 Zeeuwen uit voor de vaccinatie. Het gaat om kinderert van zes maanden tot en met vier jaar en de huisgenoten van kinderen van nul tot en met vijf maanden. Ze krijgen twee prikken: de tweede ronde vindt plaats in de week van 14 december. De GGD Zeeland be gint met vaccinatierondes op tien plaatsen in Zeeland. Minister Ab Klink besloot op 9 november om ook jonge kinderen te vaccineren, naast risicogroepen, zwangere vrouwen en zorgpersoneel. door Jeffrey Kutterink den haag - De Nederlandse zeeha vens zijn gered uit de handen van minister Gerda Verburg van Na tuur. Het kabinet wilde in de Crisis- en Herstelwet regelen dat zij voortaan de zeggenschap kreeg over zeeha vens. De provincies Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Holland, Groningen en Friesland vreesden dat de havens op slo't zouden gaan en dat procedures ellenlang zou den duren. Daarom stuurden ze vorige week een brandbrief naar de Tweede Kamer. De provincies drongen er bij de Kamer op aan om de Crisis- en Herstelwet aan te passen. Het kabinet wil met die wet de uitvoering van grote projec ten versnellen om de gevolgen van de economische crisis te bestrij den. In de wet stond dat voortaan niet de provincies, maar de minis ter van Landbouw, Natuurbeheer en Voedselkwaliteit (LNV) bepaalt of 'activiteiten' in of rond zeeha vens al dan niet in strijd zijn met de Natuurbeschermingswet. CDA-Kamerlid Ger Koopmans diende vorige week een wetswijzi ging in. Pas gistermiddag werd dui delijk dat een grote Kamermeerder heid de aanpassing steunt. Dat be tekent dat bedrijven in de havenge bieden van Vlissingen en Terneu- zen zaken kunnen blijven doen met de provincie. Ze hoeven voor vergunningen niet naar Den Haag. middelburg - Delta verlaagt de prijzen voor gas en stroom per 1 ja nuari met ongeveer 2 procent. Dat wil niet automatisch zeggen dat Zeeuwen straks een lagere energie rekening krijgen. Het tarief dat consumenten beta len bestaat uit grofweg twee de len: een deel dat Delta en een deel dat het Rijk bepaalt (belastingen). Of consumenten straks meer of minder betalen is dus afhankelijk of het Rijk de belastingen ver hoogt of verlaagt. Volgens woord voerder Edwin van Laar kan Delta de leveringsprijzen verlagen van wege: lagere olieprijs, slimme in koop en de economische recessie (dalende vraag en dus prijs). Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand die meedenkt en zich in mijn leoen uerdiept. Ik uoel me begrepen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! qqj l R E www.interieur-paauwe.nl ZonnemaÏTe ii.gr ulakbij Zierikzee; 50 autominuten van Rotterdam, Roosendaal en Ternearen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3