cultuur 131 Larsen wil iets moois nalaten Denkplek als eerbetoon aan Ronald van Dokkum laat lang op zich wachten BENEFIETCONCERT Ernstig zieke gitarist stelt alles in het werk om album op te nemen agenda GOV houdt audities voor nieuwe musical Film Theu Boermans gesitueerd in Zeeland Tom Brosseau geeft optreden in galerie woensdag 18 november 2009 door Gijs Kamphuis Stil luistert hij naar zijn ei gen geschreven lied. De single De leegte van mijn ziel schalt door het huis. Het rocknummer is het funda ment van de droom van gitarist Erik Larsen. Met gepaste trots laat hij het dan ook horen. Anderhalfjaar geleden kreeg de Zeeuws-Vlaamse gitarist te horen dat hij medisch 'opgegeven' is. Te veel uitzaaiingen. Hij vindt zich zelf echter alles behalve opgegeven en wil nog één ding: een album opnemen met tekst en muziek van zichzelf. Als herinnering voor wie achterblijft. Om zijn droom te verwezenlijken heeft een aantal bevriende muzi kanten de handen ineen geslagen. Ze houden komende vrijdag een benefietavond voor Larsen in Por- gy en Bess in Terneuzen. Het geld dat daarmee opgehaald wordt is voor de huur van een studio en al les wat daarbij komt. Op het po dium staan dan de bands waar hij ooit deel van uitgemaakt heeft en die ook op het album te horen zul len zijn: Who's Z, Shit Happens, Suck On This en The Marshmel- lows. Larsen heeft samen met Klaas Bevers Shit Happens Opge richt, fungeerde als grote steunen de en adviserende kracht van The Marshmellows en heeft in alle vier de groepen als gitarist meege speeld. Zelf zal hij vrijdag niet op het po dium staan. Dat gaat niet meer. „Ik ben al blij zijn als ik er gewoon bij kan zijn. Ik heb soms echt slechte dagen." Erik Larsen: „Ik leef met de dag en ben al blij dat we ten minste één num mer hebben opgenomen." Het is in dat licht bekeken dan ook maar de vraag of het hele project wel op tijd afkomt. Of de muzi kant het eindresultaat zelf nog mee kan maken. De in het Zeeuws- Vlaamse Driewegen wonende gita rist haalt zijn schouders op. „Alles is afhankelijk van de situatie. Ik door Ali Pankow GOES - De hommage aan de in ja nuari 2008 overleden beeldend kunstenaar Ronald van Dokkum laat lang op zich wachten. Volgens woordvoerster Christel Verton van de gemeente Goes heeft dat te ma ken met het verkrijgen van vergun ningen. „Nu die er zijn, is het wachten op een prijsopgave voor het aanbrengen van de letters op het monument. Zodra die binnen is, kan het snel gaan hoor", zegt Verton, maar een datum kan ze nog niet noemen. Al anderhalf jaar geleden besloot het gemeentebestuur de Denkplek als eerbetoon aan Van Dokkum aan de Westwal te plaatsen. Die Denkplek is een zitbank in de vorm van een kruis, ontworpen door Reinier de Muynck, die lange tijd met Van Dokkum samenwerk te. Ondanks dat de datum voor een onthulling al diverse keren is Ontwerp van Reinier de Muynck voor de Denkplek als eerbetoon aan beel dend kunstenaar Ronald van Dokkum. verschoven, heeft De Muynck er nog alle vertrouwen in dat die bank er echt komt. Marije Kat (79), moeder van de overleden kunstenaar, durft daar echter nauwelijks meer in te gelo ven. Zij is wisselend ontzettend boos en diep bedroefd over de gang van zaken. „Met de dood van Ronald kan ik nog omgaan, maar ik vind het vreselijk dat de ge meente zo respectloos omgaat met hetgeen hij heeft gepresteerd." Na het gesprek met wethouder Ri- nus Dieleman vorig jaar mei over een hommage aan haar zoon ge loofde zij er nog in. Het ontwerp van De Muynck sprak haar aan. „Een bank past bij Ronald. Als hij zelf vroeger op de bank lag, wist ik dat er weer een groot project werd uitgedacht." De Kat pakt haar agen da er even bij als geheugensteuntje bij de opsomming van teleurstel lingen die zij wat de Denkplek be treft heeft geïncasseerd. „Eerst zou het 2t december 2008 worden, de verjaardag van Ronalds kleindoch ter. Maar de onthulling moest wor den uitgesteld tot mei vanwege die vergunningen. Toen zou het na de bouwvakvakantie worden. Ook dat ging niet door, maar op 9 okto ber zou het echt gebeuren. Niet dus. Ze begrijpen niet hoe het voelt voor een moeder dat de af stand ook steeds groter wordt." leef met de dag en ben al blij dat we ten minste één nummer heb ben opgenomen. Het plan is dat het er tien tot vijftien worden. Maar zijn het er minder, dan zijn het er minder." Het gaat Larsen dan ook niet om het aantal, maar vooral om de kwa liteit van de opnames. Het album moet in een goede studio vastge legd worden. Het eerste nummer is opgenomen in Duitsland, in een studio waar ook ooit de Rolling Stones hun platen op band zette. „Dat konden we doen dankzij vrienden", zegt Larsen. „Waar we de rest op gaan nemen weten we nog niet." Veel hangt af van de gezondheid van de Zeeuws-Vlaming. Hij heeft daarom goede afspraken gemaakt met de andere muzikanten. „Als ik onverwacht dood ga weten zij wat ze moeten doen om een half opge nomen nummer toch af te ma ken." Bang dat er helemaal geen album komt doordat de kosten te hoog zijn of hij sneller overlijdt dan ver wacht, is hij geenszins. Vastbera den en met een twinkeling in zijn ogen vertelt hij dat de cd er zeker komt. En leveren de benefiet avond en de verkoop van de single niet voldoende op, dan zal de Drie wegenaar persoonlijk nog een keer met de pet rond gaan. Want hij wil koste wat het kost zijn muzika le erfenis maken. „Dan kan ik iets nalaten waar iedereen trots op kan zijn." Benefietconcert voor Erik Larsen, vrijdag 20 november, Porgy en Bess, Terneuzen. Aanvang: 21.00 uur GOES Het Muziektheatergezelschap GOV houdt zaterdag 23 januari in Goes audities voor de musical Fiddler on the Roof, die begin 2011 wordt opge voerd. Het gezelschap zoekt onder andere kandidaten voor drie grote mannelijke rollen. Kandidaten kun nen zich t/m 31 december aanmel den via prodleiding@zeelandnet.nl. ROTTERDAM Regisseur Theu Boermans werkt aan een film over de Tweede We reldoorlog. Deze gaat over een Hon gaars meisje dat in de oorlog bij een Zeeuws pleeggezin wordt on dergebracht Het deels autobiografi sche scenario is van Benedict Schil- lemans. De opnames zouden in 2010 moeten plaatsvinden. MIDDELBURG De Amerikaanse singer-songwriter Tom Brosseau treedt vanavond op in Revolution ïoo.oooetc Gallery in de Lange Noordstraat in Middel burg (19.30 uur). Brosseau, gisteren nog in een uitverkocht Paradiso in Amsterdam, combineert kwetsba re, melancholische liedjes met ste vigere nummers. In het voorpro gramma: De Mannenbroeders. Meer agendanieuws op de website van deze krant OP PAD Terneuzen Stichting Prometheus presenteert schrijf ster Nelleke Noordervliet. Porgy en Bess, 20.15 uur PODIUM Kapelle Concert met zangeres Micheline Dumon- ceau. Hal Gemeentehuis, 20.00 uur Middelburg Poppentheater Parabel brengt de nieuwe voorstelling 'Leve de koning'. Huiskamertheatertje, Herengracht 64, 14.30 uur Middelburg Annick Boer en Joep Onderdelinden ver tolken de hoofdrollen in de musical Ja zuster, nee zuster. Stadsschouwburg, 20.00 uur Vlissingen Strauss is cool is een dansvoorstelling van de Kiss moves, voor 12 jaar en ouder. Arsenaaltheater, 20.15 uur FILMS GOES Merral: 2012: 18.30 en 21.30 uur; De Storm: 19.00 en 21.15 uur; Lover of lo ser: 16.30 uur; Terug naar de kust: 19.15 en 21.45 uur; Michael Jackson's this is it: 13.30, 16.00, 18.30 en 21.00 uur; Het Sinterklaasjournaal, de mee zing moevie: 14.15 uur; Sinterklaas en de verdwenen pakjesboot: 13.45 en 16.00 uur; Up (nl): 14.00 en 16.15 uur; 't Beest: Away we go: 20.30 uur; MIDDELBURG Schuttershof: Welcome: 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater: Sunshine Barry en de dis cowormen: 1330 en 15.00 uur; TERNEUZEN View: 2012: 20.15 uur; Michael Jackson's this is it: 20.30 uur; De Storm: 20.45 uur; Het Sinterklaasjour naal, de meezing moevie: 14.30 uur; Sinterklaas en de verdwenen pakjes boot: 13.45 en 16.00 uur; Up (nl): 14.30 uur; Spangas op survival: 14.30 uur; VLISSINGEN CineCity: 2012: 13.45, 15.45, 19.30 en 21.15 uur; Cirque du freak: 16.30 en 19.15 uur; De Storm: 14.00, 16.15, 19.15 en 21.45 uur; Inglourious bas terds: 21.00 uur; Julie Julia: 16.00 uur; Love happens: 19.15 uur; Lover of loser: 14.00 uur; Michael Jackson's this is it: 17.00 en 19.00 uur; Orphan: 21.45 uur; Het Sinterklaasjournaal, de mee zing moevie: 14.00 uur; Sinterklaas en de verdwenen pakjesboot: 13.45 uur; Spangas op survival: 13.45 uur; Terug naar de kust: 16.15, 19.00 en 21.45 uur; The ugly truth: 22.00 uur; Up (3d, ov): 19.00 uur; Up (3d, nl): 13.45 en 16.15 uur; ZIERIKZEE FiZi: Suske en Wiske en de Texas rak kers: 14.00 uur. POPAANZEE Video's en meer over het band- coachingsproject Popaanzee vind je op www.pzc.nl/popaanzee. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Alle uitgaanstips op een rij op www.pzc.nl/uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33