Na verleiden komt handhaven zeeland 25 Kritiek op waterschap is 'niet onbegrijpelijk' gratis Samenwerking verloskunde Schouwen Vader en zoon overvallen in Goese woning Middelburg 18,19, 20 en 21 november, OVERLAST Landelijk weesfietsenteam helpt ook gemeente door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Waterschap Zeeuws- Vlaanderen investeert volgend jaar veel, terwijl de fiisiepartner boven de Westerschelde, Zeeuwse Eilan den, in 2010 juist flink snijdt in de investeringen. Zeeuws-Vlaams wa terschapsbestuurder Conny Alme- kinders snapt in die zin wel dat bij de fusiepartner Zeeuwse Eilanden met een .scheef oog naar 'de over kant' wordt gekeken. In het algemeen bestuur van Zeeuwse Eilanden klonk maandag kritiek op het financiële beleid in Zeeuws-Vlaanderen. De reserves worden aangesproken om onder meer nieuwe fietspaden aan te leg gen. „Ik herken mij niet in de kri tiek, maar snap die wel", reageerde Almekinders gisteren. „Zeeuwse Eilanden heeft jarenlang meer geïnvesteerd dan wij. Je ziet nu een omgekeerde beweging. Dat zal meewegen." Van snel 'leuke dingen' doen vlak voor de fusie van de waterschap pen is geen sprake, ontkent Alme kinders. „Het gaat om nuttige, noodzakelijke zaken, zoals het fietspad Groede-Oostburg. Zonder bijdragen van de provincie en ge meente hadden we dit project trouwens niet naar voren ge haald." De reservepositie van het waterschap blijft ondanks de hoge re investeringen 'ruim voldoende'. De waterschappen fuseren in 2011 tot Waterschap Zeeuwse Stromen. .In 2010 worden de organisaties al ambtelijk in elkaar geschoven. door Maurits Sep Middelburg slaagt erin steeds meer mensen uit de auto en op de fiets te krij gen. Maar veel fietsen zor gen ook voor overlast. Staats secretaris Huizinga helpt. Hoe minder auto's in de stad rijden, hoe beter dat is voor het milieu en het verkeer. Dus pak de fiets, roept het gemeentebe stuur al jaren. Is nog gezond voor je ook. De oproep is niet tegen dovemans oren gericht. Steeds meer mensen stappen op de fiets. En zetten die natuurlijk ergens neer. Dan gaat het, volgens de gemeente althans, soms fout. Bij het NS-station staan heel veel fietsen die ooit van ie mand waren, maar in de steek zijn gelaten. Weesfietsen dus. Die be zetten onnodig plaatsen in de on bewaakte stationsstallingen. Staatssecretaris Tineke Huizinga van Verkeer gaf gisteren in Schie dam het startsein voor een nieuw 'weesfietsenteam' dat gemeenten gaat helpen bij de aanpak van die overlast bij stations. Het team advi seert gemeenten hoe zij de over last kunnen aanpakken en hoe ze die aanpak goed kunnen vastleg gen in regels en beleid. Ook Mid delburg mag op de hulp van de staatssecretaris rekenen. Maar Middelburg voert toch al en kele jaren een campagne tegen keer per jaar bij het NS-station weesfietsen weg: fietsen die daar staan maar archieffoto Ruben Oreel De gemeente Middelburg haalt twee door niemand worden gebruikt. weesfietsen? „En die is succesvol", beaamt wethouder Frank Streng van Verkeer. „Twee keer per jaar schonen we de stallingen op. Ja, je staat versteld hoeveel fietsen onbe heerd worden achtergelaten." Waarom dan toch de hulp van de staatssecretaris inroepen? „Niet voor de weesfietsen bij het station. En ook niet voor de overlast van fietsen van studenten van de Roos evelt Academy bij het stadhuis. Daar hebben we met extra stallin gen en verbodsborden voor het parkeren buiten de fietsbeugels de overlast aangepakt en dat werkt ook." Dus? „Wat resteert zijn de proble men bij de winkels in de binnen stad. Want gelukkig komen meer mensen op de fiets naar de win kel. Maar het liefst zetten ze alle maal hun fiets ook tegen de win kel of er pal voor. Tegen die over last willen we wat doen." Volgens Streng is het een combina tie van verleiden en handhaven: eerst zorgen dat mensen op de fiets komen en daarna zorgen dat ze die netjes wegzetten. „Daar moeten we een goede aanpak voor kiezen en daar kunnen we de hulp van het landelijke weesfietsenteam goed bij gebruiken. Dat kan ons helpen bij het vinden van prakti sche en uitvoerbare oplossingen voor het kernwinkelgebied. We bieden daar al mogelijkheden met fietsbeugels. En er is een bewaakte stalling van stichting Arduin. Maar dat is kennelijk allemaal nog niet genoeg." «esggtiisifftapisaaaB^^ GOES - Twee bewoners van een wo ning aan de Joseph Lunslaan in Goes zijn in de nacht van maan dag op dinsdag overvallen door twee onbekende mannen. De mannen bedreigden de 45-jari- ge man en zijn 16-jarige zoon. Ze dwongen de man mee te gaan naar een pinautomaat om geld te pinnen. Terug in de woning wis ten de bewoners aan de aandacht van de overvallers te ontsnappen door zich op te sluiten in een slaapkamer. De overvallers zijn ver volgens vertrokken, maar namen nog wel een laptop en een jas mee. De politie kon gisteren niet zeggen of het om een gerichte ac tie ging. Daders en slachtoffers zou den elkaar niet kennen. ZIERIKZEE - Vesa SD heet de samen werking tussen de huisartsen op Schouwen-Duiveland en de Zierik- zeese verloskundigenpraktijk Le na. Vesa SD ontstond op aandrin gen van de zorgverzekeraars. Door de samenwerking hoeft minder vaak een beroep te worden gedaan op de dure gynaecoloog. In de eerste 20 weken begeleidt de verloskundige de zwangere, tot en met week 36 doet de arts dat. Bij de bevalling en de eerste dagen er na neemt de verloskundige het over. Latere controles doet de arts. Na sluiting van de kraamafdeling in Zierikzee wilden artsen - net als voor 1999 - alles zelf doen. Ook praktijk Lena hield de touwtjes lie ver in eigen hand. Met Vesa SD is de 'meest acceptabele vorm van sa menwerking' afgesproken. woensdag 18 november 2009 W ■■■■■■■■BBBHnMHaaciaBaaBBHHHMBHaaBMBHaBaeaBaMHBaMHBMM ■mimmiiii iiiiimwinnniiMiiriii 1 iwiim ei rriran Grote of Maria Magdalenakerk Goes Demonstraties in de stands! Dagelijks: Interieurontwerp, keuken en badkamer Dagelijks: Stoffen, wandbekleding en kleuradvies Vier dagen lang de mooiste woonaccessoires, meubelen, Donderdagavond: Fotoshoot mode 8c visagie keukenattributen en producten voor wellness 8c beauty. Dagelijks: Advies schoonheidsverzorging Verder kunnen bezoekers ook dit jaar weer genieten van Dagelijks bij de entree: Presentatie Jaguar de expositie van prachtige kunst, sieraden, antiek Donderdag- en zaterdagmiddag: Gratis taxaties en van hoogstaande culinaire producten. op wisselende tijden: Proeverij grappa 8c cognac glas glühwein Deze uitnodiging met korting wordt u aangeboden door de ruim 40 exposanten en beursorgamsator KEM Met bon kaan krijgt 11 Korting per persoon 'ifl^ j op de entree van 12,50'p.p. 'w I Deze bon kan worden gebruikt yc-j- étiÊÈStL''- l»Brefb| maximaal 2 personen. Komt u met Wie kwaSteit weet te waarderen bezoekt Staidó Fair. 2 personen, dan krijgt elk 5,00 korting) Deze bon maakt een bezoek nog aantrekkelijke*. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27