Zelf je netten boeten, zelf je vis 22 ze CDA Oplossing in zicht voor probleem van geluidsoverlast brede school LPV laat haar lijst vrijwel ongewijzigd Ambassadeur onthult beeld Roosevelt Symposium duurzaam bouwen in 't Klooster Zaak dode man is nog in onderzoek woensdag 18 november 2009 Zeeland Uitnodiging Delta van nut voor Zeeland? Delta NV moet worden gesplitst in een commercieel en een publiek deel. Moeten de aandelen van het commerciële deel na de splitsing nog wel in handen blijven van de Provincie Zeeland en de Zeeuwse gemeenten? Dat is een complex vraagstuk en de meningen daarover lopen uiteen. Op maandag 23 november 2009 orga niseert het CDA een bijeenkomst over dit onderwerp met diverse deskundige spre kers. U bent vanaf 19.30 uur van harte welkom in het gebouw van Waterschap Zeeuwse Eilanden. Kanaalweg 1 Middelburg. Kijk op www.cdazeeland.nl voor meer informatie. VLISSINGEN De kandidatenlijst van de Lokale Partij Vlissingen voor de verkiezin gen van volgend jaar brengt weinig verrassingen met zich mee. Voorzitter Pim Kraan voert hem aan, gevolgd door oprichter Wim Hirdes, fractievoorzitter Mark Weug en wethouder Rob van Dooren. Nieuw is John Dooms, die de zesde plek inneemt, tussen raadslid Jan Kleinepier en winke lier Harry van Hal, die zich dit jaar aanmeldde bij de partij. Ook het verkiezingsprogramma is klaar. MIDDELBURG De ambassadeur van de Verenigde Staten onthult woensdag 2 decem ber een beeld van Franklin D. Roos evelt in Middelburg. Het beeld van de voormalige Amerikaanse presi dent komt te staan op de Helm naast het stadhuis, waar de Roose velt Academy is gevestigd. Aanlei ding is het vijfjarig bestaan van de onderwijsinstelling. In de sokkel van het beeld staan de vier vrijhe den gegraveerd, zoals Franklin D. Roosevelt die in 1941 geformuleerd heeft. RILLAND In Het Klooster van Rilland wordt vandaag van 17.00 tot 22.00 uur het symposium 'Duurzaam bouwen concreet gemaakt' gehouden. Tij dens het symposium, dat georgani seerd wordt door bouwmaterialen- bedrijf Logus uit Vlissingen, wordt gesproken over de stelling: 'Zal de duurzaamheidshype de innovatie in de bouw stimuleren en ons uit de crisis helpen?' Deze avond is be doeld voor architecten, projectont wikkelaars, woningbouwverenigin gen en aannemers. WEMELDINGE De politie kan nog geen mededelin gen doen over de dode man die za terdagavond in of in de omgeving van Wemeldinge is gevonden. „Wij hebben de zaak in onderzoek", al dus een politiewoordvoerder. Dat onderzoek zal moeten uitwijzen of de man het slachtoffer is geworden van een misdrijf of dat hij op na tuurlijke wijze is overleden. Na de vondst van een dode man in Kattendijke, eerder dit jaar, had de politie ook veel tijd nodig voor het onderzoek. Dat loopt nog steeds. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De lawaaioverlast die een aantal bewoners van de Middelburgse Arnelaan heeft van spelende kinderen op een plein van brede school Het Getij, is mo gelijk binnenkort voorbij. Er is een oplossing in zicht, meldde Gerard van de Wal van de gemeente gis teravond tijdens een bijeenkomst van de wijktafel Stromenwijk/ 't Zand. Al sinds de opening van de brede school, aan het begin van het vori ge schooljaar, heeft een aantal be woners last van 'gillende en krij sende' kinderen. Het gaat met na me om de bewoners van de Arne laan wiens tuinen grenzen aan het plein voor de kinderen van groep 1 en 2 van de Beverburch. Het pro bleem doet zich vooral voor in de pauzes, als al deze kinderen tege lijk op dit plein zijn. Overleg tus sen bewoners en school leverde niets op. En sinds de stellingname van minister Cramer vorige maand dat buurtbewoners van scholen zich bij overlast niet meer kunnen beroepen op overschrij ding van geluidsnormen, vindt de school dat ze helemaal niets aan het probleem hoeft te doen. De gemeente speelt inmiddels een bemiddelingsrol. Volgens Van de MMÉ H Hl WÊÊtÊ WÊÊÊÉm Wal is na geluidsmetingen gecon stateerd dat er inderdaad veel la waai is. Voorstel is nu om de kin deren tijdens de pieken in de pau zes op een ander plein van de bre de school te laten spelen. Volgens de school is dit alleen mogelijk als er zowel binnen (kapstokken, wc's) als buiten (zandbak) zaken verplaatst worden. En de school wil niet opdraaien voor de kosten die daarmee gemoeid zijn. Van de Wal wil B en W vragen of de gemeente deze kosten voor haar rekening kan nemen. Van daag overlegt hij met de Raad van Bestuur van de Archipelscholen, waar de Beverburch onder valt. 0"- MEEST GELEZEN 1. Zeeuwse Bieb staat er gekleurd op 2. Wapens ingeleverd 3. Samenvoegen, niet samenwerken EN VERDER Bekijk het videoverslag van het debat over één gemeente Walcheren op www.pzc.nl/walcheren. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Bekijk de video van de gekleurde bieb op www.pzc.nl/walcheren Wim Vreeke spant zijn zeefuik. Hij waarschuwt dat een fuik stevig vastgezet moet worden. Hij raadt aan om dik betonstaal of roestvrijstalen pijpen te geb diep in het zand. Denk niet snel dat je daarin overdrijft."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24