PZC Digitaal platform voor ondernemers Nieuwe namen voor seniorencomplexen WALCHEREN 22 en 23 28 WEBSITE Veere heeft Zeeuwse primeur van nieuwe site voor uitwisseling kennis en informatie Gevelstenen wWw.bezorgers.nl almanak Bon iSvn3 - Woensdag 18 november 2009 Vis vangen aan het strand met een zelfgemaakt net Symposium: Zêêuws is goed voe jen esses 21 Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep DOMBURG - De ondernemers in Veere krijgen als eerste in Zeeland de beschikking over een nieuwe website waarop ze elkaar kunnen ontmoeten, informatie over elkaar kunnen vinden en zaken met el kaar kunnen doen. In de loop van volgend jaar worden ook andere gemeenten erop aangesloten. „De website www.platformonder- nemen.nl biedt de mogelijkheid - KB V' isms - ËB om kennis op te doen over wat er in de omgeving allemaal is. Som mige ondernemers doen zaken met bedrijven ver weg in het land omdat ze niet eens weten dat ze in een dorp verderop hetzelfde kun nen krijgen tegen dezelfde prijs en met dezelfde kwaliteit", zegt Sabi ne Verburg, projectleider van het Virtueel Platform Veere. Dat veel ondernemers niet weten wat er iets verderop te vinden is, komt omdat ze vaak kleine bedrij ven hebben met weinig personeel en het dus zelf vaak te druk heb ben om goed te netwerken, ver klaart Verburg. „Met deze site kun nen ze veel informatie over elkaar vinden en zaken doen met elkaar. En dat op een moment dat hen het beste uitkomt, bijvoorbeeld 's avonds." De Federatie van Ondernemersver enigingen Veere (FOV) heeft onge veer vierhonderd ondernemers als lid. Voorzitter Cor Zuiddam voor ziet ook voor de lokale onderne mersverenigingen veel voordelen omdat ze via de site hun informa tie kunnen verspreiden en een gro ter bereik hebben. „Belangrijk is wel dat de inhoud van de site actu eel blijft. En dat je er voortdurend iets kunt vinden, want anders ha ken mensen snel af." Volgens Ver burg is het de bedoeling om later ledenvoordeel toe te voegen aan de site. „]e kunt denken aan het sa men inkopen van producten." Dat Veere de primeur krijgt, komt omdat er relatief veel kleine onder nemers te vinden zijn en omdat er een grote verscheidenheid aan branches is, zegt Verburg. „Dat zie je vaak bij plattelandsgemeenten. Daarom gaan we daar eerst erva ring opdoen." De website www.platformonder- nemen.nl gaat vrijdag officieel de lucht in. De site is een initiatief van MKB Zeeland, Kamer van Koophandel, Federatie van Onder nemersverenigingen Veere, ge meente Veere, provincie, Economi sche Impuls Zeeland en Rabobank Walcheren/Noord-Beveland. cheologische vondsten van de Stichting Cultu- den ijzeren korven aan de wand letterlijk ge- Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland in ge- reel Erfgoed Zeeland. De oude kazerne krijgt vuld met gevelstenen. Begin volgend jaar bruik genomen. een opvallende nieuwe jas. Deze week wor- wordt het compleet verbouwde pand door de foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De voormalige brandweerkazer ne aan de Looierssingel in Middelburg wordt verbouwd tot kantoor en depotruimte voor ar- MIDDELBURG - Twee Middelburgse seniorencomplexen krijgen een nieuwe naam. Het complex aan de Gerbrandylaan gaat Hof Klaren- beek heten; dat aan de Overloperhof/Papisland heet van af nu Het Binnenhof. De verhuurder van de woningen in de seniorencomplexen, Woon zorg Nederland, had een prijs vraag uitgeschreven om nieuwe na men te vinden. Hof Klarenbeek was door drie inzenders genoemd. De naam verwijst naar de boerde rij die ooit gestaan heeft op de plek waar nu de nieuwbouw staat. De keuze voor Het Binnenhof duidt erop dat de woningen heel beschut liggen. De 58 woningen in Hof Klarenbeek zijn allemaal ver huurd, de 41 in Het Binnenhof ko men in februari in de verhuur. of bel 0800 - 022 27 10 weGGNGR NieuwsMedia Hij was er gloeiend bij, die Bevelan der. Even hoopte hij nog dat de motoragent niet had gezien dat hij zijn gordel niet om had, maar dat bleek een illusie toen hij even later in zijn achteruitkijkspiegel het onverbid delijke 'stop politie' zag knipperen. Dat hij de veiligheidsriem nog snel even had vastgeklikt, mocht ook niet meer baten. Hij zou onherroepelijk op de bon worden geslingerd, zoveel was duidelijk. Gelaten en schuldbe wust hoorde hij de diender aan. Tot Tip? redactie@pzc.nl hij het bedrag van de bekeuring hoorde. Negentig euro, exclusief zes euro administratiekosten. Zijn goede humeur, waarmee hij de dag was be gonnen, verdween als sneeuw voor de zon. Toen hij zijn weg even later tandenknarsend vervolgde, bedacht hij zich echter iets dat het leed aan merkelijk verzachtte. Het afgelopen jaar had hij minstens 96 andere ver keersovertredingen begaan, die alle maal onbestraft waren gebleven. Een euro per keer, een koopje! vp--T"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23