meningen 115 j* EN WELKE GEUR BETOVERT, MIJ? UW CADEA U Ontvang met uw DOUGLAS CARD op alle geuren van Lancóme, Cacharel, DKNY en Hugo Boss 5% EXTRA KORTING cacharel DKNV BOSS woensdag 18 november 2009 oudere kaarten is te zien hoeveel schorren en slikken beschikbaar waren. Door inpoldering en kanali seren is er veel verdwenen. Be schermende maatregelen blijken nodig, ook om een slag in duur zaam vissen te bewerkstelligen. Provinciale Staten mogen zich nog eens achter de oren krabben. Op grond van welke normen gaan zij straks gelden toekennen? Anco Luteijn Nazareth 65 Wolphaartsdijk Ziekenhuizen 21 Dat het fuseren en saneren van de gezondheidszorg op Walcheren heftige reacties heeft opgeroepen, denk aan de demonstratie en de vele ingezonden stukken, lijkt voor directeur Vierhout niet van enig belang. Vlissingen wordt ont manteld en gesloten, waarvoor in de plannen een minikliniek moet komen in Middelburg. Alle zorg zal worden geconcentreerd in Goes. Dat het ZRTI verdwijnt is hiervan een logisch gevolg, enige reactie is of dit financieel te verant woorden is na de recente vernieu wing en uitbreiding. De groep Behoud Ziekenhuis schijnt tevreden, hoewel van een volwaardig ziekenhuis op Walche ren geen sprake is. Natuurlijk roept het afnemen van zorg voor de patiënten emoties op, de on rust wordt alleen maar groter door het plan een traumahelikopter te r willen inschakelen met stand plaats Goes. De aanrijtijden waren toch in or de, of is met name in de zomer dit (niet te garanderen? Sponsoren lij ken er niet te vinden en het rijk doet zeker niet mee in deze presti- geslag. Waarom politiek Vlissingen zich bij de ontwikkelingen neer legt is onduidelijk. Er lijken grote re belangen te spelen dan het bur gerbelang. P.L. Brounts Kenau Hasslaarstraat 153, Vlissingen Ziekenhuizen 22 ken is er wel degelijk sprake van een stijging in de kosten. Tarief watersysteemheffing ge bouwd was in 2008 1,46 euro per 2500 euro van het WOZ. In 2009 wordt gerekend met 0.077495 pro cent van de WOZ. Rekent u maar na: met gelijkblijvende WOZ komt dit neer op een stijging van 33 pro cent. De rekening van deze aanslag is pas recent door de mensen ontvan gen, wellicht door de nieuwe WOZ-taxatie een halfjaar ver traagd. Na een telefoontje met het waterschap bleek de aanslag geen vergissing. De cijfers kloppen: het zou de reden zijn voor de fusie. Mare Verschueren Hemelstraat 37, St. Jansteen Strandje Ossenisse 4 Natuur in Zeeland moet toeganke lijk blijven. Afsluiting van natuur gebieden mag geen regel zijn. De Staten van Zeeland gaven vrijdag uitdrukking aan hun ergernis over natuur die niet mag worden betre den. Aanleiding: de plaatsing van hekken op de versterkte dijk bij Ossenisse, lazen we zaterdag in de krant. De WD had het over 'over- heidsdwingelandij' maar vooral de PVZ trok nogal fel van leer over ambtenaren die men ervan be schuldigde dat ze zich te buiten gaan aan 'overdreven natuurijver' Een uitermate vreemde reactie van deze partijen, omdat zij juist fel voorstander zijn om een ander Natura 2000-gebied van ruim hon derd en twintig hectare ook volle dig ontoegankelijk achter hekken te plaatsen en bovendien ook nog eens onder een dikke laag beton te storten. Meerdere partijen maken zich nog steeds sterk om het strand De Kaloot voorgoed van de kaart te laten verdwijnen en dat terwijl een passend alternatief om ^le hoek ligt. Freddy van Nieulande Scheldepoortstr. 56, N. en St-Joosland ningen en incasso's op jaarbasis. Hoezo verborgen staatssteun aan het toegeëigend bankwezen. Welk geniaal brein verzint dit? Doe 40 eurocent op de benzineprijs en ie dereen die hier rijdt, betaalt voor het gebruik. De meer dan 80.000.000 kilometers die buiten: landse automobilisten bij ons op de wegen rijden, vang je daarbij op. Verder komt de staat niet bij je in de auto zitten. Klinkt simpel, maar het uitleggen aan Den Haag is reeds kansloos, hiervoor dank aan de ANWB. Verdedig je rech ten want het hek is bijna van de dam. Abko Paauwe 's-Hendrikskinderenstraat 63, Goes PvdA De Vlissingse PvdA is vastgelopen, als een auto die vastzit in het mul le zand. Het piept nog een beetje, het kraakt. Iedereen kan zien dat het beestje nooit meer een meter zal rijden. De accu is leeg. Hier gaat het over de toekomst. Precies over het clubje hulpelozen dat ang stig door de beslagen ruit naar bui ten kijkt in de hoop dat iemand .ze kan vertellen welke kant ze op moeten. Hun ideologie is al sinds de sixties afgesteld op linksaf met Henk de Haas achter het stuur die alles best vindt zolang zijn partij maar voorin blijft zitten en met achterin Rinie de Jonge in het ba byzitje en jaknikkers. In dit soort bestuurders moeten burgers ver trouwen hebben? Ik dacht het niet! Nuchter bekeken: een 'scho ne bezem' en een flinke schop on der de kont zijn nodig om deze sla pende pluche socialisten wakker te maken! De burgers van Vlissingen verdienen beter. Ober afrekenen, en opruimen a.u.b! Willem Cornelis Murre Irislaan 16, Vlissingen Afschot Meneer de Smet maakt melding van afschot in Frankrijk van berg eenden en knobbelzwanen. Doch als fervente Francofiel heb ik het in Frankrijk dit jaar al flink moe ten horen wat wij Nederlanders presteren. Wij Nederlanders vinden het nodig om jonge ganzen te van gen en te vergassen! Eerst moet en zal er natuurcompen satie komen voor bijvoorbeeld de verdieping van de Westerschelde. Vervolgens zullen er weer duizen den ganzen gaan verblijven in een dergelijk natuurreservaat, maar die moeten ook eten hoor! Dus gaan de ganzen de boer op. Terecht dat die boer zijn boterham niet op laat eten door deze overpo- pulatie dus... vergassen we deze jon ge dieren maar. Weg uitstekend wildbraad! Die Fransen, smulpapen en natuur liefhebbers, vinden dit een kwalijke zaak. En ik eet dan toch liever een geschoten bergeend dan een vergas te gans. Vogelbescherming, het is aan jullie. Laat jagend Nederland de overpopu- latie van ganzen decimeren met een weidelijk jagen en trakteer uzelf op een bordje gerookte ganzenborst. Milieuvriendelijk en energiebespa rend! Zo hoort het! Wim van Remortel Oude Galgenstraat 3, St. Jansteen Herindeling 4 r In de 'Ziekenhuizen Top 100' be haalde het Ziekenhuis Walcheren eerder dit jaar de 98e plaats. He laas heb ik persoonlijk mogen erva ren dat die beschamende klasse ring volkomen terecht is. Onlangs moest ik namelijk met spoed opge nomen worden maar mijn buik klachten waren kennelijk niet ern stig genoeg om serieus aandacht aan te besteden. Pas op de derde dag verscheen er een fysiothera peut die mij wilde gaan behande len aan... mijn knie! Na al die tijd tevergeefs op de internist (dr. Ta- nis) te hebben gewacht, was dat de bekende druppel. Geëmotio neerd als ik was besloot ik om met een mijn biezen te pakken. Toen pas was de internist bereid om aan dacht aan mij te schenken maar voor mij hoefde het toen niet meer. Ik ben vervolgens verhuisd naar Ziekenhuis ZorgSaam in Ter- neuzen - 8e in diezelfde Top 100 - waar ik wél uitstekend behandeld ben. Wat een verschil. Ziekenhuis Walcheren krijgt van mij dan ook de 'koude douche'! Suzan Roose Randduinhof 7, Zoutelande Waterschap Reactie op artikel over de investe ringen van het waterschap en het niet stijgen van de kosten. Dat was prima reclame voor het water schap (de duurste van Nederland) maar als u de tarieven zou vergelij- 'Een gemeente Walcheren komt er'. De samenzang van de wethou ders Polderman en De Vries in de krant van vrijdag om tot een ge meente Walcheren te komen is hi larisch. Eerst wordt de animositeit tussen Middelburg en Vlissingen onder het tapijt geveegd om ver volgens en passant de gemeente Veere te annexeren. De heren zeg gen: 'die gruwel bij anderen maakt het voor ons leuk om er verder over te dagdromen'. Ik zou zeggen: dream on, dream on, net zoals ge droomd werd van het Theater in Middelburg en het Scheldekwar- tier in Vlissingen. Dat de kredietcri sis erbij wordt gesleept om hun be toog te onderbouwen is dan ook een regelrechte gotspe. Hier is spra ke van wat in de bedrijfswereld een poging tot vijandige overname wordt genoemd, en dan nog door partners die hun eigen winkel niet eens kunnen runnen. Die boven dien in het verleden hebben laten zien dat zij hun zaken ook bestuur lijk niet op orde hebben. Één ge meente Walcheren? Het is erger dan een gruwel: het is een fout. H. Willems Thibautstraat 1Aagtekerke Benzineprijs Een gps-zender in je auto om de gereden kilometers bij te houden. 110.000.000 facturen en 20.000.000 herinneringen, aanma- makes life beautiful W at omhult mij met luxe GEURWEKEN VAN 16 NOVEMBER TOT EN MET 6 DECEMBER 2009 •Actie geldig tot en met 6 december en zolang de voorraad strekt Eén cadeau per klanL Middelburg: Lange Delft 43/45 - Breda: Eindstraat 22 Bergen op Zoom: Lombardenstraat 12 LANCÓME Bi) besteding vanaf 55,- aan Lancóme producten, waarvan één geur Bi) besteding vanaf 55- aan Cacharel producten Bi| besteding vanaf 55,- aan DKNY producten, ontvangt u een shopper óf badlaken ij besteding vanaf 55,- aan Hugo Boss producten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15