Netwerken tussen voetbalhelden Publiek is welkom sportcongres 16 Voetbalkenners Matty Verkamman (links) en Hugo Borst te gast in Middelburg. Foto: Denvon Media Het allerbeste van Zeeland. Dat krijgen de deelnemers van het Sportcongres Zeeland op 17 december in Middelburg voor geschoteld. Niet alleen zijn de on dernemers die het congres bezoe ken de eerste officiële bezoekers van Voetbal Experience en lopen ze er allerlei sportcoryfeeën en voetbalberoemdheden tegen het lijf, ze krijgen ook culinaire hoog standjes aangeboden, stuk voor stuk van de zilte Zeeuwse bo dem. "Kortom, een prachtige bij eenkomst voor iedereen uit de za kelijke markt die affiniteit met de sport heeft", stelt Chris den Dek ker van het organiserende ZeeYou Congres Bureau Zee land. door Dennis Rijsbergen MIDDELBURG - Inmiddels zijn kleurige brochures rondgestuurd aan bedrijven in heel Zeeland, West-Bra bant en een deel van Zuid-Holland. Die kunnen nu al vip-kaarten bestel len. "Het sportcongres is een mooie gelegenheid om bijvoorbeeld klanten of personeelsleden te trakteren op een bijzonder uitje", zegt Den Dekker. Naast het nodige vertier in Voetbal Experience krijgen de deelnemende ondernemers in de Abdij in haitje Middelburg een programma van lezin gen, presentaties en een paneldiscus sie voorgeschoteld. Daarna is er volop de gelegenheid om te netwerken, legt Den Dekker uit. Het programma begint om 11.00 uur met een toespraak door de burgemees ter van Middelburg Koos Schouwe- naar. Daarna is de officiële opening van Voetbal Experience. "De deelne mers aan het sportcongres zijn dan ook de eerste officiële bezoekers van Voetbal Experience. Dat is natuurlijk heel bijzonder", vertelt Den Dekker. Het idee voor een Zeeuws sportcon gres, los van Voetbal Experience, speelt al geruime tijd. Toch is er uit eindelijk bewust voor gekozen om het eerste Zeeuwse sportcongres te koppelen aan de opening van Voetbal Experience, immers een attractie 'van nationale allure. "We versterken el kaar", legt Den Dekker uit. "Wij krij gen door deze koppeling het congres van de grond en Voetbal Experience krijgt extra aandacht." Voetbalheld Voor de opening van de voetbalattrac tie is een grootheid uit de voetbalwe reld gestrikt. Wie dat is, is nog een verrassing. "Maar iedereen kent hem", verzekert Jacco Jansen, die ook bij de organisatie betrokken is. Na de officiële handeling mogen de deelne mers aan het sportcongres een rondje doen door de grootste attractie van Zeeland. Daarna begint het program ma in de Abdij met een lunch. De dagvoorzitter van het seminar is ook een 'oude bekende' uit de sportwe reld: Mart Smeets. Henk Kesler, direc teur van de KNVB, is één van de spre kers die dag. Hij houdt een lezing met de titel 'Is voetbal nog kunst?' Daarna is het de beurt aan Erica Terpstra, voorzitter van het NOC*NSF, onder het thema 'Alles is topsport'. Math Teeuwen, die bij de NOS nostalgische voetbalbeelden ver zorgt, geeft ook een presentatie. Een ander hoogtepunt is de forumdiscus sie met Hans Nijland (directeur van FC Groningen), Leo Beenhakker, Hans Kraay sr., Karla Peijs en de Mid delburgse wethouder Hannie Kool. "Daarna rijden de bussen weer terug naar Voetbal Experience en is het tijd voor de rode loper en champagne tij dens de luxe netwerkborrel", zegt Jan sen. Hugo Borst Wie het sportcongres bezoekt, loopt de levensgrote kans om sportberoemd- heden tegen het lijf te lopen. Zo stuurt elke voetbalclub uit de eredivi sie een delegatie (uit de trainingsstaf en directie) naar Middelburg en zijn bekende voetballers uitgenodigd om de opening van Voetbal Experience bij te wonen. Namen kan Jansen nog niet noemen, omdat nog niet zeker is wie wel komt en wie niet. Wel zeker is dat geestesvaders van Voetbal Expe rience en bekende voetbaljournalisten Jaap de Groot, Matty Verkamman en Hugo Borst acte de présance geven. Naast sport staat tijdens het sportcon gres de promotie van Zeeland cen traal. De lunch, de hapjes en het buf fet zijn allemaal gemaakt van Zeeuw se ingrediënten. Er zijn oesters, mosse len, verschillende Zeeuws stamppot jes, zeekraal en vis. "De Zeeuwse zil te zaligheden zijn een speerpunt tij dens het sportcongres", geeft Den Dekker aan. "Maar ook het brood, de groente, het fruit, de kaas, de wijnen, eigenlijk alles wat we aanbieden, komt uit Zeeland. De hapjes worden allemaal uitgewerkt door leerlingen van het ROC, onder leiding van de chef-kok van het ROC Edwin de Smet en collega Arnold Versluys, in samenwerking met Theo Verstegen van restaurant De Vissershaven in Vlis- singen." De culinaire promotie van Zeeland kent twee gezichten. De lunch staat voor de Zeeuwse nuchter heid, legt Jacco Jansen uit. "Heel lek ker, maar wel terug naar de basis. We serveren dan allerlei lekkere Zeeuwse stamppotjes." De avond daarentegen staat in het teken van de luxe. "Daar mee laten we zien dat Zeeuwen niet alleen nuchter zijn, maar ook een heel goed feestje kunnen bouwen." De deelnemende ondernemers krij gen dan een luxe buffet aangeboden en ook de champagne en kaviaar ont breken dan niet. Traditie Het sportcongres van 17 december moet de start zijn van een jaarlijkse traditie. "Dit jaar staat het sportcon gres in het teken van de voetbal, maar dat is volgend jaar een andere sport, bijvoorbeeld wielrennen", legt Den Dekker uit. Ook is Voetbal Experien ce niet de vaste locatie voor het sport congres. "Er zijn in Zeeland verschil lende goede locaties, ik denk dan aan bijvoorbeeld Deltapark Neeltje Jans en Snowbase in Terneuzen." Maar zo ver is het nog niet. Eerst moet het eerste sportcongres zich nog bewijzen. Den Dekker hoopt min stens 700 mensen naar het evenement in Middelburg te trekken. "Het Hoewel de officiële opening en het feest voor genodigden zijn, hoopt Van Rijswijk wel dat heel wat Zeeuwen 17 december naar het ZEP-terrein komen. "Het is een uitgelezen kans voor iedereen om beroemde voetballers en trainers te zien. Het zou geweldig zijn dat rond de rode loper met al die voet balgrootheden veel publiek staat." In Voetbal Experience begint om 15.00 uur een feest voor genodig den. Om 16.00 uur is er een pu- blieksopening. "Daar hebben we onze partners en zakelijke contac- wordt in elk geval een hele belevenis. Dus ik heb er alle vertrouwen in dat het een succes wordt." De kaartverkoop is inmiddels begon nen^ Kaarten kosten 80 euro exclusief 6% BTW en zijn te bestellen via info@zeeyou.nl of 06-53522724. ten voor uitgenodigd", legt Van Rijswijk uit. "Voor het grote pu bliek gaan de deuren op 18 decem ber om 10.00 uur open." Volgens Van Rijswijk is Voetbal Experience niet alleen een dagat tractie van jewelste, het pand biedt ook veel mogelijkheden voor de za kelijke markt. "Je kunt hier gewel dige bedrijfsborrels houden, of na je zakelijke bijeenkomst een be- drijfscompetitie spelen op de speel velden. En de bioscoopzaal is erg geschikt voor het afdraaien van be drijfsfilms." Onderdeel van het sportcongres is de officiële opening van Voetbal Experience om 11.00 uur. Maar wanneer de deelne mers aan het congres vertrekken voor hun dagprogramma, gaat het feest in de Middelburgse voetbalattractie gewoon door, zegt Sven van Rijswijk van Voetbal Experience.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 110