vol ongeduld in duiventitels sport 129 I 'Van der Sar moet mee naar Zuid-Afrika' Schotland ontslaat bondscoach Burley Kees de Smit verlaat Hansweertse Boys Mathew Hayman naar Team Sky Van der Meet verder in Australisch toernooi Héél llederlancl draait om BOVRG Autocenter Snoodijk Brugge Auto's Varamo Breskens Auto Service v.o.f. Station Alfa Garage Garage Casteels Wijffels Van Haperen Auto 's 'Tim Krul is van de buitencategorie. In mijn ogen kan hij bij iedere Engelse of Schotse club in het eerste keepen.' Bondscoach Cor Pot door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De positie die hij bij Jong Oranje bekleedt, heeft hij bij zijn club nog niet kunnen verwer ven. Tim Krul is bij de oudste Ne derlandse jeugdselectie de onbe twiste nummer één, maar moet bij Newcastle United nog altijd ge noegen nemen met een plaats op de bank. De jonge doelman (21) klaagt niet, weet waar hij naartoe wil, maar kan zijn gevoelens niet altijd onderdrukken. „Mijn lichaam zit vol ongeduld." De duels met Jong Oranje gebruikt hij om in het juiste ritme te blij ven. En hij wil zijn Engelse werkge ver laten zien wat hij in zijn mars heeft. „Als ik hier goed keep, kan ik weer wat meer druk op mijn concurrent Steve Harper zetten", weet Krul. In Newcastle heeft hij onrustige maanden achter de rug. Na de degradatie uit de Premier League verdween legende Alan Shearer van het toneel en zette ei genaar Mike Ashley de club te koop. Krul: „Gelukkig is het nu weer rustig. Chris Hughton is defi nitief als trainer aangesteld, we staan bovenaan in het Champions hip en de eigenaar heeft de club weer van de markt gehaald. Qua potentie hoort Newcastle bij de topvijf van Engeland, elke dag staan er tien kranten vol over de club. Bij de thuiswedstrijden zit ten er nog steeds 45.000 toeschou wers en naar uitduels gaan er vier- of vijfduizend fans mee. Ook al moeten ze daar zes of zeven uur voor reizen. Fantastisch!" Het is één van de redenen waar om Krul het nog steeds naar zijn zin heeft in het noorden van Enge land. „Ik ben op mijn zeventiende naar Newcastle gegaan, maar heb nooit last gehad van heimwee. Mijn ouders komen vaak een week over en als ik ze nodig had, pakten ze meteen het vliegtuig. De club heeft veel vertrouwen in me, omdat ik het goed heb gedaan tijdens de wedstrijden die ik heb gespeeld. De afgelopen jaren ben ik alleen maar beter geworden." Het klinkt wat vreemd uit de mond van een keeper die vooral de bank warm houdt. Toch is van een gebrek aan speelminuten niets te zien bij Krul. In Jong Oranje is hij vanwege zijn prestaties een sta biele factor. „Ik zorg dat ik er sta", zegt de doelman zelfverzekerd. „Ik houd mezelf scherp. Naar de wed strijden met Jong Oranje kijk ik ook al weken uit. Ik kan me profi- In de catacomben van Old Trafford stond Tim Krul vorig seizoen oog in oog met Edwin van der Sar. „Dat is echt mijn idool", zegt de doel man van Jong Oranje. „Hij nam me even apart en dat vond ik fantas tisch. Ik kijk echt tegen hem op en heb enorm veel respect voor hem." In de discussie of Van der Sar wel of niet mee moet naar het WK in Zuid-Afrika, wil Krul zich best men gen. „Ik ben een paar weken gele den naar Liverpool-Manchester Uni ted geweest. Van der Sar stond daar weer te keepen als een beest. Als hij fit is en mee wil naar Zuid-Afrika, zou ik als bondscoach meteen 'ja' zeggen. Hij is nog zó goed." De generaal kampioenen Samenspel Vier: Dies Wagenaar, Ronald en Louis Traas en Ko van Maldegem (vlnr). Kamp. West-Zuid Beveland: oude duiven: Vitesse: Hok: J. van Mal degem; Duif: comb. R&L. Traas. Mid- fond: Hok: Fr. Franse; Duif: comb. R&L. Traas. Dagfond: Hok: comb. R&L. Traas; Duif: comb. R&L. Traas. Overnachtfond: Hok: H. Westveer; Duif: C. Hermes&Zn. Jonge duiven: Vitesse: Hok: comb. R&L. Traas; Duif: comb. R&L. Traas. Midfond: Hok: comd. H. de Vos/Bliek; Duif: comb. R&L. Traas. Natoer: Hok: comb, de Kooning; Duif: A. Poelman. Generaal Hok: 1. comb. R&L. Traas, 2. Fr. Fran se, 3. J. van Maldegem. UIT dinsdag 17 november 2009 leren. Natuurlijk hoop ik zo snel mogelijk bij Newcastle United on der de lat te staan. Maar zolang dat niet het geval is, moet ik het op an dere momenten laten zien." Maar is het niet beter dat hij in ja nuari of komende zomer vertrekt? „Er zit veel ongeduld in mijn lichaam", bekent Krul. „Maar met een transfer houd ik me niet bezig. Ik heb geleerd me daar niet meer druk over te maken. Ik weet dat er ook tegen Spanje weer clubs op de tribune zitten voor me. Toch speelt er op dit moment niets en ik heb een contract dat nog ruim anderhalfjaar doorloopt." „Als er een club komt waarbij het totaalplaatje er beter uitziet dan bij Newcasde, zal ik dat zeker over wegen. Maar als de club me dan niet laat gaan, houdt het op. Ik zit ook goed bij Newcastle. Ik heb een leuk huisje, een Engelse vriendin en als ik wil ben ik binnen een paar uur in Den Haag. Ik wacht op mijn kans." Met Jong Oranje speelt hij vandaag het belangrijke duel met Spanje, dat net als de for matie van Cor Pot nog geen pun ten heeft gemorst. Krul weet hoe het is om een prijs te winnen, want in 2007 was hij tijdens de ze getocht richting de Europese titel derde keeper. „Die jaren zijn goed voor me geweest. Ik heb ervaring op kunnen doen en gezien hoe het er bij Jong Oranje en tijdens zo'n eindtoernooi aan toegaat. Toen was ik één van de jongere spelers, nu hoor ik bij de ouderen. Zo gedraag ik me ook." Sinds zijn debuut medio augustus tegen Jong Engeland heeft Krul vijf interlands achter zijn naam staan. Hij hield vijf keer de nul, mede dankzij een gestopte strafschop in Polen. „Het is een mooie serie", glimlacht de doelman. GLASGOW De Schotse voetbalbond heeft bondscoach George Burley per di rect ontslagen. Dat heeft de federa tie gisteren bekendgemaakt. Schotland was ingedeeld in dezelf de poule als Nederland voor de WK-kwaliflcatie. De Schotten wis ten zich echter niet te kwalificeren voor het mondiale eindtoernooi dat in 2010 plaatsvindt in Zuid-Afri ka. HANSWEERT Kees de Smit stopt aan het einde van het seizoen als hoofdtrainer van voetbalvereniging Hansweert se Boys. De inwoner van Yerseke is nog maar bezig aan zijn eerste jaar bij de Bevelandse zondag-vijfdeklas- ser. Hansweertse Boys staat momen teel op de vierde plaats. De ploeg heeft negentien punten uit tien wedstrijden. PARIJS Mathew Hayman fietst volgend sei zoen voor de nieuwe Britse wieler ploeg Team Sky. Dat heeft de formatie gisteren be kendgemaakt. De 31-jarige Australiër reed jaren lang voor Rabobank. Ook de Frans man Nicolas Portal maakt de over stap naar Team Sky. Hij kwam dit seizoen uit voor Cais- se d'Epargne. ESPERANCE Tennisster Angelique van der Meet heeft gisteren het hoofdschema be reikt van een 25.000 dollartoer- nooi. In het Australische Esperance overleefde de achttienjarige speel ster uit 's-Heer Abtskerke de drie kwalificatierondes Eén keer eerder deed Van der Meet mee aan zo'n groot vrouwentoer nooi. Dat was afgelopen zomer in Alphen aan den Rijn, waar ze de tweede ronde haalde. Dus ook bij jou in de buurt! BOVAG Drieschouwen Zuid 18 4571 RW Axel Tel. 0115-562045 www.snoodijkauto.nl Onderhoud alle merken Industrieweg 8 4501 PM Oostburg Tel. 0117-454171 www.brugge-autos.nl APK Onderhoud alle merken - BILJARTEN Teamcompetitie Kanaalzone: De Warande- Het Dorpshuis 283 tegen 276 caramboles (102 tegen 96 procent), Gregorius-Oudeland- se Hoeve 309-406 (118-113), Hulst-'t Tref punt 358-214 (88-100), Lovenhoek-Bachten Dieke 230-191 (87-98), Malpertuus-De Veste 394-261 (126-108), 't Meulengat-'t Steen 262-324 (108-84), Sint Albert-De Vlaschaard 284-251 (117-88), 't Heike-De Lieve 252-420 (99-105). Stand aan kop: 1. Lovenhoek 107,04 procent, 2. Malpertuus 105,91, 3.'t Trefpunt 103,72, 4. Sint-Albert 103,39, 5. Oudelandse Hoeve 102,69, 6. De Lieve 101,13. p. MOTORCROSS Axel. Kampioenen RES-competitie. 65cc: 1Nancy van de Ven, 2. Troy van de Ket terij, 3. Jonathan van Hoeve. 85cc: 1. Elmar Willems, 2. Martijn Roos, 3. Gui- do Boone. 125cc: 1. Kevin de Beer, 2. Aswhin van Dam me, 3. Joey Verwijs. MX1-2-3:1. Pascal de Zeeuw, 2. Bart Schilder mans, 3. Alexander Pannencoucke. Veteranen: 1Maikel van de Goor, 2. Erik van der Wekken, 3. Wim Pannencoucke. Licentiehouders: 1. Mark Boot, 2. Jeroen Van- rijselberghe, 3. Jeffrey van Kempen. Meest beloftevolle coureur: Florentijn de Roo. AGENDA BILJARTEN Driebanden. Tweede divisie. Bottles/De Parel - De Stene Brug.. Locatie: Zaal Reseda, Sas van Gent. Aanvang: 19.30 uur. VOETBAL Vriendschappelijk. Terneuzen-SSV'65. Aan- vancr- 1Q4R uur Deltahoek 22 Ambachtsstraat 7 4511 PA Breskens 4538 AV Terneuzen Tel. 0117-380070 Tel. 0115-694523 www.varamo.com Universeel alle merken APK Onderhoud alle merken Australiëweg 20 Tivoli 26 4561 PD Hulst 4515 CN IJzendijke Tel. 0114-316203 Tel. 0117-302190 www.garagecasteels.nl www.wijffels.biz Gespecialiseerd in Mercedes Benz Gespec. in diagnose en airconditioning Emmabaan 100-102 4576 EG Koewacht Tel. 0114-315217 www.vanhaperenautos.nl Veelzijdig in auto's x.lUU/^ 4? O -O 3 A V,w c-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83