buitenland 7 EU-topbaan is vrouw' ongezien bestseller Het profiel van Josine Italiaanse dames lopen blauwtje bij Kaddafi Scherper zien, ook 's nachts! de kijkkamer socialist en conservatief, tussen man en vrouw Franse miljoenendief geeft zichzelf aan Mogelijke Britse serieverkrachter vast Nieuw defensieblok in Oost-Europa Doden bij raketaanval op Afghaanse markt Maritiem Officier Ontdek de revolutie in brillenglazen; ZEISS I.Scription1 Maak een afspraak voor de speciale ogentest goed zien is fantastisch Segeersstraat 35 - Middelburg - (0118) 674004 - zondag maandag gesloten dinsdag 17 november 2009 ROME De excentrieke Libische leider Muammar Kaddafi heeft zondag tweehonderd jonge Italiaanse vrou wen ingehuurd voor een bijeen komst in Rome. Ze dachten naar een luxe feest te gaan, maar moes ten een urenlang betoog van Kadd afi over de koran en de zegeningen van de islam aanhoren. Dat meldde een journaliste van het Italiaanse persbureau Ansa, die un- MONTE CARLO Een Franse geldloper die er ander halve week geleden met bijna 12 miljoen euro vandoor was gegaan, heeft zichzelf gisteren aangegeven bij de politie in Monaco. De 39-jarige Toni Musulin zou bij zijn arrestatie een verwarde in druk hebben gemaakt. Het is nog onbekend waarom hij zichzelf heeft aangegegeven. LONDEN Een van de grootste klopjachten uit de Britse geschiedenis heeft gis teren geresulteerd in de voorgelei ding van een vermoedelijke serie verkrachter. Volgens de politie werden de laat ste zeventien jaar vele bejaarde vrouwen door deze 52-jarige 'Night Stalker' aangerand of verkracht. dercover aanwezig was, gisteren. De dames werden geselecteerd door een modellenbureau. Ze moesten ten minste 1 meter 70 lang, 18 tot 35 jaar oud en 'goed ge kleed' zijn. Minirokjes en laag uit gesneden jurken waren uit den bo ze. Voor hun aanwezigheid zouden ze een vergoeding van ongeveer 50 euro krijgen, evenals 'Libische ca deaus'. Dit bleken korans te zijn. WARSCHAU Polen, Litouwen en Oekraïne heb ben een nieuw militair bondge nootschap opgezet. Afgevaardigden van de drie leden van Litpolukr- brig, zoals de twee- tot vijfduizend militairen tellende troepenmacht zal heten, tekenden gisteren een ak koord. Het hoofdkwartier komt in Polen. Het commando wisselt om de twee jaar. TAG AB Opstandelingen hebben gisteren twee raketten afgevuurd op een drukke markt in het Afghaanse stadje Tagab in de provincie Kapi- sa. Minstens twaalf mensen von den de dood, onder wie drie kinde ren. Er waren zeker 38 gewonden. De aanval was mogelijk gericht op de Franse brigade-generaal Druart. werk dat de EU is. Er staat slechts één vrouw op Angela Merkel. foto GPD so van de Commissie stuurde on langs een brandbrief aan de EU-lei- ders, waarin hij hen opriep bij hun voordracht van nieuwe com missarissen vooral aan vrouwen te denken. Barroso heeft herhaaldelijk gezegd dat hij zijn Commissie liefst voor de helft uit vrouwen zou laten be staan. Maar hij gaat daar niet over, de regeringen dragen de mensen voor, met wie hij het vijfjaar moet doen. Neelie Kroes is echter het sprekende voorbeeld dat zo'n op roep effect kan hebben. In 2004 zat Barroso ook met een tekort aan vrouwelijke kandi daat-commissarissen. Nederland had nog niemand voorgedragen en hij vroeg premier Balkenende met klem om een vrouw. Die heb ik wel, zei hij, maar dan wil ik wel een zware post. Het resultaat is be kend. Kroes groeide uit tot de machtigste vrouw in Brussel. De huidige Commissie telde aan vankelijk tien vrouwen, waarvan er nog acht over zijn. Maar voor de nieuwe Commissie hebben tot nogj:oe slechts drie landen een vrouw voorgedragen: Luxemburg, Cyprus en Roemenië. Mogelijk vol gen ook Bulgarije, Zweden, Dene marken, Ierland en Groot-Brittan- nië. Geen verbetering dus. Opvallend is overigens dat Angela Merkel, die haar collega's geregeld wijst op de scheve man-vrouwver houding aan de Europese top, zelf een man heeft voorgedragen voor de Duitse post in de Europese Commissie. Ook op andere niveaus zijn vrou wen ondervertegenwoordigd: van de 27 EU-ambassadeurs van de lid staten is er slechts één, de Tsjechi sche, vrouw. In het Europees Parle ment is nu 35 procent van de le den vrouw (en 11 van de 25 Neder landse leden, ofwel 44 procent), wel meer dan de laatste vijf jaar. Maar Kroes en haar medestanders willen nóg verder gaan: zowel de nieuwe EU-president als de nieu we buitenlandchef moet een vrouw zijn. 'De beste man voor de job is vaak een vrouw', luidt de ti tel van een ingezonden brief van het drietal in de Britse zakenkrant Financial Times. Kandidaten ge noeg. Vaira Vike-Freiberga bijvoorbeeld, de Letse ex-president die ooit kan didaat was om VN-secretaris-gene- raal te worden. Zij zou volgens Kroes c.s. een prima EU-president zijn. Of de Ierse oud-president Ma ry Robinson, de Britse eurocom missaris Catherine Ashton, of de Franse minister van Financiën Christine Lagarde? „Er is geen ge brek aan kwaliteiten", stellen de drie vrouwen. „Het gaat puur om de politieke wil. „Europa kan zich niet veroorloven slechts de helft van de talenten, ideeën en ervarin gen van zijn bevolking te gebrui ken. Benoeming van vrouwen zal Europa rijker maken. Maar daar voor zijn wel gedurfde beslissin gen nodig. Nu!" Sarah Palin ven mag worden. „Als ze groeit, als ze zich verder ontwikkelt, dan zal zij de Republikeinse kandidaat zijn voor het Witte Huis." Palin heeft wellicht hetzelfde par koers voor ogen als president Oba- ma, merkte The Washington Post op. 'Obama's boektoumee drie jaar geleden resulteerde in zijn pre sidentiële campagne. Gaat Palin hetzelfde doen?' De Republikeinse heeft in elk ge val een zeer gemotiveerde achter ban. Ze is nog steeds immens po pulair onder religieuze conservatie ven die haar door dik en dun ver dedigen tegen 'de elitaire bestuur ders en mediavertegenwoordigers'. Uit een recente peiling van nieuwszender CNN blijkt dat ruim 70 procent van de Amerika nen haar ongeschikt vindt voor het presidentschap. Als Palin naar haar bankrekening kijkt, zal ze er niet lang van wakker liggen. De po litica kreeg voor het boek dat ze schreef met een 'ghost writer' naar verluidt een voorschot van tussen de 1,25 miljoen en vier mil joen dollar. Leeftijd: Studie)asr StUOieja*! A,jr,#/V&ö Vooropleiding W.NSJ maritiem officier zie.j°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7