Fietspad met open armen ontvangen 75% VAN DE BELEGGERS DENKT DAT HET TIJD IS OM IN TE STAPPEN zeeland 21 Verbeten strijd tegen vervuiling Bestuur PvdA-Sluis wil vernieuwen en verjongen BLIJDSCHAP Groedse wens na jaren vervuld Woninginbraak Life krijgt 1000 euro WAT IS WIJSHEID? dinsdag 1 7 november 2009 z door René Hoonhorst groede - Na drie decennia plan nen maken, discussiëren en uitstel len, lijkt het er nu toch van te ko men: een fietspad van Groede naar Oostburg. Vrijliggend tussen Groede en Scherpbier en tussen Oostburg en Scherpbier. Alleen in het gehucht zelf moet de fietser het wegdek delen met de automobilist. De rijbaan is daar te smal en bovendien begin deze eeuw nog gereconstrueerd. De haakse bocht dwingt verkeersdeel nemers al af te remmen, dus moet het niet al te veel moeite kosten om de maximumsnelheid van der tig kilometer per uur in Scherp bier af te dwingen. Rond 1920 vroegen bewoners van Groede al eens om een fietspad naar Oostburg en sinds de jaren ze ventig staat het vast op de politie ke agenda. Zo gauw kinderen naar de middelbare school gaan, moe ten ze twee keer per schooldag over de Scherpbierseweg en de Maaidijk naar Oostburg. Gevaar lijk, weet eenieder die de kronkeli ge verbinding kent. Maar dat ge vaar is niet direct in ongevalscijfers terug te vinden. En de verkeersin tensiteit is met 250 tot 500 fietsers per dag voor Zeeuws-Vlaamse be grippen hoog, landelijk maken die cijfers weinig indruk. De laatste jaren zetten niet alleen gemeentepolitici, maar ook be stuurders van de provincie en wa terschap Zeeuws-Vlaanderen zich in voor scholieren en toeristen. Net voor de fusie van het water schap ging de kogel door de kerk. Het waterschap maakte een mil joen euro vrij, de provincie 750.000 en de gemeente Sluis 250.000 plus voor enkele tonnen al eerder aangekochte grond. Verte genwoordigers van de drie overhe den ondertekenden gisteravond de overeenkomst. Als enkele ontbre kende perceeltjes (2000 vierkante meter) grond binnenkort kunnen worden aangekocht, is het fietspad voor eind volgend jaar een feit. Ruim vijftig Groedenaren toon den zich gisteren na onderteke ning van de overeenkomst heel blij. Tuinder Co van Hoeve ziet al heel wat meer fietsende klanten langskomen. Een mevrouw was nog wel bezorgd over de kruising bij de Barendijk. Hoofd wegen Ruud van de Runstraat van het waterschap meldde echter dat het uitzicht verbetert, omdat de krui sing wat verder van de huizen af komt te liggen - door Wout Bareman terneuzen - Binnenstadsbewoner Levien Basting is het meer dan zat. Zijn aanhoudende klaagzang over de verloedering van de binnenstad van Terneuzen leidt nauwelijks tot maatregelen en dat maakt hem woedend. „Ik heb al tientallen klachten gede poneerd bij de gemeente, de poli tie en woonstichting Clavis, maar het levert geen enkel resultaat op. Als je de politie belt, gebeurt er bij voorbeeld helemaal niets." Ook de pogingen van Clavis om bewoners te bewegen hun woning, tuin en brandgang goed te onderhouden leidden tot nu toe tot niets. Bas ting: „De overlast wordt steeds gro ter. Brandgangen worden overwoe kerd door onkruid, tuinen worden niet bijgehouden, afvalbakken niet binnengehaald. Het wordt een steeds grotere rotzooi." En daar komt ook de overlast van een groeiend aantal drugspanden nog bij. Volgens burgemeester Jan Lo- nink worden klachten wel degelijk serieus genomen. Clavis heeft Bas ting inmiddels beloofd in overleg met de politie op te treden tegen veroorzakers van overlast. De woonstichting gaat een klachten dossier aanleggen en betreffende bewoners vervolgens aanspreken. door René Hoonhorst SLUIS - Het bestuur van de PvdA- Sluis heeft zijn belofte op zoek te gaan naar vernieuwing en verjon ging waargemaakt. Op de concept-kandidatenlijst staan achter fractievoorzitter Ro bert Evers uit Aardenburg, Rinus de Lijser uit Cadzand (2), Joyce Kramer uit Breskens (3) en Joyce Vermue uit Schoondijke (5). René Beijersbergen uit Groede, die pas één periode in de raad zit, staat op de vierde plaats. De oudere raadsleden Joop Wielak ker uit Breskens en Wim Kruide nier uit IJzendijke staan op de - hoogstwaarschijnlijk - niet verkies bare plaatsen 10 en 11. „Die erva ren bestuurders moeten als men tor fungeren voor de nieuwe raads leden", verklaart voorzitter Adri Oosterling. De kandidatenlijst wordt maandag 7 december vastge steld door de algemene ledenverga dering van de PvdA. De vergade ring wordt vanaf 19.30 uur gehou den in De Moaneblusser in Schoondijke. Na het besloten gedeelte is er een openbaar debat over sociale zeker heid. In het besloten deel komt naast de kandidatenlijst ook het nieuwe verkiezingsprogramma aan de orde. Het concept van 'Sa men werken aan een sterke en so ciale toekomst in de gemeente Sluis' is aan meer dan dertig in stanties en organisaties verzonden. Onder die clubs Kamer van Koop handel, Recron, Vekabo, natuurbe schermingsorganisaties en de ver ontruste ondernemers van Sluis. NIEUW-NAMEN In een woning aan de Smetstraat in Nieuw-Namen is zondag tussen twee uur 's middags en negen uur 's avonds ingebroken. Een deur was geforceerd. Dieven hebben de hele woning doorzocht. De bewo ners missen een fototoestel en sie raden. De waarde van de gestolen spullen is bij de politie onbekend. BRESKENS Het benefietconcert van de christe lijke muziekvereniging Excelsior met jeugdorkest IJgenweis heeft jongerengroep Life ruim duizend euro opgeleverd. Leden van Life, onder wie muzikanten van Excel sior, willen volgende zomer naar Oeganda om drie weken vrijwilli gerswerk te doen. Ze hopen de reis met sponsorgelden te bekostigen. Tuinen worden niet onderhouden, brandgangen raken overwoekerd en ook andere vormen van overlast nemen hand over hand toe in de binnenstad van Terneuzen. foto Mark Neelemans MILLWARD BROWN FINANCIEEL FOCUS PANEL 2009 Denkt u aan instappen? Doe dan eerst de nieuwe beleggingswijzer van ABN AMR0. Hiermee bepaalt u in drie korte stappen hoe u verantwoord kunt gaan beleggen, wat voor type belegger u bent, wat beleggen u kan opleveren en welke beleggingsvorm het best bij u past. En als u nu instapt, profiteert u bovendien van het gratis Instappakket. Met o.a. gratis workshops die u inzicht geven in beleggen. GA NAAR ABNAMRO.NIVINSTAPPEN Meer mogelijk maken v. ABN'AMRO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75