zeeland 119 macht over de weg BLAZERS bsreo CDA wil vaart achter vestiging internationale school in grensstreek Pabo leert Polen Nederlands Kritiek op financieel beleid van fusiepartner Zeeuws-Vlaanderen mCt elkclcir Fietsregels verschillen in Nederland en België Time-Out krijgt geld van Oranje Fonds Themadag agrarische samenwerking Zonnebloem houdt verkoop handwerk EVEN EEN TUSSENDOOR-AANBIEDING dinsdag 17 november 2009 Z door Wout Bareman TERNEUZEN - De CDA-afdeling Ter- neuzen beschouwt vestiging van een internationale school in de grensstreek als één van de belang rijkste voorwaarden voor het 'lok ken' van hoogwaardig personeel naar de regio. Wethouder Jaap Bos, net gekozen tot lijsttrekker voor de komende raadsverkiezingen: „We moeten in de volgende raadsperiode zwaar in zetten op het creëren van nieuwe banen. Dat betekent niet alleen mikken op de vestiging van nieu we bedrijven, maar ook op een goed vestigingsklimaat, zowel voor die bedrijven als voor personeel." Met het oog daarop pleit Bos voor het instandhouden van belangrij ke voorzieningen maar ook het verbeteren van het imago van Ter- neuzen én de voorzieningen daar. Bos: „En er moet dus goed onder wijs zijn, vooral ook op technisch vlak. Een belangrijke voorwaarde voor vestiging van potentiële werk nemers hier in de streek is onge twijfeld ook de aanwezigheid van een internationale school. Ik ken mensen, die bij Dow in Terneuzen werken, maar in de buurt van Ant werpen wonen omdat daar een in ternationale school is. Dat scheelt de kinderen uren per dag in de bus." Als het aan Bos ligt, wordt snel bekeken of, In overleg met bij voorbeeld Gent, zo'n school kan worden verwezenlijkt. De CDA-lijsttrekker vindt dat er, als het om nieuwe bedrijven gaat, vooral gemikt moet worden op dis tributiecentra. „Daarbij zie ik de koppeling met de WCT of VCT als een enorme kans." Het CDA gaat de verkiezingscampagne in met de leus 'Samen Verder'. De kandida tenlijst is een mix van vers bloed en 'gevorderden'. De eerste tien: 1. Jaap Bos (Koewacht), 2. Anja Dijk- huis-Dieleman (Terneuzen), 3. Henk Siersema (Hoek), 4. Ellen Minderhoud (Hoek), 5. lack Begijn (Terneuzen), 6. Jaap Scheele (Zaamslag), 7. Steven van Nispen (Westdorpe), 8. Ronald Lippens (Biervliet), 9. Bram van Hoeve (Philippine), 10. Kees de Pooter (Axel). middelburg - Bestuursleden van Waterschap Zeeuwse Eilanden uit ten gisteravond flinke kritiek op het financiële beleid van fiisiepart- ner Waterschap Zeeuws-Vlaande ren. Dat schap tast de reserves fors aan om de tarieven op een gelijk niveau te houden, aldus WZE'er M. Janse (WD). Ook van de kant van andere frac ties werd, al dan niet omfloerst, e kritiek geuit op het financiële be leid van de fusiepartner. van Gin- kel (Christenunie) vroeg het dage lijks bestuur van WZE dan ook om duidelijk te maken hoe de bei de waterschappen op dit moment omspringen met de financiële re serves. J. Huisman (WD) was het stelligst in zijn kritiek. Volgens hem wordt in Zeeuws-Vlaanderen op een 'ern stige manier' een greep gedaan in de reserves. „Er ontstaat een finan cieel gat waar je een kantoor in kunt laten verdwijnen." Hij waar schuwde dat op deze manier de beide waterschappen op financieel terrein zich van elkaar verwijde ren. walsoorden - Postorderbedrijf in erotische artikelen Pabo in Wals oorden biedt de vijfendertig Pool se medewerkers een gratis cursus Nederlands aan. Zesentwintig Po len maken er gebruik van. De met een Nederlander gehuwde Poolse lola van Bellen, sinds 2001 werk zaam bij Pabo, geeft de lessen in twee "groepen, vier uur per week. Pabo spreekt van 'een mini-inte gratiecursus'. foto Monique Nobus Voorzitter Miel Smet van TC Hei kant geeft toe dat 'zijn' renners ook wel eens op zondagmorgen even 'de rijksweg N61 bij Absdale pakken' als het niet druk is. „Maar de invoering van een maximum snelheid werkt niet. Een beetje wielrenner kan niet langzamer dan dertig." De leden van TC Axel zijn niet zo competitief ingesteld als die van Heikant, zegt voorzitter Bram Die- leman. „Wij koersen anders. Onze veertig leden fietsen altijd in één groep en rijden niet zo hard. Dat kan ook niet omdat ons oudste lid zeventig is. En die moet ook mee kunnen. Bij Heikant wordt behoor lijk hard gereden. Leuk om over op te scheppen in het café. Wij hebben er geen zin in iedere zon dagmiddag uitgeput op de bank te liggen. Wij houden ook rekening met andere weggebruikers en mij den fietspaden waar gezinnen en toeristen fietsen. Dan passen we onze route aan." ten tijdig achter elkaar gaan rijden, zodat ze de andere fietser makke lijk kunnen passeren. De recreatie ve fietser moet op tijd naar de rechterzijde van het fietspad gaan, zodat hij de doorgang niet blok keert voor de groep. In België mogen groepen wieler toeristen wel op de rijweg fietsen, ook als er een fietspad ligt. Tussen Nederland en België is een aantal aanzienlijke verschillen met betrekking tot fietsen. Groepen wielertoeristen hebben in België een andere status. Zij mo gen namelijk wel op de rijweg fiet sen, ook als er een fietspad ligt. In Nederland mag alleen op fietspa den worden gefietst. Uitzondering zijn uiteraard die wegen waar geen fietspad is. In België is het ook verplicht bij een groep van meer dan vijftig ren ners een wegkapitein te hebben. Zo'n kapitein mag op kruispunten waar geen verkeerslichten staan, het verkeer tegenhouden. Clubs in Nederland spreken onder ling in de groep af wie een oogje in het zeil houdt. OOSTBURG Scholierencentrum Time-Out bij het Zwin College in Oostburg krijgt 3000 euro van het Oranje Fonds. De bijdrage is te danken aan het feit dat de Straatprijs van de Postco de Loterij onlangs in Oostburg viel. Het Oranje Fonds geeft een organi satie in die buurt vervolgens het zo genaamde Buurtcadeau en koos daarvoor Time-Out. Het centrum gaat het geld gebrui ken om muziekinstrumenten en muziekapparatuur van te kopen. IJZENDIJKE Wetenschappers, bestuurders en agrariërs uit de Euregio Schelde- mond praten vrijdag 27 november over samenwerking tijdens een the madag in centrum Mauritshof in IJ- zendijke. Agrarische bedrijven, le veranciers, dienstverleners en ken nisinstellingen moeten ervan be wust worden dat er 'Samen een we reld te winnen' is. Door de sterke kanten aan beide zijden van de grens met elkaar te verbinden, kun nen ze in de toekomst krachtig blij ven of zelfs nog sterker worden. VOGELWAARDE De handwerkclub van de Zonne bloem afdeling Vogelwaarde houdt dinsdag 24 november open huis in het steunpunt aan de Wilgenstraat. Het resultaat van het nijvere hand werk van vijftien dames wordt tus sen 13.00 en 16.00 uur te koop aan geboden. Het gaat onder meer om sokken, geborduurde kleedjes en diverse snuisterijen. Ook is er een grabbelton en staat de koffie klaar. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van nieuw materiaal voor de handwerkbijeenkomsten. I INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING CAMERABEWAKING ■Erkend \BORC Beveiligingsbedrijf erkend Branddetectlebedrijl MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: info@colijnbv.nl Internet: www.colijnbv.nl lange vorslstraat goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73