Zeeland PZC Maatregelen tegen toerfietsers Roald en Adrie werken op hoog niveau ZEEUWS-VLAANDEREN 21 17 26 TERREUR Fietsersbond pleit voor invoering van maximumsnelheid op fietspaden Bedrijfsinbraken in Terneuzen Dijk en strand afgesloten voor ruiming mijnen bij Nieuwvliet Terneuzenaar is verloedering in zijn stad meer dan beu Dinsdag 17 november 2009 Rechter oordeelt dat opslaan biomassa geen milieucriminaliteit is Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten TERNEUZEN - De Fietsersbond pleit voor de invoering van een maxi mumsnelheid op fietspaden. Dat geldt dan vooral voor die trajecten waar veel gezinnen fietsen. De Fietsersbond stelt dit voor als ultieme actie om iets te doen aan de 'wielrijdersterreur van onze Bel gische buren die vaak massaal de grens over komen', zoals het Sluise raadslid Bram Basting (Gemeente belangen) het zegt. „Vaak gaat het om overtreding van verkeersregels, maar ook fysieke of verbale agres sie tegen overige weggebruikers", stelt Basting. In de zomermaanden wordt het Zeeuws-Vlaamse wegennet vooral op zondagmorgen overspoeld door grote groepen recreatieve wielrenners die vaak met hoge snelheid hun ronde rijden. Het komt voor dat een gemiddeld ge zinnetje in de berm moet om het vege lijf te redden tegen het aan stormende geweld. Miriam van Bree van de Fietsers bond vindt dat ook de Nederland se recreatieve wielrenner niet het beste is opgevoed. „De weg is van iedereen. Iedereen moet rekening houden met elkaar. Het wordt ech ter steeds drukker op de fietspa den zodat het ingewikkelder wordt om de ruimte te verdelen. We hebben al overleg met de toer fietsunie over het opstellen van een gedragscode. Ook vragen we gemeenten bredere fietspaden aan te leggen. En als ultieme actie wil len we op fietspaden waar veel ge zinnen fietsen een maximumsnel heid instellen van bijvoorbeeld twintig kilometer per uur. De weg- beheerder kan dat invoeren." Waterschap Zeeuws-Vlaanderen, de beheerder van de meeste pol derwegen, is dat niet van plan, stelt woordvoerder Arjan Goossen. „Bij ons zijn geen problemen be kend." Maar voorzitter Miel Smet van Toerclub Heikant, waar Neder landers en Belgen lid van zijn, geeft ruiterlijk toe dat sommige le den van zijn club zich soms 'als wilden' gedragen op de weg. „Ik kan me de irritatie van andere weg gebruikers goed voorstellen." pagina 18 en 19: massa van ge tal niet maatgevend voor macht over de weg door Frank van Cooten AXEL - Ze hebben geen hoogte vrees. Roald de Hullu en Adrie van Meurs, werkzaam bij schilders bedrijfwilhelm uit Zaamslag, wer ken op hoog niveau. In opdracht van de gemeente Ter- neuzen voorzien ze de watertoren in Axel van een nieuwe laag verf Dat is acht jaar geleden voor het laatst gebeurd. Niet de hoeveel heid benodigde verf, zo'n twintig liter, is spectaculair maar wel de hoge moeilijkheidsgraad van het werk en dus de benodigde profes sionele creativiteit van Wilhelm. Het bedrijf Skyworks uit Breda be dacht een speciale hangbruginstal latie om beide schilders veilig te la ten werken aan de toren van zo'n 62 meter hoog. Maar dan nog is er lef voor nodig. Roald en Adrie zwaaien soms door de wind tot anderhalve me ter heen en weer als ze langs de staalkabels aan het stijgen of dalen "zijn. „Het lijkt op het zwaaien van de klepel van een klok", zegt direc teur Eric Zegers. „We maken onze slogan meer dan waar. Werken op hoger niveau." Door de hoge moei lijkheidsgraad van de klus gaat niet alles geheel volgens planning. Vorige week zaten de stalen kabels te veel in elkaar gedraaid. Afgelo pen vrijdag regende het te hard en gisteren werd de klus gestaakt rond 13.00 uur vanwege de harde wind. „We hadden eerder klaar willen zijn, maar deze complexe klus maakt dat lastig", zegt uitvoer der Rogier van Hilten. rmsinrmmumtaKmua TERNEUZEN - In twee bedrijven in Terneuzen is in de nacht van zon dag op maandag ingebroken, aan de Mr F. J. Haarmanweg en het Beethovenhof. In het Beethoven- hof zijn rolluiken vernield om bin nen te komen. De buit bestond uit enkele tientallen euro's. Aan de Haarmanweg kwamen dieven bin nen door een ruit in te slaan. Ze namen computerapparatuur mee. NIEUWVLIET-BAD - Specialisten van de Explosieven Opruimingsdienst van de Koninklijke Luchtmacht maken donderdag drie anti-invasie- mijnen op het strand bij Nieuw- vliet-Bad onschadelijk. Die zijn daar tijdens de TWeede Wereldoorlog door Duitse solda ten neergelegd. De drie explosie ven werden afgelopen zomer in het zand gevonden. Vanwege het toeristenseizoen werd demontage van de mijnen toen nog even uit gesteld. De explosieven werden vei lig afgedekt. Vanwege de werkzaamheden zijn donderdag een deel van het strand en de dijk ter hoogte van de Ver dronken Zwarte Polder niet toe gankelijk. Rond één uur gistermiddag moesten de twee schilders hun werk aan de toren staken. De wind speelde hen te veel parten. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71