vol ongeduld in duiventitels sport29 Vrees voor rellen bij Algerije-Egypte 'Van der Sar moet mee naar Zuid-Afrika' Goede start springers MTV Schotland ontslaat bondscoach Burley Kees de Smit verlaat Hansweertse Boys Mathew Hayman naar Team Sky Kalwij en Coorens winnen minitoernooi Garage Kerkwerve Autobedrijf van Dijke Héél nederland draait om BOVRG dinsdag 17 november 2009 'Tim Krul is van de buitencategorie. In mijn ogen kan hij bij iedere Engelse of Schotse club in het eerste keepen.' Bondscoach Cor Pot door Barry van der Hooft rotterdam - De positie die hij bij Jong Oranje bekleedt, heeft hij bij zijn club nog niet kunnen verwer ven. Tim Krul is bij de oudste Ne derlandse jeugdselectie de onbe twiste nummer één, maar moet bij Newcastle United nog altijd ge noegen nemen met een plaats op de bank. De jonge doelman (21) klaagt niet, weet waar hij naartoe wil, maar kan zijn gevoelens niet altijd onderdrukken. „Mijn lichaam zit vol ongeduld." De duels met Jong Oranje gebruikt hij om in het juiste ritme te blij ven. En hij wil zijn Engelse werkge ver laten zien wat hij in zijn mars heeft. „Als ik hier goed keep, kan ik weer wat meer druk op mijn concurrent Steve Harper zetten", weet Krul. In Newcastle heeft hij onrustige maanden achter de rug. Na de degradatie uit de Premier League verdween legende Alan Shearer van het toneel en zette ei genaar Mike Ashley de club te koop. Krul: „Gelukkig is het nu weer rustig. Chris Hughton is defi nitief als trainer aangesteld, we staan bovenaan in het Champions hip en de eigenaar heeft de club weer van de markt gehaald. Qua potentie hoort Newcastle bij de topvijf van Engeland, elke dag staan er tien kranten vol over de club. Bij de thuiswedstrijden zit ten er nog steeds 45.000 toeschou wers en naar uitduels gaan er vier- of vijfduizend fans mee. Ook al moeten ze daar zes of zeven uur voor reizen. Fantastisch!" Het is één van de redenen waar om Krul het nog steeds naar zijn zin heeft in het noorden van Enge land. „Ik ben op mijn zeventiende naar Newcastle gegaan, maar heb nooit last gehad van heimwee. Mijn ouders komen vaak een week over en als ik ze nodig had, pakten ze meteen het vliegtuig. De club heeft veel vertrouwen in mé, omdat ik het goed heb gedaan tijdens de wedstrijden die ik heb gespeeld. De afgelopen jaren ben ik alleen maar beter geworden." Het klinkt wat vreemd uit de mond van een keeper die vooral de bank warm houdt. Toch is van een gebrek aan speelminuten niets te zien bij Krul. In long Oranje is hij vanwege zijn prestaties een sta biele factor. „Ik zorg dat ik er sta", zegt de doelman zelfverzekerd. „Ik houd mezelf scherp. Naar de wed strijden met Jong Oranje kijk ik ook al weken uit. Ik kan me profi- In de catacomben van Old Trafford stond Tim Krul vorig seizoen oog in oog met Edwin van der Sar. „Dat is echt mijn idool", zegt de doel man van Jong Oranje. „Hij nam me even apart en dat vond ik fantas tisch. Ik kijk echt tegen hem op en heb enorm veel respect voor hem." In de discussie of Van der Sar wel of niet mee moet naar het WK in Zuid-Afrika, wil Krul zich best men gen. „Ik ben een paar weken gele den naar Liverpool-Manchester Uni ted geweest. Van der Sar stond daar weer te keepen als een beest. Als hij fit is en mee'wil naar Zuid-Afrika, zou ik als bondscoach meteen 'ja' zeggen. Hij is nog zó goed." De generaal kampioenen Samenspel Vier: Dies Wagenaar, Ronald en Louis Traas en Ko van Maldegem (vlnr). Kamp. West-Zuid Beveland: oude duiven: Vitesse: Hok: J. van Malde gem; Duif: comb. R&L. Traas. Mid- fond: Hok: Fr. Franse; Duif: comb. R&L. Traas. Dagfond: Hok: comb. R&L. Traas; Duif: comb. R&L. Traas. Overnachtfond: Hok: H. Westveer; Duif: C. Hermes&Zn. Jonge duiven: Vitesse: Hok: comb. R&L. Traas; Duif: comb. R&L. Traas. Midfond: Hok: comd. H. de Vos/Bliek; Duif: comb. R&L. Traas. Natoer: Hok: cömb. de Kooning; Duif: A. Poelman. Generaal Hok: 1. comb. R&L. Traas, 2. Fr. Fran se, 3. J. van Maldegem. leren. Natuurlijk hoop ik zo snel mogelijk bij Newcastle United on der de lat te staan. Maar zolang dat niet het geval is, moet ik het op an dere momenten laten zien." Maar is het niet beter dat hij in ja nuari of komende zomer vertrekt? „Er zit veel ongeduld in mijn lichaam", bekent Krul. „Maar met een transfer houd ik me niet bezig. Ik heb geleerd me daar niet meer druk over te maken. Ik weet dat er ook tegen Spanje weer clubs op de tribune zitten voor me. Toch speelt er op dit moment niets en ik heb een contract dat nog ruim anderhalfjaar doorloopt." „Als er een club komt waarbij het totaalplaatje er beter uitziet dan bij Newcastle, zal ik dat zeker over wegen. Maar als de club me dan niet laat gaan, houdt het op. Ik zit ook goed bij Newcastle. Ik heb een leuk huisje, een Engelse vriendin en als ik wil ben ik binnen een paar uur in Den Haag. Ik wacht op mijn kans." Met jong Oranje speelt hij vandaag het belangrijke duel met Spanje, dat net als de for matie van Cor Pot nog geen pun ten heeft gemorst. Krul weet hoe het is om een prijs te winnen, want in 2007 was hij tijdens de ze getocht richting de Europese titel derde keeper. „Die jaren zijn goed voor me geweest. Ik heb ervaring op kunnen doen en gezien hoe het er bij Jong Oranje en tijdens zo'n eindtoernooi aan toegaat. Toen was ik één van de jongere spelers, nu hoor ik bij de ouderen. Zo gedraag ik me ook." Sinds zijn debuut medio augustus tegen Jong Engeland heeft Krul vijf interlands achter zijn naam staan. Hij hield vijf keer de nul, mede dankzij een gestopte strafschop in Polen. „Het is een mooie serie", glimlacht de doelman. door Janny Vermeule middelburg - De springgroep van MTV uit Middelburg kende een goede start van het wedstrijdsei zoen. Zondag werd in Landgraaf de eerste plaatsingwedstrijd voor het NK groepsspringen géturnd. MTV deed mee met drie groepen (jeugd 9 -12 jaar, junior io-t6 jaar en senior 15 jaar en ouder) op de toestellen minitrampoline, pega- ses, verende vloer, terwijl de junio ren en senioren ook deelnamen aan het tafelspringen. De senioren wisten zich voor drie onderdelen te plaatsen voor het NK dat in fe bruari 2010 plaatsvindt. Op vloer bereikten de springers het NK met 19.15 punten, op de pegases met 19.75 en bij het tafelspringen no teerde ze een score van 21.75. Ook de jeugd, die voor de eerste keer meedeed, plaatste zich op twee onderdelen: Pegases (16.30 punten) en minitrampoline (18.65 punten). De junioren sprongen ook goed, maar zij konden geen ticket voor het NK afdwingen. GLASGOW De Schotse voetbalbond heeft bondscoach George Burley per di rect ontslagen. Dat heeft de federa tie gisteren bekendgemaakt. Schotland was ingedeeld in dezelf de poule als Nederland voor de WK-kwalifïcatie. De Schotten wis ten zich echter niet te kwalificeren voor het mondiale eindtoernooi dat in 2010 plaatsvindt in Zuid-Afri ka. HANSWEERT Kees de Smit stopt aan het einde van het seizoen als hoofdtrainer van voetbalvereniging Hansweert se Boys. De inwoner van Yerseke is nog maar bezig aan zijn eerste jaar bij de Bevelandse zondag-vijfdek- lasser. Hansweertse Boys staat momen teel op de vierde plaats. De ploeg heeft negentien punten uit tien wedstrijden. PARIJS Mathew Hayman fietst volgend sei zoen voor de nieuwe Britse wieler ploeg Team Sky. Dat heeft de formatie gisteren be" kendgemaakt. De 31-jarige Australiër reed jaren lang voor Rabobank. Ook de Frans man Nicolas Portal maakt de over stap naar Team Sky. Hij kwam dit seizoen uit voor Cais- se d'Epargne. ZIERIKZEE Jesse Kalwij en Roos-Renée Coor ens wonnen het minitennistoer- nooi in Zierikzee. Kalwij (Zierik- zee) was bij de jongens in de finale te sterk voor plaatsgenoot Mark de Keijzer (6-5). Bij de meisjes won Coorens (Goes) in de finale met 7-4 van Kimberly Fonteine (Nieuwer- kerk). Brendan Meijsen (Zierikzee) en Niels van der Male (Scharendij- ke) wonnen de kleinere schema's. Khartoem - Angst en woede zijn morgen de ingrediënten van de be laden ontmoeting tussen Algerije en Egypte in Soedan. De autoritei ten in Afrika vrezen hevige rellen tussen beide supportersgroepen in Khartoem. Algerije is des duivels nadat Egypte zaterdag een beslis singswedstrijd afdwong door een omstreden doelpunt in blessure tijd. De winnaar van het extra duel plaatst zich voor het WK voetbal in 2010 in Zuid-Afrika. De Algerijnen begonnen zaterdag gehavend aan de strijd. Drie spe lers raakten een paar dagen eerder gewond doordat Egyptische fans de spelersbus bekogelden met ste nen. „De wedstrijd had niet ge speeld mogen worden", luidde het oordeel van de Algerijnse midden velder Khaled Lemmouchia in de Franse sportkrant L'Equipe. Hij was één van de gewonden en speelde de wedstrijd in Cairo met drie hechtingen. Algerije leek in het duel lange tijd zeker van een plek op het WK. In de vijfde minuut van de extra tijd bezorgde Emad Moteab de Algerij nen echter alsnog een kater. In ver meende buitenspelpositie kopte de invaller de 2-0 binnen. Beide ploegen eindigden daardoor met een gelijk doelsaldo (9-4) en der tien punten bovenaan groep C van de Afrikaanse zone. Een wed strijd op neutraal terrein moet in dat geval beslissen welk land naar de mondiale titelstrijd afreist. Lemmouchia uitte in L'Equipe for se kritiek op de wereldvoetbal bond: „We zijn mensen, we heb ben families en emoties en de FI FA liet ons gewoon spelen. Als ze liever willen dat Egypte naar het WK gaat, moeten ze dat gewoon zeggen." De late zege van Egypte leidde zaterdag tot talloze inciden ten rond het stadion in Cairo, waardoor 32 mensen gewond raak ten. In Algerije zelf en in een aan tal Franse steden met een grote Ai-" gerijnse gemeenschap was het ook erg onrustig. De politie in Soedan stelde inmiddels een speciaal veilig heidsplan op om misstanden te voorkomen. Kerkweg 16 4321 AC Kerkwerve Tel. 0111-415210 www.garage-kerkwerve.nl Achterstraat 1 -5 4306 CS Nieuwerkerk Tel. 0111-641364 www.autovandijke.nl Gespecialiseerd in Nissan Dus ook bij jou in de buurt!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67