Sport PZC Aanvalslinie zorgwekkend broos 28 en 29 27 28 en 29 OEFENINTERLAND ORANJE Kopzorgen voor Bert van Marwijk na weer blessure aanvaller Cancellara wil werelduurrecord Cristiano Ronaldo hervat training Bakkal vervangt geblesseerde Sneijder Siereveld vertrokken bij Eendracht Aalst Brawn CP wordt Mercedes GP Lichaam van Tim Krul zit vol ongeduld Combinatie Traas grossiert in duiventitels I Dinsdag 17 november 2009 Tip? sport@pzc.nl door Roel Wiche DEN HAAG - Superlatieven zijn nooit ver weg als de aanvalskracht van het Nederlands elftal het ge spreksonderwerp is. Maar bij de eerste de beste tegenslag blijkt de meest geroemde Oranje-linie kwetsbaar. Het klinkt wat zuur, maar de reali teit is het wél. De Nederlandse aanvalslinie bestond zaterdag te gen Italië diep in de tweede helft uit reservespelers van Liverpool (Ryan Babel), AC Milan (Klaas-Jan Huntelaar) en Real Madrid (Rafael van der Vaart). Nummer vier (Dirk Kuijt) heeft zijn faam niet te danken aan zijn briljante ingevin gen. Oranje-baas Bert van Marwijk kreeg in Pescara ongevraagd een rapport over de slagkracht van zijn stoottroepen en dat zal hem, ze ven maanden voor het WK in Zuid-Afrika, de nodige kopzorgen hebben bezorgd. Dynamisch, crea tief en van wereldklasse, zo heet de Nederlandse aanvalsschool te zijn. Maar in de praktijk blijken de mo gelijkheden beperkt, zeker voor een bondscoach die de ambitie heeft uitgesproken voor het aller hoogste te gaan. Bij blessures, zo wees zaterdag nog eens uit, moet Van Marwijk terugvallen op spe lers die (voorlopig) te kort komen voor de absolute top (Babel, Hun telaar, Van der Vaart) of hun po tentie op een groot podium nog moeten aantonen (Eljero Elia, Ibra him Afellay). Andere alternatieven zijn er niet. Clarence Seedorf heeft de deur naar Oranje definitief dichtgeslagen. En Ruud van Nistel- rooij moet eerst maar eens bewij zen dat hij in de buurt kan komen van zijn oude niveau. Ook de gevestigde orde is geen ga rantie voor een uitzicht op grootse successen. Laat duidelijk zijn: elke trainer die niet bij catenaccio zweert, zou zonder met de ogen te knipperen de linie Robben-Sneij- der-Van Persie naar het front stu ren. Maar alle drie hebben ze hun eigen bijsluiter. Arjen Robben moet oppassen dat hij niet de nieuwe Jari Litmanen wordt, zo fragiel is zijn fysieke ba gage. Van Persie is een artiest die Klaas Jan Huntelaar (I) en Stijn Schaars geven het tempo aan tijdens de training van het Nederlands elftal in Heerenveen. Huntelaar zal waarschijnlijk in de spits staan tegen Paraguay. foto Dennis Beek/ANP BERLIJN Wielrenner Fabian Cancellara heeft zijn zinnen gezet op het we relduurrecord. De Zwitserse tijdrij- der zei in het Italiaanse blad Bicis- port dat dat zijn volgende grote doel is na het olympisch kampioen schap en de wereldtitel. Een datum of locatie heeft hij nog niet. „Dat wereldrecord zit in mijn hoofd. Vroeg of laat ga ik er een aanval op doen", aldus Cancellara. De Tsjech Ondrej Sosenka is de houder van het record. Hij reed in 2005 in 60 minuten 49,7 kilometer. stadions kan betoveren, maar gro te vraag is hoe hij een zware bles sure (ingescheurde enkelband) ver teert. En Wesley Sneijder is, zoals hij zelf graag beaamt, 'een manne tje'. Een mannetje dat zijn eer zucht naar prachtig spel kan verta len, maar ook een mannetje dat voor onverwachte spanningen kan zorgen in het groepsproces. Wie verder behoefte heeft om ge voelens van overmoed de kop in MADRID Cristiano Ronaldo heeft de trai ning bij Real Madrid gisteren her vat na een lange afwezigheid door een enkelblessure. De Portugese aanvaller is inmiddels zover her steld dat de Spaanse club goede hoop heeft hem volgende week woensdag te kunnen inzetten in de Champions Leaguewedstrijd te gen FC Zürich. Ronaldo viel ander halve maand geleden uit tijdens het duel met Olympique Marseille, eveneens in het belangrijkste Euro pese bekertoernooi. te drukken, hoeft; maar te wijzen op de dans om de Gouden Bal, de prestigieuze prijs voor de beste voetballer van Europa. Liefst zeven keer werd een Nederlander op de troon gezet (CruijfF en Van Basten drie keer, Ruud Gullit éénmaal), maar in 2009 zal de Hollandse school geen nieuwe meester leve ren. Van Persie, Robben, Sneijder, Kuijt: ze behoren niet eens tot de dertig genomineerden. Wesley Sneijder speelt morgen in Heerenveen niet met het Neder lands elftal tegen Paraguay. De mid denvelder van Internazionale is on voldoende hersteld van een spier- verrekking in het bovenbeen. Als vervanger riep Van Marwijk Ot- man Bakkal op. De aanvallend in gestelde middenvelder van PSV is een debutant in de selectie. Hij brak dit seizoen door onder de nieuwe trainer Fred Rutten. Vorig week vielen Demy de Zeeuw, David Mendes da Silva en Arjen Robben al af voor de oefeninter lands. \safs8BgsggsgsaBi>, MEEST CELEZEN Axel wint geflatteerd Topklassering Hoek geen toeval Inspiratieloos Vlissingen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Wat moet Gerard de Nooijer doen? Stem op www.pzc.nl/blogs VLISSINGEN Na drie maanden is Giovanni Siere veld vertrokken bij Eendracht Aalst. De verdediger uit Vlissingen verruilde Hoek medio augustus voor de Belgische club, maar kon er nooit echt zijn draai vinden. De laatste weken kwam Siereveld wei nig aan spelen toe, terwijl Aalst vijf zeges op rij boekte. „Uiteindelijk draait het erom of je het bij een club naar je zin hebt en wordt gewaardeerd", zei Siereveld gisteravond. „Dat was bij mij niet het geval." DEN HAAG Nu de Duitse autofabrikant Merce des en Aabar Investments samen een meerderheidsbelang in Brawn GP van 75 procent hebben geno men, wordt de naam van het team van wereldkampioen Jenson But ton veranderd in Mercedes GP. Ross Brawn toonde zich uiterst te vreden over de deal. Wie voor het nieuwe team gaat rijden, is nog on zeker. Het lijkt uitgesloten dat But ton bij het team blijft. Brawn GP zou de looneisen van de kersverse wereldkampioen te hoog vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65