D66 pleit voor eiland-coffeeshop PZC I Denneboom Het mes in Bruse Oudheidkamer 26 18 en 19 SOFTDRUGS 'Nuloptie is hypocriet' Brandstichting in Middelharnis almanak BRUINISSE - Het mes erin. De in een oude vis serswoning gevestigde Oudheidkamer in Brui- nisse wordt grondig (zowel binnen als buiten) door bouwbedrijf Quant gerestaureerd. De klus moet februari 2010 zijn geklaard. De Bru- sea (Bruse musea) draaien ondertussen ge woon door. In het naast de Oudheidkamer ge legen Visserijmuseum wordt een afwisselend winterprogramma aangeboden. Woensdag 25 november houdt Hans van Geesbergen van de producentenorganisatie mosselcultuur een in leiding over de nieuwe toekomst voor de mos selsector. In 2010 staan gemeentearchivaris Huib Uil (27 januari), een taxatiemiddag van het Zeeuws Veilinghuis (5 februari) en Gerard Smallegange (17 maart) op het programma. Lezingen beginnen om 20 uur in de filmzaal. Reserveren kan via 0111-482445 of via bvlange@zeelandnet.nl. foto Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans zierikzee - D66 wil de handel in wat de partij omschrijft als 'relatief ongevaarlijke drugs' reguleren. De nuloptie - geen coffeeshop op Schouwen-Duiveland - is in de vi sie van de partij hypocriet. „De nuloptie werkt illegale drugs handel in de hand en moet wor den opgeheven." Dat staat in het verkiezingsprogramma van D66-Schouwen-Duiveland. D66 vindt dat drugshandel van straat en schoolpleinen moet verdwij nen. D66-lijsttrekker Serge Voge lenzang: „Ik hoor nu te vaak dat er. geen sprake zou zijn van een pro bleem. Dat zien wij toch echt an ders." Het verkiezingsprogramma van D66 is gebouwd rond zes speerpunten. Eén van de uitgangspunten voor de partij is dat iedereen zich op Schouwen-Duiveland veilig moet kunnen voelen. D66 geeft daarbij preventie voorrang boven arreste ren en stelt dat niet alleen de over heid maar ook ouders of opvoe ders daarbij een rol moeten spe len-. D66 wil verbetering van de aanrijtijden van de ambulance en pleit voor een gedegen gecentrali seerde opvang voor eerste hulp. Het Zweeds Rode Kruis zieken huis in Zierikzee moet wat D66 be treft een centrale rol blijven spelen 'in een goed sluitend netwerk van medische voorzieningen'. Ander speerpunt van D66 is het streven naar een klimaatneutrale gemeen te. „D66 staat voor een zorgvuldi ge afstemming tussen wonen, wer ken, vervoer, landbouw en milieu en is voorstander van recreatief medegebruik van natuur en land schap." D66 wil de recreatie op Schouwen-Duiveland aan banden leggen. Uitbreiding van het aantal recreatieve eenheden is voor de partij uit den boze. Sleutelwoord moet volgens D66 kwaliteitsverbe tering zijn. Voor wat betreft de loc ale overheid heeft D66 ook de no dige noten op haar zang. Zo pleit de partij voor invoering van een prestatiecontract met de ambtelij ke organisatie. Wat D66 betreft kan het college best wat kleiner. De partij vindt drie in plaats van de huidige vier wethouders wel voldoende voor Schouwen-Duive land. D66 wil zoveel mogelijk de bat in de openbaarheid. Rechter oordeelt dat opslaan biomassa geen milieucriminaliteit is Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Glorieuze terugkeer Ester Naomi Perquin op haar oude school Dinsdag 17 november 2009 MIDDELHARNIS - De politie onder zoekt de brand van zondagmiddag in het tehuis voor verstandelijk ge handicapten van de stichting Zuid wester in Middelharnis. Bij de gro te brand moest een bewoner van het tehuis uit voorzorg worden geëvacueerd. De brand ontstond in een corridor tussen tehuis en een leegstaande dependance. De politie vermoedt brandstichting. De winkel-met-alles-voor-de-tuin is er helemaal klaar voor. In de winkel rijden miniatuur treintjes vrolijk rondjes in besneeuwde bergland schappen. Grote sneeuwpoppen zin gen en dansen hun vaste repertoire. Kerstmannen, -sterren, -ballen en -klokjes, het is er weer allemaal. Aan gestoken door het winterse sfeertje gingen de ouders van de Vlissingse Tip? redactie@pzc.nl kleuter Sophie op zoek naar een mooie denneboom. Een kunstboom moest het worden. Maar de keuze bleek enorm. Blauw, groen, zilver of misschien een roze boom? Harde naalden of zachte? Een kleintje of toch een hele grote? Sophie zuchtte maar eens diep en vroeg verveeld aan haar ouders: „Wanneer gaan we nou weer eens weg uit dit bos?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55