Met het juiste prijskaartje zijn r n i8l zeeland Middeleeuws pand Rijssel was eeuwenlang in gebruik als herberg Oud-wethouder van Reimerswaal overleden VERZAMELAARS JAARBEURS Vrijstaande woningen worden betaalbaarder Basisschool krijgt verkeerslabei Burgemeester ontvangt Sinterklaas Baldadig viertal aangehouden HUIZENMARKT Starterswoningen in historische panden Grote Markt op één na allemaal verkocht Subsidies 21 22 november jaarbeurs utrecht verzamelaarsjaarbeurs.nl Klaverblad peilt mening over arts dinsdag 17 november 2009 BIEZEUNGE Het woningbouwplannetje De Bie- selinghe in Biezelinge wordt aange past. De vrijstaande dijkwoningen wa ren niet te verkopen en dus wor den ze kleiner en betaalbaarder ge maakt. Dat betekent ook dat er 4 woningen extra worden gebouwd. B&W heeft ingestemd met de wij ziging. „In tijden van crisis moet je ook met ontwikkelaars meeden ken", aldus wethouder Jon Hersel- man (WD, volkshuisvesting). KRABBENDIJKE Christelijke basisschool De Ze vensprong in Krabbendijke krijgt vrijdag het verkeerslabel. Een school krijgt het label als die veel aandacht besteed aan verkeersles- sen en kinderen ook in de praktijk leert hoe ze veilig aan het verkeer kunnen deelnemen. De Zevensprong is de zestigste Zeeuwse school die in het bezit komt van het label en daarom wordt dat gevierd met een ritje door het dorp op versierde fietsen. KRABBENDIJKE Sinterklaas en zijn Pieten brengen zaterdag een bezoek aan Krabben dijke. Om 14.00 uur komt de goed heiligman aan bij de muziektent in de Dorpsstraat, waar hij wordt ont vangen door burgemeester Jan Huisman. Muziekvereniging Con cordia speelt sinterklaasliedjes. Sint zelf reikt ook nog de prijzen uit van de kinderactie van de On dernemersvereniging Krabbendij ke. HEINKENSZAND De politie heeft zondag even voor middernacht in Heinkenszand vier mannen uit de gemeente Borsele aangehouden wegens baldadigheid en vernieling. Het viertal, in de leeftijd van 21 tot 23 jaar, had terrasmeubilair meege nomen en een bushokje in de Eendvogelstraat vernield. De mannen zijn allemaal overge bracht naar Torentijd. De politie onderzoekt de zaak. Onverkoopbare woningen bestaan niet, wel te dure. Het bewijs staat op de Grote Markt in Goes. Daar kwa men deze zomer elf starters woningen op de markt. Op één na zijn ze alle verkocht. door Lilian Dominicus Jaren lang probeerden project ontwikkelaars de statige, mid deleeuwse panden Den Ingel en Rijssel op de Grote Markt in Goes als luxe appartemen tencomplex aan de man te breng en. Doelgroep: senioren die dicht bij voorzieningen willen wonen en dertigers en/of veertigers met een dubbel inkomen. De prijs: van 269.000 euro voor het goedkoop ste appartement, een maisonnette, aan de achterkant tot 379.000 euro voor een statig onderkomen met 'uitzicht op de Grote Markt. De kopers bleven weg, mogelijk door de drukte van de stad, het ge brek aan parkeerplaatsen of de niet zo heel sjieke zij-ingang aan de Rijfelstraat. Maar Sjaak de Bruijn van JC Vastgoed uit Vrou wenpolder nam het project over en verzon een list: er kwam een plannetje van elf in plaats van acht appartementen. Hij richtte zich niet langer op het hogere segment van de huizenmarkt, maar op jon geren. Mensen die het nog leuk vinden midden in het stadsgewoel te wonen en het eventuele bijbeho rende lawaai voor lief nemen. Door de appartementen te verkleinen konden de prij zen al omlaag, maar door handig gebruik van te maken van subsidies voor starterswoningen en de gemeentelijke regeling Wo nen boven Winkels, een poging om de leegstand in de binnenstad De provincie geeft een subsidie van 10.000 euro per woning als de verkoopprijs onder de 150.000 eu ro blijft. Er geldt een antispecuia- tiebeding: kopers mogen het ap partement pas na twee jaar met eventuele winst doorverkopen. De gemeentelijke regeling Wonen boven Winkels levert tot maxi maal 5000 euro per woning op. Starters op de woningmarkt kun nen een koopsubsidie aanvragen bij het Rijk. Dat is een maandelijk se belastingvrije bijdrage in de hypotheeklasten dat kan oplopen tot circa 100 euro. tegen te gaan, werden de prijzen nog aantrekkelijker (zie feitenka der). Het kleinste appartement aan de achterkant kreeg een prijs kaartje van 129.950 euro, andere werden verkocht voor 149.500 eu ro en de duurste kostten 179.950 euro. Een succesvolle aanpak, zo bleek. Binnen enkele weken zijn tien van de elf appartementen ver kocht; slechts het zolderapparte ment aan de voorkant is nog be schikbaar. De Bruin: „Gelukkig wel, ja. Ik had er wel alle vertrou wen in, maar je weet nooit zeker of een project aanslaat." De verbouwing is in volle gang, geen enkel apparte ment is hetzelfde. De twee trapgeveltjes aan de binnen kant van het gebouw vormen de ingangen van twee appartemen ten met uitzicht op de markt. De toekomstige bewoners krijgen een deel van de patio en hebben nog een grote zolderverdieping aan de achterkant. Andere apparte menten hebben speelse schuine daken, uitzicht"op de Rijfelstraat of zien eruit als een pijpenla. Een leuk karwei voor de bouwvakkers, die proberen zoveel mogelijk oor spronkelijke elementen te behou den. „Geen enkele muur is recht, overal zijn oude balken, trappetjes, doorgangetjes en vides", zegt De Bruin. Zowel het pand Rijsel (of Zoutkeet) als Den In- gel kennen een rijke geschiedenis. Rijsel, aan de Grote Markt nummer 1, op de hoek, is vanaf 1499 in gebruik als herberg. Eerst had het de naam herberg 'In den Rijsel' of'De Rijsel', van af 1618 werd het 'De Groote Soutkeete' of'De Zout keet' genoemd. In de tussenliggende tijd heeft het pand nog diverse andere namen gehad. De herberg is verbrand tijdens de grote stadsbrand in 1554. De Goessche Courant van zaterdag 22 juni 1912 meldt dat het hotel 'Zoutkeet' op de 'Groote Markt' een 'ver jongingskuur heeft ondergaan'. De schrijver meldt de inrichting van een 'moderne telephooncel', 'doorstra ling der buizen voor aanvoer van bier', 'de steenen vloeren van terrassowerk vervaardigd' en 'de W.C.'s bieden thans een een combinatie van porcelein en waterleiding die aan de meest hygiënische eischen voldoet'. De oude schilderstukken uit de benedenzaal .s ft--?' ft K üifsuxmmmm zijn overgebracht naar de gangen en het hotels telt zo'n dertig kamers, die zijn te bereiken via een 'ge heel nieuw ontworpen trap'. De schrijver put zich uit in superlatieven: dit gerestaureerde hotel met grote zaal, 'schitterend van licht, van koper en spiegelglas, in een zomerkleed van heel zachte kleuren' moét wel de aandacht van iedereen trekken. In 1944 werd de functie van horeacabestemming ver anderd in die van een kantoorpand. De Keurings dienst Zeeland trok erin, om in i960 plaats te maken voor het waterschap. In 1983 vormden de panden het regiokantoor van Rabobank Goes. In de loop der eeu wen veranderde het uiterlijk drastisch: van trapgevel, via klokgevel naar een Franse kap. Den Ingel, opnieuw gebouwd na de brand van 1554, kende illustere bewoners, onder wie een ridder, een dijkgraaf, een wethouder, burgemeesters en notaris sen. MEEST GELEZEN 1. Dienstregeling voor heel Zeeland 2. Bouw op Oude Veiling begint snel 3. KNRM in actie voor motorboten GEEF UW MENING Moet de Vegan Streaker de nertsen fokker uit Stavenisse betalen? Geef uw mening op www.pzc.nl/tholen. TIP? Mail ons! bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Strijdbaar is hij altijd geble ven. En mens onder de mensen. Op 12 november is op 85-jarige leeftijd oud-burgemeester van Brouwers haven Cees Slabbekoorn overle den. Slabbekoorn werd in Schore geboren in een SDAP-gezin. Het socialisme loopt letterlijk als een rode draad door zijn leven en den ken. In 1958 werd hij raadslid in de toenmalige gemeente Kruiningen en in 1970 wethouder van de ge meente Reimerswaal. In 1977 werd Slabbekoorn benoemd tot burge meester van de toenmalige ge meente Brouwershaven. Dat werk gaf hem de kans tussen de men- Cees Slabbekoorn sen te staan en er voor hen te zijn in voor- en tegenspoed. Hij combi neerde het burgemeestersambt met uiteenlopende bestuursfunc ties, waaronder bestuurslid van de VARA en van het ziekenhuis in Zierikzee. Voorzitter van het Se niorenorkest werd hij pas na zijn pensionering. Slabbekoorn laat zijn lichaam ter beschikking aan de wetenschap. EUROPA'S GROOTSTE VINTAGE EVENEMENT! EN DE MEGA PLATEN CD BEURS voorverkoop met korting via internet: vul in bij Kortingscode Ticket: vj5 l GOES - Patiëntenorganisatie Het Klaverblad houdt een actie om te peilen hoe het ervoor staat met de bereikbaarheid en de dienstverle ning van huisartsen. Mensen kun nen een vragenlijst invullen op de website van het Klaverblad. Het doel van het onderzoek is om wen sen, verwachtingen en ervaringen in beeld te brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42