Zeeland PZC 'Maatregelen tegen wielerterreur' Denneboom BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 26 WIELRENNERS Bevelandse tak Fietserbond denkt dat maximumsnelheid op fietspaden geen soelaas biedt Bom zet huizen onder de verf almanak Dinsdag 17 november 2009 Met de juiste prijs zijn huizen heel goed te verkopen Rechter oordeelt dat opslaan biomassa geen milieucriminaliteit is Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank van Cooten en Raymond de Frel GOES - De landelijke Fietsersbond pleit voor de invoering van een maximumsnelheid op fietspaden. Dat geldt dan vooral voor die tra jecten waar veel gezinnen fietsen. De Fietsersbond reageert daarmee op de ergernis van het Sluise ge meenteraadslid Bram Basting over de 'wielrijdersterreur van onze Bel gische buren op Zeeuwse wegen.' „Vaak gaat het om overtreding van verkeersmaatregelen, maar ook fy sieke of verbale agressie tegen ove rige weggebruikers", stelt Basting. In de zomermaanden wordt het Zeeuwse wegennet vooral op zon dagmorgen overspoeld met grote groepen recreatieve wielrenners, die vaak met hoge snelheid hun ronde rijden. Het komt meer dan eens voor dat een gezinnetje in de berm moet om het aanstormende fietsgeweld vrij baan te geven. Mi riam van Bree van de Fietsersbond vindt dat ook de Nederlandse re creatieve wielrenner niet het beste is opgevoed. „Iedereen moet reke ning houden met elkaar. Het wordt echter steeds drukker op de fietspaden, zodat het ingewikkel der wordt om de ruimte te verde len. We hebben al overleg met de toerfietsunie over het opstellen van een gedragscode. Ook vragen we gemeenten bredere fietspaden aan te leggen. En als meest ultie me actie willen we op fietspaden waar veel gezinnen fietsen, een maximumsnelheid instellen van bijvoorbeeld twintig kilometer." Bestuurslid Adri van Oosten van de Bevelandse Fietsersbond ziet niets in een maximumsnelheid op fietspaden. „Of je elkaar nu met twintig of dertig kilometer nadert maakt niet uit. Als je elkaar raakt, ga je onherroepelijk op je snuf ferd. Ik rijd op zondag solo vaak een kilometer of veertig. Dan kom ik die groepen ook tegen. Mijn er varing is dat de kopmannen duide lijk naar de rest van de groep roe pen dat er een tegenligger aan komt. Ik heb ook nog nooit klach ten van onze leden gehoord." Voorzitter Miel Smet van Toerclub Heikant geeft ruiterlijk toe dat sommige leden van zijn club zich soms 'als wilden' gedragen op de weg. „Ik kan me de irritatie goed voorstellen." Het Zeeuwse wegennet wordt vooral op zondagmorgen overspoeld met grote groepen recreatieve wielrenners. foto Monique Nobus SCHERPENISSE - Aan de Langeweg in Scherpenisse is in de nacht van zaterdag op zondag een verfbom ontploft. De onbekende daders hadden vuurwerk in een emmer vèrfgestopt. Vijfhuizen zaten hele maal onder de verf en ook op straat was het een bende. Bewo ners hebben de hele nacht schoon gemaakt. De gemeente kwam met de hogedrukspuit. Tip? redactie@pzc.nl De winkel-met-alles-voor-de-tuin is er al helemaal klaar voor. Al een tijd je eigenlijk. In de winkel rijden de mi niatuurtreintjes vrolijk hun rondjes in de besneeuwde berglandschappen. Kerstmannen, kerststerren, kerstbal len en kerstklokjes, het is er weer alle maal. Aangestoken door het winter se sfeertje gingen de ouders van de Vlissingse kleuter Sophie al op zoek naar een mooie denneboom. Een kunstboom moest het worden. Maar de keuze bleek enorm. Blauw, groen, zilver of misschien een roze boom? Harde naalden of zachte? Een klein tje of toch een hele grote? Sophie zuchtte maar eens diep en vroeg verveeld aan haar ouders: „Wanneer gaan we nou weer eens weg uit dit bos?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41