goed, herindeling is beter WSÊÊÊÊÊKÊÊÊ 51% Samenwerking zeeland 13 mm commentaar Zes ton subsidie voor project OPDC Middelburg Verburg tegen ontpolderen als dat louter en alleen voor natuur is Statenleden bezorgd over gevolgen van invoering kilometerheffing dinsdag 17 november 2009 Zeeland heeft baat bij één gemeente Walcheren ■■I 49% Fusie verstoort de balans in Zeeland eens 44% oneens I 56% Walchenaren zijn beter af met één gemeentebestuur eens 55% ineens*: 45% Op het podium vlnr debatleider Maurits Sep, wethouder Piet Polderman, historicus Jan Zwemer en de burgemeesters Wim Dijkstra, en Koos Schouwenaar. Rob van der Zwaag foto Lex de Meester Hans de Lange uit Vlissingen: „Ik heb in Limburg twee keer een fusie meegemaakt. Het is een grote puin hoop. In Sittard mag geen stoepte gel recht gelegd worden, zonder dat dat in Celeen ook gebeurt. Ik voor zie hier dezelfde problemen." Tiny Polderman, raadslid PvdA/ CroenLinks Veere: „Een fusie gaat ten koste van het Veerse landschap. Middelburg en Vlissingen lijden aan landhonger: we zien het met de N57, en de bouwplannen van Mid delburg bij de Cleene Hoogte." Jan Zwemer, historicus uit Seroos- kerke: „Veere is een gemeente waar de mensen de wethouder nog per soonlijk kennen. Ik ben bang dat dat verdwijnt, als er één gemeente Wal cheren komt. Een grote groep men sen voelt zich dan niet gehoord." Willem Smit, directeur Zeeuwse muziekschool: „Een herindeling is niet alleen een getalskwestie, maar ook een gevoelskwestie. Het kan weliswaar op papier beter gaan na een fusie, maar dat in de praktijk ie dereen toch ongelukkiger is." In een levendig debat gin gen gistermiddag tal van argumenten pro en contra samenvoeging van Veere, Vlissingen Middelburg over ta fel. Wethouders Piet Polder man (Vlissingen) en Albert de Vries (Middelburg) leken enigs zins overrompeld door de be langstelling voor het onder werp dat zij' op de agenda heb ben geplaatst. Opmerkelijk was dat veel politici het debat aan grepen om te hameren op het feit dat schaalvergroting leidt tot een grotere afstand tussen bestuurder en bevolking. Ter wijl reacties op de site van de PZC leren dat een (bescheiden) meerderheid van de bevolking van Walcheren juist voorstan der van een fusie is. Over een punt was iedereen het roerend eens: er moet beter samengewerkt worden. Zowel binnen Walcheren als binnen Zeeland. Die roep is niet nieuw. De vraag is: hoe krijg je dat voor elkaar? En wat wil de kie zer? Het zou de partijen sieren als ze hun opvatting over de fu sie in het verkiezingsprogram ma zouden opnemen, want dan kan de kiezer er zich over uitspreken. Is de uitkomst niet eenduidig, dan lijkt het onder werp een referendum waard. MIDDELBURG - Het project 'Door Werken Leren' van Orthopedago gisch en Didactisch Centrum (OPDC) in Middelburg heeft zes ton subsidie gekregen van het mi nisterie van Economische Zaken. Leerlingen van het OPDC kunnen praktijkervaring opdoen in een be drijf Het OPDC is een samenwer kingsverband van drie Walcherse middelbare scholen voor leerlin gen die extra begeleiding nodig hebben. De scholieren lopen stage bij onder meer het Cinecafé in Vlissingen, BD Store, eetcafé Des- afinado en Smit interieurbouw. Ze worden begeleid door mensen uit de bedrijven. Met de subsidie kun nen ze daar voor betaald worden. www.pzc.nl DEN HAAC - Provincies die louter en alleen voor natuurontwikkeling goede landbouwgrond onder wa ter zetten, moeten zoeken naar al ternatieven. Dat zei minister Gerda Verburg (CDA, LNV) gisteravond tijdens de behandeling van het natuur- deel van de begroting LNV in de T\veede Kamer. Zij haalde nog eens aan dat het kabinet heeft ge zocht naar alternatieven voor het onder water zetten van de Hedwi- gepolder in Zeeuws-Vlaanderen, maar dat het niet is gelukt. In het zelfde overleg gaf zij provincies nog een raad. Provincies werken nu plannen uit hoe gebieden te be schermen die vallen onder de Eu ropese Natura 2000-regelgeving. Verburg ziet in de 71 ingeleverde plannen dat provincies vooral be schrijven wat er allemaal niet mag. „Doe dat nou niet. Provincies moe ten in zo'n plan schetsen waar ze naar toe willen met een gebied. Een sociaal-economische para graaf hoort onderdeel te zijn." FOTO'S VAN SINT Mooie foto van de intocht van Sinterklaas gemaakt? Zet hem in ons album: www.pzc.nl/foto Stuur uw tips naar redactie@pzc.nl Lees ook onze nieuwsbrief: www.pzc.nl/nieuwsbrief door Ben Jansen MIDDELBURG - De Statenleden Jo- han Robesin (PvZ) en Leen Harpe (GL) maken zich zorgen over de gevolgen van de kilometerheffing voor de provincie. Bij invoering van de heffing komt de provinciale opslag op de motor rijtuigenbelasting te vervallen. Die levert Zeeland dit jaar 29,8 miljoen euro op. Het is de bedoeling dat er een nieuwe provinciale belasting komt, die de wegvallende inko- menstenbron voor de provincies compenseert. Harpe wijst erop dat dit betekent dat de burger twee keer moet betalen: kilometerhef fing en provinciale belasting. Robesin wil weten of er mogelijk heden zijn om de nieuwe belas ting voor Zeeland tegen te hou den. pagina 4 en 5: veiliger, minder doden pagina 25: bezuinigen of inkom sten verhogen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3