zeeland 119 macht over de weg Wijkcentrum Open Hof voor één euro verkocht Nieuwe dienstregeling van Connexxion BLAZERS bsrco met elkaar korting tilroeoptiek walstraat 81 vlissingen Ruyterstadsingers zoeken koorleden Fietsregels verschillen in Nederland en België m EVEN EEN TUSSENDOOR-AANBIEDING ■S-y' MOOX lT\p^eet NU ert\f,ceerd anat systeem ilmnd A— 'V I INBRAAKBEVEILIGING I BRANDBEVEILIGING I CAMERABEWAKING l ^orlfond ^wlri "erkend kBORG Beveiligingsbedrijl erkend Branddetectiebedrljt MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: info@colijnbv.nl Internet: www.colijnbv.nl. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Wijkcentrum Open Hof, in de wijk Paauwenburg, komt in handen van de gemeente Vlissingen. Voor een symbolisch bedrag van één euro. Het buurthuis aan de Alexander Gogelweg werd altijd beheerd door de Stichting Wijkcentrum Paauwenburg, maar die heeft aan gegeven de exploitatie niet langer rond te kunnen krijgen. Daarom doet de gemeente Vlissin gen het beheer voortaan. Ook de beheerder komt op de loonlijst van de gemeente te staan. Het on derhoud wordt in de begroting op genomen en er komt een meerja- renonderhoudsplan, na een een malige inhaalslag met betrekking tot achterstallig onderhoud aan het gebouw. Dat wordt een forse investering, verwacht de gemeente Vlissingen. Die start daar eerst een onderzoek naar. De gemeente houdt ook al re kening met een structureel exploi tatietekort. Daar is al een potje voor gevonden. Van de huurop brengsten en de subsidiestroom kunnen het meerjarenonderhoud, verzekeringen en belastingen be taald worden. In januari 2010 vindt de werkelijke overdracht plaats. foto Monique Nobus www.rssinges.ciland.nl dinsdag 17 november 2009 W kant geeft toe dat 'zijn' renners ook wel eens op zondagmorgen even 'de rijksweg N61 bij Absdale pakken' als het niet druk is. „Maar de invoering van een maximum snelheid werkt niet. Een beetje wielrenner kan niet zachter dan dertig." De leden van TC Axel zijn niet zo ten tijdig achter elkaar gaan rijden, zodat ze de andere fietser makke lijk kunnen passeren. De recreatie ve fietser moet op tijd naar de rechterzijde van het fietspad gaan, zodat hij de doorgang niet blok keert voor de groep. In België mogen groepen wieler toeristen wel op de rijweg fietsen, ook als er een fietspad ligt. VLISSINGEN Het gemengd koor De Ruyterstad singers, is op zoek naar nieuwe le den die het 38-koppige amateur koor kunnen versterken. Vooral al ten zijn gewenst. De leden van het koor komen van heel Walcheren, maar vooral Vlissingen en Oost- en West-Souburg. Ze maken al meer dan veertig jaar licht klassieke mu ziek, met diverse concerten. Ze oe fenen elke maandagavond in 'De Ark' op het Souburgse Oranjeplein. competitief ingesteld als die van Heikant, zegt voorzitter Bram Die- leman. „Wij koersen anders. Onze veertig leden fietsen altijd in één groep en rijden niet zo hard. Dat kan ook niet omdat ons oudste lid zeventig is. En die moet ook mee kunnen. Bij Heikant wordt behoor lijk hard gereden. Leuk om over Tussen Nederland en België is een aantal aanzienlijke verschillen met betrekking tot fietsen. Groepen wielertoeristen hebben in België een andere status. Zij mo gen namelijk wel op de rijweg fiet sen, ook als er een fietspad ligt. In Nederland mag alleen op fietspa den worden gefietst. Uitzondering zijn uiteraard die wegen waar geen op te scheppen in het café. Wij hebben er geen zin in iedere zon dagmiddag uitgeput op de bank te liggen. Wij houden ook rekening met andere weggebruikers en mij den fietspaden waar op dat mo ment veel gezinnen en toeristen fietsen. Dan passen we onze route aan." fietspad is. In België is het ook verplicht bij een groep van meer dan vijftig ren ners een wegkapitein te hebben. Zo'n kapitein mag op kruispunten waar geen verkeerslichten staan, het verkeer tegenhouden. Clubs in Nederland spreken onder ling in de groep af wie een oogje in het zeil houdt. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Vervoersbedrijf Con nexxion voert binnenkort weer haar jaarlijkse wijzigingen in de busdiensten in. Vanaf zondag 13 december geldt een nieuwe dienst regeling. Voor de Walcherse buslij nen gaat het om kleine veranderin gen. Zo wijzigen de vertrektijden van lijn 47 (Oostkapelle-Krabbendijke) en de vertrektijden van lijn 50 (Terneuzen-Middelburg) vanuit Middelburg en in de avonduren iets. Lijn 47 vertrekt vanaf 13 de cember voortaan uit Oostkapelle in plaats van uit Serooskerke. Bus reizigers uit Serooskerke kunnen gebruik maken van lijn 133. De eerste rit van lijn 52 (Dom burg-Middelburg) vertrekt straks op maandag tot en met vrijdag vier minuten later. Op zaterdag avond komt er een rit bij: vertrek om 22.08 in Oostkapelle. Voor lijn 53 (Middelburg-Dom burg) verandert er ook wat. De hal te Beatrixlaan in Koudekerke ver valt per 13 december; vanuit Dom burg vertrekt de bus één minuut eerder; in de avonduren op maan dag tot en met zaterdag rijdt een extra rit (vertrek in Middelburg om 19.44 uur en vertrek in Dom burg om 20.29 uur). Dat heeft tot gevolg dat de laatste bus op zater dagavond een half uur eerder (om 20.29 uur) vertrekt vanuit Dom- burg). Lijn 60 (Terneuzen-Vlissingen) krijgt er in de ochtendspits een bus bij. Deze vertrekt om 8.11 uur van Terneuzen naar Vlissingen. De lijn rijdt voortaan in Vlissingen naar het station en vervolgens door als lijn 56. Voor lijn 133 (Middelburg-Oude Tonge) zijn de vertrektijden van enkele ritten aangepast om aan te sluiten bij de schooltijden van de Pontesscholengemeenschap in Zie- rikzee. Op www.connexxion.nl zijn de nieuwe vertrektijden te vinden. Voor vragen kan ook gebeld wor den met de klantenservice (0900-266.63.99). O a D (montuur glazen) DE STERKTE EN DE UITVOERING VAN DE GLAZEN brillen contactlenzen 0118-412370 www.tilroe.nl lange vorstslraat goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21