Massa van getal niet maatgevend voor r n 1 Alle fietsers moeten rekening houden i8l Wapens ingeleverd VERZAMELAARS JAARBEURS 21 22 november jaarbeurs utrecht verzamelaarsjaarbeurs.nl Tilcursus voor mantelzorgers Een groepje wielrenners op de weg in Zeeuws-Vlaanderen. Nogal wat recreatieve wiel renners maken de Zeeuws-Vlaamse wegen in de zomer onveilig. Met scheldpartijen tot gevolg. door Frank van Cooten Een mooie zondagoch tend. Een gezin met twee jonge kinderen fietst in de polder. Het tempo ligt zo rond de dertien kilometer per uur. De vrede wordt ruw verstoord door een aanstormende groep re creatieve wielrenners die een snel heid van rond de veertig op de tel ler heeft staan. Er wordt ge schreeuwd. Aan de kant. Het gezin schrikt en kan ternauwernood het vege lijf redden. Het Sluise raads lid Bram Basting van Gemeentebe langen heeft het over 'wielrijders ter reyr van onze Belgische buren' maar ook de Zeeuws-Vlaamse ren ner kan er wat van, geeft voorzit ter Miel Smet van Toerclub Hei kant ruiterlijk toe. TC Heikant is een grote club met een kleine honderd leden. In de zomermaanden vertrekt een groep van zestig renners op zondagmor gen vanaf gemeenschapscentrum 't Heike. „Het eerste uur rijden we als groep bij elkaar met een gemid delde snelheid van rond de dertig. Na dat uur vormen zich drie groe pen waarvan de eerste zeker veer tig tot 45 in het uur haalt. Het wordt dan een soort ploegen tijdrit. Ik kan me goed voorstellen dat andere weggebruikers daar ze nuwachtig van worden. Als zo'n groep in volle snelheid over de zee dijk rijdt, leidt dat wel eens tot irri tatie bij anderen. Door sommige van onze renners worden inder daad ook krachttermen gebruikt." De Fietsersbond pleit voor een ge dragscode. „Op onze jaarvergade ring spreken we af ons netjes te ge dragen maar de Zeeuws-Vlaamse polderwegen zijn op zondag be zaaid met wielrenners die denken dat ze prof zijn. Kijk, wielrennen is een schitterende hobby, maar ook de recreatieve renner moet re kening houden met andere wegge bruikers. Het mag niet zo zijn dat de massa van het getal bepalend is voor de macht over de weg." De Fietsersbond pleit ook voor de invoering van een maximumsnel heid op fietspaden en voor het ge lijktrekken van regels tussen Ne derland en België. Zo mag in Bel gië een groep groter dan vijftien renners op de weg rijden. In Ne derland mag dat niet. Voorzitter Miel Smet van TC Hei- door Frank van Cooten TERNEUZEN - De gemeente Sluis heeft 'de terreur van de Belgische wielertoeristen' al twee jaar gele den aan de orde gesteld in het GOS-overleg (grensoverschrijden de samenwerking) van een aantal grensgemeenten. Toen is afgesproken dat zowel aan Belgische als aan Nederlandse zij de de regelgeving in beeld wordt gebracht. Gemeenten aan beide zij den van de grens moeten vervol gens via voorlichtingskanalen en websites aandacht besteden aan de regels voor wielertoeristen, waar bij fietsers en automobilisten wordt gevraagd over en weer reke ning met elkaar te houden. Dat is nog niet helemaal gelukt, blijkt uit ervaringen. Toch wordt de wegen- en verkeerswet niet overtreden. Een groep recreatieve wielrenners mag een 'gewone' fiet ser inhalen op het fietspad. Dat is voor beide partijen soms wel even schrikken, maar het is wel volgens de regels. De leden van de wielerclub moe dinsdag 17 november 2009 EUROPA'S GROOTSTE VINTAGE EVENEMENT! EN DE MEGA PLATEN CD BEURS voorverkoop met korting via internet: vul in bij Kortingscode Ticket: vj5 MIDDELBURG - Alarmpistolen, balle tjespistolen, wurgstokjes, een kata pult, een vlindermes en andere soorten messen zijn afgelopen we ken door Middelburgse scholieren achtergelaten in daarvoor bestem de inleverkluizen op scholen. Het gaat in totaal om zeventien voor werpen waarvan het merendeel bestaat uit echte wapens. Ook een speelgoedpistool, erwtenschieters, een afgebroken schaar, delen van ij zerzaagjes; vuurwerk en laserpen- nen zijn door de scholieren afge staan. De wapens zijn ingeleverd tijdens het project Middelburg Loopt Wa- penvrij dat op 3 november is be gonnen. Voor dat project zijn ne gen wapenkluizen op scholen in Middelburg geplaatst. Volgens Alwin Don van de politie is het beeld bevestigd dat wapenbe zit ook in Middelburg voorkomt, maar dat er geen sprake is van een groot probleem. De politie houdt in de toekomst (op school) onaangekondigde con troles op wapenbezit onder jonge ren. MIDDELBURG Iemand in je omgeving verzorgen, kan soms fysiek zwaar zijn. Want hoe kun je iemand uit bed halen en in een rolstoel krijgen zonder je eigen rug te belasten? En welke hulpmiddelen zijn er om tillen en verplaatsen van iemand, te verge makkelijken. De Vrijwillige Zorg Walcheren houdt vanmiddag in sa-- menwerking met een tilspecialiste van Zorgstroom een tilcursus voor mantelzorgers. De cursus is van 13.30 tot 15.30 uur aan de Laurens Stommesweg 1-12 in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20