'Met bonnen meer gezag' PZC Zeeuwse Bibliotheek staat er gekleurd op Onderzoek naar overlijden baby 'Keiharde afspraken maken over samenwerking op Walcheren' 'Bescherm financiële consument' 8 en 9 4 en 5 6 en 7 DINSDAG 17 november 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 271 - los nummer€ 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN POLITIE Minister Ter Horst trekt 25 miljoen euro uit voor korpsen met financiële problemen den haag - De politie kan aan ge zag winnen door meer bonnen te schrijven. Dat stelde minister Guusje ter Horst van Binnenland se Zaken gisteren in een overleg met de Tweede Kamer, tot erger nis van vooral de SP en de WD. Deze oppositiepartijen vinden juist dat het gezag van de politie wordt aangetast als agenten op el ke hoek van de straat gaan posten om zoveel mogelijk bekeuringen uit te delen, zodat ze de opgelegde aantallen halen. Het bonnenquo tum is een paar jaar geleden uit de landelijke prestatieafspraken met de politie gehaald. De korpsen zelf mogen agenten echter wel op dracht geven een bepaald aantal boetes op te leggen. Volgens Ter Horst hoort dat bij de beleidsvrij heid van politiekorpsen. De SP en de WD willen dat zij daar een einde aan maakt, maar de PvdA-bewindsvrouw voelt daar niets voor. „Het instrument om het gezag te vergroten, is het schrij ven van bonnen", zei zij. Volgens de minister verwachten mensen dat zij een bon krijgen als zij de re gels overtreden. „Zij vinden het hartstikke goed dat die bumperkle ver of iemand die altijd door rood rijdt, nu eens een bon krijgt." Volgens SP-Tweede Kamerlid Ro nald van Raak zeggen agenten dat zij als een 'veredelde belastingin- ner' de straat opgaan. Zijn WD-collega Laetitia Griffith ver moedt dat de minister de burger al leen ziet als een inkomstenbron. Ter Horst antwoordde daarop dat er 831 miljoen euro aan bonnen moet binnenkomen. Dat quotum bestaat al jaren en is opgelegd door het ministerie van Justitie. Voor .politiekorpsen met finan ciële problemen wil Ter Horst nog dit jaar 25 miljoen euro uittrekken. Zij beklemtoonde echter dat de structurele miljoenenbezuiniging op de politie gewoon doorgaat. Ter Horst meent dat politiekorp sen op termijn tot 190 miljoen eu ro per jaar kunnen besparen door efficiënter te werken en beter sa men te werken. Zij houdt vol dat de bezuinigingen niet ten koste gaan van blauw op straat. hengelo - De politie onderzoekt het overlijden van een drie maan den oude b^by, gistermiddag in het ziekenhuis, nadat het kind geen teken van leven meer ver toonde in kinderdagverblijf De Hartendief in Hengelo. Wat er pre cies is gebeurd in het kinderdagver blijf wilde een woordvoerster niet zeggen. De politie heeft geen com mentaar zolang de doodsoorzaak niet is vastgesteld. Even na het middaguur werd in het kinderdag verblijf geconstateerd dat het kind je problemen had. De baby is met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Daar is tevergeefs geprobeerd de baby te reanimeren. Politie wint aan gezag door meer bonnen uit te schrijven reageer op www.pzc.nl MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheek staat er deze week gekleurd op tijdens de viering van het honderdvijftigjarig bestaan. Het gebouw aan de Kousteensedijk in Middelburg baadt gekleurd licht. In een paar minuten passeert dankzij de zo geheten city lights het hele kleurenspectrum op de wanden. Morgen is de officiële viering en van af donderdag zijn er jubileumexposities, onder rnrrrai reacties: 610 WOL Kerstversiering is pas welkom als sinterklaas vertrokken is geens 8% meer een tentoonstelling van de mooiste stuk ken uit de collectie en een expositie over het straatbeeld van 1859 en dat van 2009. fotomontage Theo Giele/Rolant Quist VQ TCl 0 T VLISSINGEN - Na de gemeenteraads verkiezingen van 2010 moeten de nieuwe colleges van burgemeester en wethouders keiharde afspraken maken over gemeenschappelijke zaken op Walcheren. „Op bepaalde domeinen moet je contracten sluiten", zei de Vlissing- se burgemeester Wim Dijkstra gis termiddag tijdens het PZC-debat over de vraag of de Walchenaren beter af zijn met één fusiegemeen te. Voor veel aanwezige politici was dit nog een stap te ver, on danks het pleidooi van de PvdA-wethouders Piet Polderman (Vlissingen) en Albert de Vries (Middelburg) om op termijn de drie gemeenten te laten fuseren. In de zaal was onder de 'gewone' bur gers minder huiver voor herinde ling van gemeenten. De meesten zagen wel heil in de vorming van één gemeente Walcheren. AW) pagina 2 en 3: harde handteke- V--/ ningen goed, herindeling beter pagina 3: commentaar amsterdam - De rechtsbescher ming van gedupeerden van finan ciële producten moet beter. Nu duurt het vaak jaren voordat zij hun geld of een deel ervan terug zien. Dat stellen diverse belangen behartigers van gedupeerden. Rob Okhuijsen en advocaat Jurjen Lemstra, die al tien jaar betrokken zijn bij grote consumentenacties, pleiten voor een gedragscode voor stichtingen die gedupeerden hel pen. Slachtoffers van financiële producten hebben vaak geen idee bij wie zij terecht kunnen, terwijl er steeds meer organisaties zijn die voor hun belangen zeggen op te komen. Okhuijsen en Lemstra wil len weten aan welke eisen belan genbehartigers moeten voldoen. Daartoe willen zij praten met be trokkenen als wetenschappers, de overheid, bedrijven, toezichthou ders en belangenbehartigers zoals de Consumentenbond en de Vere niging Effecten Bezitters. pagina 4 en 5: appeltje voor dorst is droge boterham pagina 11: kans vergoeding klan ten DSB met achtergesteld depo sito Zeeland: 2 en 3, 17 t/m 26; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Beurs: 10; Eco nomie: 11; Cultuur: 12; Meningen: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 27 t/m 29; Televisie: 30 en 31; Bijlage: Buitengebied Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 _8»7 11688 555530» 6 Mild en herfstachtig 10° Alleen auteur ziet geen brood in ramsj Betalen per kilometer scheelt flink aantal verkeersdoden Vandaag in Buitengebied: i Sporen uit het verleden langs de dijk Zeeuwse erftrofee 3t tiat iWiSf dVUW Beste man voor Europa is een vrouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1