PZC Waterschap wantrouwt fusiepartner Denneboom 18 en 19 17 26 Herfsttij voor oude vleugelnoot allesoverdegriep.nl Baldadig viertal aangehouden in Heinkenszand almanak Gedragscode moet recreatieve wielrenner een beetje intomen Dinsdag 17 november 2009 Rechter oordeelt dat opslaan biomassa geen milieucriminaliteit is Tip? waicheren@pzc.nl ZEEUWSE EILANDEN Kritiek op financieel beleid Zeeuws-Vlaanderen door Emile Calon MIDDELBURG - Bestuursleden van Waterschap Zeeuwse Eilanden uit ten gisteravond flinke kritiek op het financiële beleid van fusiepart ner Waterschap Zeeuws-Vlaande ren. Dat schap tast de reserves fors aan om de tarieven op een gelijk niveau te houden, aldus WZE'er M. Janse (WD). Ook van de kant van andere frac ties werd, al dan niet omfloerst, e kritiek geuit op het financiële be leid van de fiisiepartner. J. van Gin- kel (Christenunie) vroeg het dage lijks bestuur van WZE dan ook om duidelijk te maken hoe de bei de waterschappen op dit moment omspringen met de financiële re serves. J. Huisman (WD) was het stelligst in zijn kritiek. Volgens hem wordt in Zeeuws-Vlaanderen op een 'ern stige manier' een greep gedaan in de reserves. „Er ontstaat een finan cieel gat waar je een kantoor in kunt laten verdwijnen." Hij waar schuwde dat op deze manier de beide waterschappen op financieel terrein zich van elkaar verwijde ren terwijl ze juist, met het oog op de fusie, dichter bij elkaar zouden moeten komen. Het algemeen bestuur besloot gis teren om de discussie over de tarie ven voor volgend jaar nog even aan te houden. De WD wil dat die tarieven daadwerkelijk gelijk blijven zodat de inwoners niet meer moeten betalen. Het dage lijks bestuur is voor een verhoging van het bedrag dat daadwerkelijk betaald moet worden om te voor komen dat over enkele jaren de ta rieven fors moeten stijgen. Een enigszins geëmotioneerde da gelijks bestuurder J. Hoekman wees de vergadering erop dat hij het onverantwoord vindt om de ta rieven niet wat te verhogen. De WD pleitte juist voor het afro men van de reserves omdat die te fors zijn gegroeid omdat er afgelo pen jaren via de belastingen meer binnen kwam dan noodzakelijk. Janse stelde dat de burgers afgelo pen jaren teveel hebben betaald en dat teveel zo snel als mogelijk terug moeten krijgen. Toen duidelijk werd dat de WD op de steun kon rekenen van enke le andere fracties volgde een schor sing waarna besloten werd de daadwerkelijke discussie over de ta rieven pas in februari of maart te voeren. Dan is volgens Hoekman beter inzichtelijk hoe de financiële reserves ervoor staan. MIDDELBURG - De Amerikaanse vleugelnoot in de tuin achter verpleeghuis Het Gasthuis in Middelburg schittert in geelgroene herfsttin ten. De vleugelnoot is het oudste en dikste exemplaar in Nederland. Hoe oud de boom precies is, is niet bekend. Sommigen beweren dat-ie wel 450 jaar oud is. Volgens de officiële bomenlijst van de ge meente Middelburg, met daarop ruim 400 bij zondere en monumentale bomen, stamt de boom uit 1700. foto Ruben Oreel HEINKENSZAND - De politie heeft zondag even voor middernacht in Heinkenszand vier mannen uit de gemeente Borsele aangehouden wegens baldadigheid en vernie ling. Het viertal, in de leeftijd van 21 tot 23 jaar, had terrasmeubilair meegenomen en een bushokje ver nield. De mannen zijn allemaal overgebracht naar Torentijd. De politie onderzoekt de zaak. Tip? redactie@pzc.nl De winkel-met-alles-voor-de-tuin is er al helemaal klaar voor. Al een tijd je eigenlijk. In de winkel rijden de mi niatuurtreintjes vrolijk hun rondjes in de besneeuwde berglandschappen. Zodra er op de grote elektronische knop wordt geduwd, zingen en dan sen de grote sneeuwpoppen hun vas te repertoire. Kerstmannen, kerstster ren, kerstballen en kerstklokjes, het is er weer allemaal. Aangestoken door het winterse sfeer tje gingen de ouders van de Vlissing- se kleuter Sophie al op zoek naar een mooie denneboom. Een kunstboom moest het worden. Maar de keuze bleek enorm. Blauw, groen, zilver of misschien een roze boom? Harde naalden of zachte? Een kleintje of toch een hele grote? Sophie zuchtte maar eens diep en vroeg verveeld aan haar ouders: „Wanneer gaan we nou weer eens weg uit dit bos?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19