meningen j 13 effeweg.nl Wiesbaden KERSTREIZEN «er mrjMK brieven Offenburg en Strasbourg v.a.€ 109,- Brussel, Brugge en Antwerpen119,- Halle en Leipzig129,- Bohemen en Praag€429,- Boedapest€429,- Kijk op vivivi.effeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 Praag Berlijn 99,- Londen 149,- Parijs 159,- Parijs Oud en Nieuw 199,- Londen Oud en Nieuw.... €259,- supervoordelige busreizen dinsdag 17 november 2009 /ioil LwxwtU- Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Zeeuws Orkest Vorige week las ik in de PZC dat het Zeeuws Orkest een openbare repetitie had op de zondagmiddag. Ik ben er met mijn kleinzoon van twee jaar heen geweest, hij vond het geweldig, heeft met veel interes se zitten luisteren. Een heel goed idee van het Zeeuws Orkest, je kan in- en uitlopen, en natuurlijk moet het stil blijven, dat had ik van tevo ren met mijn kleinzoon afgespro ken. Muziek zien maken is zo boeiend, de jeugd heeft de toe komst. Bedankt Zeeuws Orkest, mijn kleinzoon staat nu ook te zwaaien zoals de dirigent deed. Irene Vijfvinkel Pres. Wilsonlaan 84, Middelburg Watersport Als voorzitter van Watersportvere niging Arne volg ik de publicaties over het watertoerisme. Mij valt op dat er heel veel verschillende priva te en publieke organisaties zijn die rapporten maken over de ontwik keling van het watertoerisme in Zeeland. Ook vandaag stond er weer in uw krant dat er weinig te recht komt van de promotie van het watertoerisme. In Den Haag is men het blijkbaar niet eens over de juiste aanpak. 'Promotie water sport heeft geen aandacht', kopt de krant. Er verschijnen vele publica ties over de watersport en die zijn allemaal somber of negatief Drie weken geleden werd aangekondigd dat er weer heel veel geld wordt ge stoken in folders (290.000 euro). Mijn vragen: Heeft het watertoeris me in Zeeland inderdaad onvol doende bekendheid, en is daar dan wel eens behoorlijk onderzoek naar gedaan? Zo ja, wat waren dan de resultaten? Heeft het zin om geld te steken in een dure kort lo pende informatiecampagne? De campagne 'Welkom in Zeeland' heeft veel geld gekost en geen meet baar resultaat gehad. Steek het geld dan in verbetering van de toeris tische infrastructuur. J.B. de Meester Havenkantoor De Arne, Rouaansekaai 138, Middelburg Ziekenhuizen 20 Directeur Pieter Vierhout zal echt niet menen, dat 'we met z'n allen dezelfde richting op moeten daar het anders niet gaat lukken met de ziekenhuiszorg'. Het volkomen ne geren van een door de gemeente Vlissingen aangepast plan, groten deels overgenomen van de zieken huisdirectie, wijst uitsluitend op eenzelvigheid. Zonder enige verge lijking maakte Vierhout de keuze voor de Mortiere bekend, ook al is dat vele milioenen euro's duurder. Wat kost bijvoorbeeld de grond? Bij de oprichting van Ziekenhuis Walcheren zouden alle bezittingen van Bethesda, Sint Joseph en het Gasthuis worden overgedragen aan de nieuwe stichting. Tijdens een Middelburgse gemeenteraadsverga dering bevond zich in een afgeslo ten ijzeren kist het later aangeno men geheime voorstel, waarop een groot deel van de bezittingen van het Gasthuis werd afgevoerd en overgeschreven naar De Godshui zen. Zo werd de bijdrage aan Zie kenhuis Walcheren aanzienlijk ver minderd. Een dergelijke handelwij ze belooft onbetaalbare grond. H. Giezen Verdilaan 45, Vlissingen Ziekenhuizen 21 Welhaast als een donderslag bij hel dere hemel, wordt 'het' nieuwe zie kenhuis het 'Admiraal De Ruyter Ziekenhuis' genoemd. Een zieken huis dat naar een admiraal ge noemd wordt raakt, om het dan toch nog maar een beetje mari tiem te houden 'kant noch wal'. Echter, voor Hollanders, Zeeuwen en Vlissingers in het bijzonder zal Michieltje, zoals hij ook wel ge noemd wordt, ongeveer hetzelfde kunnen zijn als 'een God voor een gelovige'. Discrimineren behoort mij vreemd te zijn (een beetje), maar om een ziekenhuis de naam van een admiraal te geven slaat, lijkt mij - behalve op lokaal chauvi nistische nonsens - niet duidelijk ergens op. Staat 'Michiel De Ruy ter Ziekenhuis' zonder 'Admiraal' misschien wat vriendelijker, zorgza mer? Jan Rijken (chirurg 1961-1991) Veldzigt 64, Oostkapelle Annie M.G. Schmidt Annie M.G. Schmidt had weinig goede herinneringen aan haar kin dertijd in Kapelle. De gezichtsuit drukking van haar beeld laat dit uitstekend zien. Dat zij het beeld dat er nu in Kapelle van haar staat niet mooi vond, kan ik goed begrij pen. Het lijkt meer op Frank Ro sen, de beeldhouwer, dan op An nie. Als Kapelle haar wil eren, zet er dan een leuk beeld neer van een figuur uit een van haar kinderboe ken. Dan kunnen de inwoners met plezier aan Annie M.G. Schmidt denken. Dat zou ze wel leuk gevon den hebben. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes Hypotheek Adepten van de hypotheekrenteaf trek, hoofdreden van de crisis, en van de verhoging wao-leeftijd bin nen de PvdA dienen geroyeerd te worden. Deze salonsocialisten kunnen te recht bij graaipartijtje WD, D66 of de christenen van het CDA. Wat er christelijk aan is, weet ik niet. De linkervleugel kan naar de SP of GroenLinks. Polder-voorzitter Jon- gerius van de FNV moet niet aan schuiven bij het kabinet om te pol deren over o.a. de WAO, maar doen waarvoor ze aangesteld is: profileren FNV, de machtsfactor ar beid organiseren en mobiliseren, werkgevers duimschroeven aan draaien. Dus profileren, charmeof fensief, ledenwerving, mes op ta fel, naar de havens en de zaak plat donderen. Arbeiders verenigt u. R. Snoep M. v. Coehoorngr. 51, Vlissingen 3 dagen - Vertrek: 27 november, 11, 18 december 3 dagen - Vertrek: 27 november, 4, 18 december 4 dagen - Vertrek: 4, 11, 18 december 8 dagen - Vertrek; 22 december 8 dagen - Vertrek: 22 december 3 dagen - Vertrek: 27 november, 4, 11, 18 december Hoogtepunten: Keulen met zes fascinerende kerstmarkten met mooi opgezette kerststallen, kerstconcerten en verschillende winkelmogelijkheden. Kerstmarkt Wiesbaden met sierkunstenaars, culinaire lekkernijen en een ijsbaan. Kerstmarkt Koblenz met livemuziek en ijsbeeldhouwwerk. Inclusief: 2 hotelovernachtingen, 2 maal ontbijtbuffet, 2 maal dinerbuffet, stadsrondrit en -wandeling in Wiesbaden o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringca: Meer informatie? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehoudenPrijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskoslen, J eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). t/. Kijkvoormeerinformatieopwwweffeweg.nl V v.a.€ (D (O «w 1 4 dagen - Vertrek:ll, 18 december v.a.€ 4 en 5 dagen - Vertrek: 27, november, 6, 11, 18 december v.a. 4 dagen - Vertrek: 24,30 november, 11,18 december 4 dagen - Vertrek: 27 november, 11 december 5 dagen - Vertrek: 29 december 5 dagen - Vertrek: 29 december /S^r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13