economie I n 'Canon en Océ vullen elkaar prima aan' Exclusief topvoordeel bij Stip! stipreizen.nl 'Kans op vergoeding voor klanten DSB met achtergesteld deposito' Pensioenfonds ABP verhoogt premie niet P" pfjpli if iaÉSKHIHH BERK Campagne De Groene Sint moet 'foute' chocoladeletters weren dinsdag 17 november 2009 OVERNAME Japanse multinational lijft printerfabrikant in den haag - De Nederlandse prin terfabrikant Océ komt in handen van de Japanse multinational Ca non. Gisterochtend werd bekendge maakt dat Canon 730 miljoen euro betaalt voor het bedrijf De samen voeging heeft geen gevolgen voor de werkgelegenheid. „Beide con cerns vullen elkaar prima aan", be nadrukte Océ-topman Rokus van Iperen in een toelichting. Binnen de printindustrie is wereld wijd een fusiegolf aan de gang. Schaalvergroting is uiteindelijk de enige manier om als bedrijf in beeld te blijven. Canon en Océ worden door de voorgenomen transactie de nummer één ter we reld in deze sector. Océ, dat al ac tief is in negentig landen, kan bo vendien gebruik gaan maken van het wereldwijde verkoopnetwerk van Canon, dat veel groter is. Océ legt zich naast printen toe op het beheer van documenten bin nen bedrijven. Het concern, dat tot 's werelds grootste leveranciers behoort, telt 22.000 werknemers. Het hoofdkantoor bevindt zich in Venlo. De geschiedenis van het bedrijf gaat terug tot 1857, toen Lodewijk van der Grinten een apotheek be gon in de Limburgse plaats. Naast apothekerswerk ontwikkelde hij een kleurstof voor boter, die hij in 1877 op de markt bracht. Dat jaar wordt beschouwd als het feitelijke begin van Océ. Naast het boter- kleursel begint het bedrijf ook met andere toepassingen van kleurstof fen en met de blauwdrukproduc tie. In 1927 vraagt het bedrijf oc trooi aan voor een nieuw kopieer systeem onder de merknaam Océ, dat staat voor Ohne Componente. Canon is bekend van consumente nelektronica (camera's) en medi sche apparatuur. Het hoofdkan toor. staat in de Japanse hoofdstad Tokio en er werken wereldwijd een kleine 170.000 mensen. De overname betekent dat Océ vol gend jaar van de Amsterdamse beurs verdwijnt. Volgens bestuurs voorzitter Van Iperen zal dat voor de zomer zijn beslag krijgen. Afgelopen vrijdag sloot het aan deel Océ op 5,07 euro. De prijs die Canon nu betaalt is met 8,60 fors hoger. Een aantal grote aandeel houders heeft zich al achter de overname geschaard. Océ heeft een jaaromzet van 2,9 miljard, die van Canon bedraagt 30 miljard. Océ zal als het eigendom is van Ca non doorgaan als aparte divisie. alkmaar - De kans dat DSB-spaar- ders met een achtergesteld deposi to alsnog hun geld krijgen, is 'heel erg groot'. Zij krijgen dan net als de gewone spaarders maximaal 100.000 euro uitgekeerd. In het ge val van een 'en/of deposito' zelfs het dubbele bedrag. Dat zegt Koen Rutten van het Utrechtse kantoor Wijn 8c Stael Advocaten. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft van diverse belangengroepe ringen brieven met een dergelijke strekking gekregen. Een woordvoerder wilde gisteren géén inhoudelijk commentaar ge ven. „We willen de kwestie eerst secuur bekijken en zullen op korte termijn antwoord geven." Moge lijk komt die reactie deze week. Rutten en zijn collega Willem Jan van Andel hebben voor de Vereni ging DSB Deposito's uitgezocht of de 1100 leden recht hebben op een uitkering op basis van het Deposi to Garantie Stelsel (DGS). De juris ten, eerder actief in de faillissemen ten van Icesave en Van der Hoop Bankiers, concluderen dat gedu peerden wel degelijk geld terug moeten krijgen. Ze hebben een brief gestuurd naar DNB met het verzoek hun bevin dingen te bevestigen. Rutten zegt dat 'iedereen' elkaar heeft nage praat over de betekenis van het woord 'achtergesteld'. De conclu sie was echter verkeerd. Het is in derdaad zo dat voor de curatoren de achtergestelde depositospaar U wilt weten wat uw jaarrekening vertelt over de bedrijfsrisico's. Berk is waar uw business is www.berk.nl Bel voor meer informatie met Marcel Klootwijk, Hans Bakker of Jan Kousemaker van onze vestiging in Goes: (0113) 24 20 00. At' UrJtpavóovt Member of Baker Til)/ (rKrynatfofia) den haag - Ambtenaren- en lera- renpensioenfonds ABP schrapt de geplande premieverhoging per 1 ja nuari. Ook stijgen de pensioenen weer gedeeltelijk mee met de lo nen in de sector. Dat maakte ABP, het grootste pensioenfonds van het land, gisteren bekend. In het in maart opgestelde herstel plan sloeg ABP de indexatie - de aanpassing van de pensioenen aan de inflatie - over en gingen de pre mies omhoog. Toen ging ABP er van uit dat het jaren kon duren al vorens het fonds de klap van de fi nanciële crisis te boven zou zijn. De pensioenen voor ambtenaren en leraren stijgen in 2010 met 0,45 procent. De indexatie blijft daar mee overigens nog ver achter bij de loonstijging in de sector, die dit jaar 2,2 procent bedraagt. De in juli ingevoerde herstelopslag van 1 procent wordt per 1 januari ge schrapt. Een geplande verhoging per die datum van nog eens 2 pro cent is van de baan. Iets minder dan een derde van de pensioenpre mie komt voor rekening van werk nemers, de rest wordt betaald door de werkgever. In mei volgend jaar wordt bekeken of het herstel voldoende doorzet voor verdere indexatie, of dat door economische tegenwind de pre mies alsnog omhoog moeten. ders achteraan komen in de rij van schuldeisers. „Maar dat betekent niet dat je dan ook achtergesteld bent ten aanzien van het DGS." Rutten en Van Andel hebben uit gezocht dat de DSB-deposito's niet vallen onder de Europese re gels over 'achtergestelde vorderin gen'. Om die reden zijn ze wel de gelijk gedekt onder het DGS, zegt Rutten. De leden van de Vereniging DSB Deposito's zijn afgelopen weekein de ingelicht. Zij kijken hoopvol uit naar de reactie van DNB. Valt die positief uit, dan kunnen zij - maar ook de naar schatting 3000 niet-le- den met een achtergesteld deposi to - een aanvraag indienen voor compensatie. den haag - Supermarkten en snoepwinkels verkopen jaarlijks nog altijd 19 miljoen 'foute' choco ladeletters. Dat is 85 procent van al le verkochte letters. Dit stelt Ox- fam Novib in het gisteren gepre senteerde rapport 'Eerlijk duurt het langst'. Van alle Nederlandse chocoladelet ters is maar 15 procent met duur zaam geproduceerde cacao ge maakt. Dat zijn 3,5 miljoen letters op een totaal van circa 23 miljoen. Honderdduizenden kleine cacao- boeren zijn daar de dupe van, want zij ontvangen geen eerlijke prijs voor hun producten, stelt Ox- fam Novib. De hulporganisatie be gint daarom de campagne De Groene Sint om alle foute letters uit de winkels te krijgen. Volgens het rapport verkopen de grootste aanbieders van chocolade letters weinig tot geen duurzame chocoladeletters. „Maar 4 procent van de 2,5 mil joen chocoladeletters van Albert Heijn is duurzaam. Hema, Jamin en Lidl hebben helemaal geen duurzame letters in de schappen." Kleine supermarktketens scoren nog het beste; gemiddeld 40 pro cent van de letters is gemaakt met duurzaam geproduceerde cacao. boek online of bel 020 - 66 22 222 •voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11