meningen 19 brieven Hogeschool Zeeland maandag 16 november 2009 Brieven mogen maximaal 150 woorden tellen. Traditie Ik ben ontstemd. Waarover? In het kader van 2009 het jaar van de tra ditie heeft klederdrachtgroep 'Mooi Zeeland' afgelopen zondag in het bomvol Kerkje van Elle- woutsdijk de week door van dag tot dag treffend ten tonele opge voerd. Dit schouwspel was gran dioos. Kortom een voorstelling waar iedereen zichtbaar van ge noot. In mijn ogen een dik applaus waard! Helaas van dit bijzonder uniek gebeuren zie geen recensie. Een misser van jewelste, de krant onwaardig. Dat wilde ik even ge zegd hebben. Willem Cornelis Murre Irislaan 16, Vlissingen Oranje Steeds smeuïg om het aankaarten van zaken het koningshuis betref fende, te zien bij het vragenuurtje of te lezen in de krant. Balkenende vertegenwoordigt de achterhoede van de laatste rascalvinisten (met Donner) uit het ARP-nest van de parade der mannenbroeders. Hij moet formeel de steeds verder zich in de internationale jetset bewegen de familie staatsrechtelijk blijven verdedigen. Deze familie is de afge lopen jaren verder weggezakt me de door invloeden van de Zuid- Amerikaanse decadente elite. Toch blijft hij steeds krampachtig reage ren als door een wesp gestoken al leen al als het 'Oranjethema' zelfs maar wordt aangeroerd. Elke demo cratisch gezinde volksvertegen woordiger zou geen tijd meer moe ten willen besteden aan deze mate rie. Desnoods een ceremoniële functie, maar liever nog afschaffen dit ondemocratische wangedrocht in ons staatsrechtelijk systeem. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Trekpaarden Trekpaarden zijn op hun mooist in het najaar, lezen we donderdag in de krant. Trekpaarden zijn altijd mooi, maar op hun mooist zijn ze met staart. Realiseert de lezer zich dat alle paarden met een staart ge boren worden? Dat het bij de wet verboden is, bij alle dieren, staart en oren te couperen? Dat de staart van een jong paard zo kort moge lijk met een tang wordt afgekne pen en de wond daarna wordt dichtgeschroeid? Dat de 'paarden liefhebbers' als enige reden om de staart te couperen opgeven dat de billen dan zo mooi uitkomen. Dat U-r »l een trekpaard overdag altijd buiten loopt, in de zomer zonder staart paardenvliegen niet kan verjagen en in najaar en winter in zijn of haar 'blote kont' loopt. Kunnen de dames onder ons zich daar iets bij voorstellen? Bevoegde instanties en dierenbescherming treden niet op tegen deze vorm van dierenmis handeling. Paardenkeuringen en manifestaties als ringrijden zijn prachtig, maar alleen op een dier- waardige manier. Tanny en Cees Meijers Spanjaardstraat 3, Middelburg Waterdunen 2 Sinds het vijfjaar durende met panne gepaard gaande in bedrijf- stelling van de fiets/voetveer Vlis singen-Breskens is het vertrouwen in het provinciebestuur verdwe nen. Zo ook met het project Water duinen daar hierbij de mogelijk heid bestaat van zoutwaterstro ming naar de straten van Breskens. Voorts is niet bewezen dat er geen verdere verzilting optreedt buiten het projectgebied. Niet aanneme lijk is dat het een economische im puls moet voorstellen maar dat het binnenhalen is van rijkssubsidie of compensatie van de Westerschelde- verdieping. Met zulk optreden ver dwijnt snel het respect voor deze bestuurders. Hans Bensink Burg. Gerritsenstr. 20 Breskens Waterdunen 3 Te pas en te onpas laat de heer Adri Rosen daal weten dat hij tegen stander is van het project Waterdu nen. Maar hij is realist, gelet op het volgende citaat uit de krant van donderdag: Rosendaal beseft wel dat Sluis het project niet kan tegen houden. Even verderop lees ik: Toch heeft de gemeentelijke over heid instrumenten in handen om Waterdunen tegen te werken. Zit ten wij in Sluis op zulke politici te wachten? H. van de Voorde Tragelsingel 2, Oostburg Axelsestraat Dinsdag 10 november waren wij als bewoners van de Axelsestaat in Zaamslag bijeen voor een vergade ring in het Stropievat. Op de agen da stond de verkeersveiligheid van de Axelsestraat. Dit op uitnodiging van de gemeente Terneuzen, aan wezig in persoon de heer van Schaik, wethouder van verkeer. Het was inderdaad een open, leer zame en stevige discussie. Aan het slot bleek dat we er samen nog niet helemaal uit waren. Afgespro ken is dat de discussie medio janua ri 2010 voortgezet zal worden. Ech ter in deze krant moet ik in het be gin van het artikel in het Zeeland- VB'" ,„u «ta - P ri „,Vc! w d S3-1 hexkfésrt. prMwW Oerara katern op pagina 27 al lezen dat wij in januari aanstaande als bewoners dan al weten hoe onze straat ver keersveiliger gemaakt gaat worden. Hetgeen niet volgens afspraak is. Want wat in het (Stropie) vat zit verzuurt niet! J. de Putter Axelsestraat 31, Zaamslag Scheldekwartier Bij de behandeling van de begro ting van Vlissingen werd ineens duidelijk waarom het project Schel dekwartier zo niet gaat lukken. Het college zei meerdere malen dat het project Scheldekwartier in slecht weer zat. Het college stelde zelfs dat het alle zeilen bij ging zetten om het een en ander te redden. En daar zit nu de fout. Als (oud)-zee- varende weet ik dat je bij storm geen zeilen bij moet zetten maar moet binnenhalen. Anders scheu ren de zeilen uit de lijken, raakt het schip onbestuurbaar en is de el lende niet te overzien. Daar de raad hier niet of nauwelijks op rea geerde, kan ik als argeloos burger niet uitleggen. Of heeft de raad in de vertrouwelij ke vergadering van 22 oktober in formatie gekregen die er niet om liegt. Waarom een college met een motto bouwen aan vertrouwen dit niet aan de burgers van Vlissingen wil vertellen, geeft mij te denken. Ik moet concluderen dat de lekken de schuit Scheldekwartier met de ze kapiteins aan het roer de behou den haven niet haalt. Het wordt tijd voor een andere be manning. Niek Peters R. de Beerenbrouckstraat 20, Vlissingen Vakantiehuis Het gaat niet over of het vakantie huis op zich, of dat een goede of foute beslissing is, maar over het feit dat twee volwassen mensen met drie kinderen allerlei commen taren krijgen, zonder dat ze daar zelf op kunnen ingaan. Alleen via hun buikspreker de minister-presi dent. Ieder in dit land, rijk of arm, kan tegen wie dan ook een stand punt uiteenzetten, maar zij niet. Begrijp best hoe dit komt, dat ze zich niet openlijk kunnen verwe ren. Maar dit past toch volstrekt niet meer in onze tijd. Daarom moeten de regels veranderd wor den of geven ze het zelf op. Zo lijkt het in elk geval nergens op. N. van de Wekken Middenstraat 1Kats Koningin Vele Zeeuwen zijn blij dat de ko ningin haar verjaardag in Zeeland komt vieren. Als we dan vlaggen, zouden we het dan maar halfstok doen voor het verlies'van oude pol ders. Er is ook op veel plaatsen droogte en hongersnood. En wij zetten onze vruchtbare landbouw grond onder water. Veel van onze bestuurders zijn als het vrouwtje van Stavoren, Gooi het maar in het water. J. de Jonge Shetlandstraat 8, Rilland Herindeling 3 net ontwaakt uit een nachtdroom, die er mee te maken had. Ik droomde dat ik via de A58 naar Middelburg reed en van ver al een kolossale knalgele toren ontwaar de. Ik ging op onderzoek uit. Die toren bleek het gemeentehuis van de gemeente Zeeland te zijn. Ik wil de bij de ingang een nummertje trekken, maar dat ging niet omdat een stel ambtenaren in hevige dis cussie was over welk apparaat nu beter was, dat van Middelburg of Veere. Op de bovenste verdieping trof ik Alex Dijkwel en Albert de Vries aan, turend over een aantal monitoren, waarmee zij de samen leving controleerden. Ze werden bijgestaan door superspecialisten. Vanaf het dak vlogen gyrocopters af en aan naar het Provinciehuis. Dat was nu van de provincie Zuid- Nederland en gesitueerd tussen Vaals en Goeree. Ik keek nog even naar beneden, maar het werd alle maal knalgeel in mijn ogen. Met een schok werd ik wakker en sta gelukkig weer met beide benen op de grond. A.M van de Broecke Beukenlaan 1, Middelburg Voegwerk In de krant van 13 november viel mijn oog op de kop 'Éen gemeente Walcheren komt er'. Het bleek een dagdroom van twee wethouders. Het was wél toevallig, want ik was Het voegwerk van de kerk in Re- tranchement is afgekeurd: Zou de opzichter misschien last van hoog tevrees hebben gehad? Want als je begint te voegen dan begin je toch van boven? En dan kijk je toch of de kleur goed is. Overigens staat de klok al een heel jaar op half drie. Gelukkig hebben wij een horloge anders moesten wij in Retranche- ment vragen hoe laat het is. Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzarid Plaats Accommodatie Hotel Barcelo Punta Umbria Beach t/m maart 2010 Benalmadena Hotel Triton Torremollnos Hotel Las Palomas t/m maart 2010 J t/m maart 2010 I Marbella Rlncon Hotel Rlncon Andaluz; Ca'n Pastllla Hotel Las Arenas maart 2010 Playa de Palma Hotel Barcelo Pueblo Park maart 2010 Inclusief: Boek onderstaande accommodaties met spectaculaire kortingen! Vertrekperiode CostadelaLuz Punta Umbria CÓsta del So! 22 dgn van 999 Mallorca voor - Vlucht, transfer - 4* hotel - Volpension, Incl. wijn bij de maaltijden - 2 halve dag excursies - Luchthavenbelasting A/[arysol Ga naar marysol.nl of UW ANVR reisbureau. Bel 0900- 2468246 oscpm Alle vertrekdata, verblijfsduren en prijzen op marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Prijzen rijn exclusief reseiverlngskosten en calamiteitenlonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9