boventoon sport 139 Jeffrey Telussa verovert Nationale Team Cup met TSH Heerenveen Robbert Vleugel aast op zege in klassieker Vlissinger Tim Pleijte sneller dan ooit in Zevenheuvelenloop Eremetaal voor schaatssters op titelstrijd Breda Combinaties in L stelen de show Van de Ven rijdt in top tien van cross Stuttgart door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - Bij de tweede compe titiewedstrijden zwemmen zijn de Zeeuwse ploegen beter voor dé dag gekomen dan in de eerste ron de. De Stormvogel maakte in Vlis- singen veel goed en kan in de tus senstand weer naar boven kijken. De Schelde was op dreef tegen Scheldestroom en Koewacht en be haalde de beste papieren in Ter- neuzen. Luctor et Emergo zwom de wedstrijden in Etten-Leur. Binnen de Vlissingse ploeg vielen vooral de prestaties van Savannah Leenheer, Merel van der Ent, Yan- nick Mol en Stefan Roovers op. Manon Minneboo en Judith Stap voerden de boventoon bij de vrou wensenioren. Laatstgenoemden vestigden Zeeuwse records op res pectievelijk de 50 meter schoolslag (33.98) en 200 meter vrije slag (2.07,25). De Schelde scoorde goed met Ke vin Hondsmerk, die indruk maak te met 58.99 op de 100 meter vlin derslag. Ook op de 200 wisselslag was hij de snelste Zeeuwse man. Björn Scherbeijn stal de show bij de junioren. Hij zwom 57.64 op de 100 meter vrije slag en 1.04,66 op de 100 meter rugslag. Het waren voor de zwemmer van Schelde stroom Zeeuwse toptijden bij de jongens 13-jarigen Luctor et Emergo had het lastig in door Wim de Vos WOLPHAARTSDIJK - Robbert Vleu gel begint zelfverzekerd aan het ko mende wegseizoen bij de beloften. De wielrenner is uit op een grote zege. Dit jaar verraste Vleugel vriend en vijand met een overwinning in het criterium van Sint-Jansteen. De coureur uit Wemeldinge wil echter meer. „Ik wil een klassieker op mijn naam schrijven. Dat moet ik kunnen", zei Vleugel zaterdag na zijn overwinning in de derde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup in Wolphaartsdijk. Vleugel. „Gelet op de progressie die ik dit jaar heb geboekt ben ik van mening dat ik dat moet kun nen. Dit jaar een criterium en vol gend jaar een klassieker in de trui van Middelkamp." Vleugel weet dat een zege in een Etten Leur. De wedstrijd duurde erg lang en er waren veel zieken. Toch leverde de ploeg goede pres taties. Bob Dalmeijer viel op met 1.00 op de 100 meter rugslag en een 2.13 op de dubbele afstand. Lotte Dalmeijer, Demi van der Werf en Romy Hoogendijk waren ook waardevol voor de Middel burgse ploeg. In de districtscompetitie werd ook naar behoren gezwommen. De Be velanders scoorde bij de zwemwed strijden in Roosendaal goed met 4265.12 punten. De reserves van De Stormvogel behaalden bij de ochtendwedstrijd 4535.92 punten. Of dat voldoende is om te klim men in de eerste klasse is nog de vraag. De ploeg kampt met veel af meldingen de laatste tijd en dat maakt het lastig om goede teams amenstellingen te maken. Na de eerste ronde staat de ploeg onder aan. De tweedeklassers De Schelde en De Bruinvis troffen elkaar bij De Stormvogel in Vlissingen. De Hon- te heeft de 'leiding' van de Zeeuw se clubs in deze klasse in handen, gevolgd door De Schelde en De Bruinvis. Zeelandia en De Ganze zijn de runner ups. Zij zwommen samen met De Honte en derdeklassers Onderdak en De Otters in Hulst. Onderdak pakte daarbij de winst in het onderonsje met de zwem mers uit Axel. 'grote wedstrijd hem niet zomaar aan komt waaien. Daarvoor moet flink getraind worden. „Vandaar dat ik niet alle wedstrijden van de ATB Cup zal rijden. Voorafhad ik het idee opgevat alleen de eerste drie wedstrijden van deze competi tie mee te doen, maar die heb ik nu al gehad. Ik wil er nog twee rij den, die in mijn eigen woonplaats Wemeldinge en die op oudjaars dag in Krabbendijke", aldus Vleu- gel. De renner weet dat hij niet in aan merking kan komen voor een plaats in het eindklassement. Een renner mag immers maar twee wedstrijden missen. „Dan schuif ik de eindzege wellicht toe aan Van Ewijk, want ik verwacht niet dat anderen hiervoor in aanmer king komen." Vleugel gaat de zaterdagen benut ten om te trainen met zijn clubge- ZWIJNDRECHT - Mede door de af wezigheid van de turners van Flik-Flak uit Den Bosch ging de nationale titel voor de clubteams overtuigend naar Turn School Heerenveen. Met de Middelburger Jeffrey Telussa, die vrijdag in Stutt gart zijn wereldbekerdebuut maak te, in de gelederen was het Friese team ongenaakbaar. TSH Heerenveen scoorde gisteren in totaal 251.300 punten. Daarmee werden O&O Zwijndrecht (242.650) en Prins Hendrik-Vught (225.600) op grote achterstand ge zet. Het publiek was de grote winnaar tijdens een tweedaagse evene ment, waarin bijna tachtig teams in actie kwamen. Die waren ver deeld over tal van niveaus met als apotheose het optreden van de na tionale toppers. Zij zorgden in het afsluitende deel voor menig spek takel. Nog maar nauwelijks terugge- door Koen de Vries NIJMEGEN - Tim Pleijte heeft tij dens de Zevenheuvelenloop zijn persoonlijk record op de 15 kilome ter verbeterd. De Vlissinger noteer de op het geaccideerde parkoers tussen Nijmegen en Groesbeek een tijd van 48 minuten en 35 se conden. Hij was daarmee bijna een minuut sneller dan zijn oude p.r. Pleijte eindigde in de wedstrijd die zo'n 30.000 deelnemers telde als 30e. Edwin de la Ruelle uit Koe wacht was de op een na snelste Zeeuw. Hij finishte in 52.15 en was noten. Een klein voorbehoud heeft de Bevelandse renner echter nog ingebouwd. „Als de weersom standigheden heel slecht zijn, zal ik misschien nog een ATB-een wedstrijdje mee pakken." In Wolphaartsdijk kwam Edzard van Ewijk niet aan de start vanwe- keerd uit Stuttgart, waar hij de laatste wereldbekerwedstrijd én de wereldbeker won aan de rek stok, trad Epke Zonderland aan in Zwijndrecht. Dat deed hij met groot machtvertoon aan zijn favo riete toestellen brug en rek. De nieuwe nationale turnheld trok werkelijk alle registers open met fenomenale oefeningen. Toch was het grootste applaus voor zijn broer Herre, die afscheid nam van de topsport. Dat gebeur de met veel fanfare, maar nog meer met zijn optreden. Keer op keer warmde het meelevende pu bliek hem op met spontaan ap plaus. Die spontaniteit stimuleer de de altijd stabiele zeskamper. De wedstrijd om de Nationale Team Cup liet zien dat turnen he ren veel aanstormend talent kent. Zo kwamen Michel Bletterman, Meivin Ornek en Boudewijn de Vries allemaal boven de tachtig punten. daarmee negen seconden sneller dan de Zeeuwse nummer drie, Jean-Pierre Hoeboer uit Tholen. Zij eindigden beiden in de tophon- derd, respectievelijke als 91e en 95e Sjaak Luteijn uit Oostburg haalde een podiumplaats bij de mannen 50+. Hij werd derde in 52.55. Edward de Leng uit Biggekerke klasseerde zich in dezelfdecatego rie als achttiende in 55.27. Bij de vrouwen eindigde Ingrid IJ- sebaert uit Hulst in de voorste gele deren. Met haar tijd van 64.05 werd ze 14e in de categorie vrou wen 40+. ge verplichtingen bij het Cios. Vleugel won hierdoor eenvoudig. Bij de vrouwen bood Birgit Lavrijs- sen felle tegenstand aan Christel Janssen maar in de slotfase moest zij toch toezien dat Janssen haar derde opeenvolgende overwin ning boekte. maandag 16 november 2009 BREDA - De Zeeuwse schaatssters hebben gisteravond tijdens de ge westelijke afstandskampioenschap pen in Breda goede prestaties gele verd op de 1500 meter. Anouk Fase uit Sint-Annaland reed in 2.14,98 minuten naar de vierde plaats in het totaalklasse ment. Bij de junioren A behaalde zij de tweede plaats. Nicole Geelhoed uit Zoutelande eindigde in 2.17,64 als zevende. In de categorie junioren B won de Walcherse echter goud. Annema- rie Pasveer uit Arnemuiden reed 2.18,19, goed voor de achtste plaats in het totaalklassement en voor zil ver bij de junioren B. AXEL - De combinaties uit de klas se L stalen zaterdag in de dressuur- wedstrijd van RSV Axel de show. In de strijd om de oranje erelinten wisselden Ivan van Leuven en Ho- na van Drongelen in de L2 stuiver tje. Kim Minnaard was de beste van de Li. De L2 onderscheidde zich door een sterke kopgroep. Van Leuven won de eerste proef met Zandora Utopia (192 punten). De net als Van Leuven voor Axel uitkomende Van Drongelen haalde met Vana- liet Utopia 190 punten. In de her kansing pakte Van Drongelen met 194 punten de zege, Van Leuven deelde de tweede stek met zijn clubgenoot Kurt Stevens met de ruin Secretaris. In de Li waren de thuisrijders Petra de Feyter en An- nabelle van de Berghe niet opge wassen tegen Kim Minnaard uit Serooskerke. In de eerste proef stuurde zij Oleander met 198 pun ten naar de zege, tien punten meer dan De Feyter met Zavitz. In de tweede proef beperkte Van de Berghe met Action de achterstand op Walcherse combinatie tot twee punten (194-192). Petra Verschuere uit Hoofdplaat won het overall klassement. Zij reed Bachalor met 201 punten naar een afgetekende overwinning in B. STUTTGART - Motorcrosser Rinus van de Ven zette twee top-tienklas- seringen neer tijdens de Super cross in Suttgart. De coureur uit Vlissingen werd op de eerste dag zevende en op de tweede dag acht ste. Op de eerste dag plaatste hij zich ternauwernood voor de finales, want door een val verprutste hij zijn tijdtraining. Door een zege in de last chance bereikte hij alsnog de finales. Daarin werd hij zeven de en vierde. Op de tweede dag zette hij de tweede tijd neer in de kwalificatie. In de eerste finalerace reed hij lang op de vierde plaats totdat hij bij een inhaalmanoeuvre vast kwam te zitten aan een tegen strever. Zijn koppeling raakte daar bij beschadigd en de tiende plaats werd zijn deel. In de tweede finale race werd hij zesde. „Hoe langer de races duurden, hoe beter het ging", ervoer Van de Ven. Manon Minneboo zwom een Zeeuws record op de vijftig meter schoolslag in 33.98 seconden. foto Lex de Meester A V - --1 5 '4^ "o*y-"-t' v «■-*?» Robbert Vleugel was in Wolphaartsdijk een klasse apart, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89