361 sport Volleybalsters WS'92 omzeilen lastige klip Verdedigend hebben de EMM-vrouwen alles op orde maar in de aanval moeten de puntjes nog op de i BC Vlissingen naar laatste zestien in basketbalbeker Oemoemenoe lijdt eerste nederlaag Vier sjoelploegen mogen naar het NK Karin Krappen komt tekort in de finale Breedveld en Claeijs winnen bridgedrive Volle buit biljarters 's Lands Welvaren maandag 16 november 2009 VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen (blauwe shirts) hebben de laatste 16 van de lan delijke basketbalbeker bereikt dankzij een knap pe 69-68-zege op Black Eagles. De 16 teams be staan uit de 10 eredivisieteams aangevuld met de 6 teams die de voorronden hebben overleefd. BC Vlissingen en Black Eagles hielden elkaar steeds in evenwicht en lieten vaak fraai basketbal zien. Na het eerste kwart leidde BC Vlissingen met 19-18, waarna de ploeg bij 25-18 een klein gaatje sloeg. De ploeg uit Rosmalen kwam echter terug tot 39-37 bij rust. Na de pauze liep Black Eagles uit naar 51-57, maar bij 59-59 was het weer ge lijk. In de laatste Vlissingse aanval schoot Dorde Karadzic zijn team naar 69-68, waarna Black Eag les de laatste poging van de ring zag rollen. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 21, Dorde Karadzic 19, Dennis de Paauw 8, Erwin Hilbert 6, Allard de Jong 5, Sjors van de Poel 5, Benjamin Steenbeek 2, Emilio Jangbahadoer 2 en Raylin Ji menez 1. fMW&iWSSS62SSi68& door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van WS'92 handhaafden zich door een 1-3-zege bij Mikro Electro/Roosendaal 2 aan kop van de ranglijst van de promotieklasse B. De mannen van Mytilus verlo ren met 4-0 van Volley Zuid en zakken steeds verder weg. WS'92 verloor in de promotieklasse met 3-1 van De Burgst. Mikro Electro/Roosendaal 2- WS '92 1-3 (20-25, 27-25, 24-26, 20-25): Een enerverend duel tus sen twee goed spelende vrouwen door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van EMM boekten vorige week de eer ste zege, maar dat betekent niet dat de juiste vorm er nu is. Bij HMC verloren de Middelburgers zaterdag met 19-12. Olympus leed gisteren de eerste nederlaag deze competitie. De Vlissingse vrouwen verloren met 12-11 van Mixed Up 2. Omdat EMM nog steeds niet com pleet is, richt de ploeg zijn pijlen vooral op de laagvliegers in deze klasse. Desk is zo'n ploeg en die komt volgende week naar Middel burg. „We zitten in de opbouwfa- teams. De Vlissingse koploper moest alle zeilen bijzetten om de schade tot het verlies van één punt te beperken. „We konden geen moment verslappen", zei Maaike Besselink na afloop. „Als dat gebeurde, namen zij de touw tjes in handen." Dat deed de thuis ploeg vooral in de beginfase van de tweede set. Dat leidde tot een gaatje in Roosendaals voordeel, dat door WS'92 in de slotfase bijna nog werd gedicht. Geconcen treerd spelend trokken de Zeeuw en in de. resterende sets de winst wel naar zich toe. se en dat heeft tijd nodig", aldus trainer Auke van Hinte. „We moe ten nog aan elkaar wennen." Al met al zit de minste pijn achter in. De dekking staat stevig over eind. De cijfers die zaterdagavond bij HMC op de borden kwamen, waren geflatteerd. De krachtsverschillen waren klei ner dan de uitslag deed vermoe den. Trainer Auke van Hinte baal de daarom. Zijn aanvallers gaven in Raamsdonkveer niet thuis. Vooral de opbouwrij liet het tegen de ongeslagen Brabanders flink af weten. „Onbegrijpelijk", vond de keuze- heer. „Op de training vliegen de Volley Zuid-Mytilus 4-0 (25-15, 25-23, 25-7, 25-14): Mytilus haalde slechts in de tweede set een aan vaardbaar niveau. De thuisploeg speelde erg goed, gedreven en was met veel aanvalskracht vooral aan de buitenkanten superieur. My tilus had passend geen antwoord op de opslag van Volley Zuid en kon zelf te weinig druk zetten. Na dat een ten onrechte gefloten Vlis singse voetfout de inleiding had ge vormd tot een nipte zege in de tweede set vervulde Mytilus in het restant van het duel vooral de rol van figurant. ballen er met overtuiging in." Huiswerk is er dus voor de komen de weken zat. Van de negentien te gentreffers vielen er liefst acht uit snelle tegenaanvallen, die het ge volg waren van foutjes of knullig heden in de aanval. Van Hinte: „Daar moeten we hard aan werken." EMM kwam snel met 5-0 achter maar de dekking gaf voldoende steun om de partij even te laten kantelen: 7-8. Daarna zat het de thuisploeg niet tegen. HMC scoorde een paar keer gemakkelijk en liet zo de wedstrijd opnieuw kantelen. Na de pauze was er geen vuiltje meer aan de lucht voor de Brabanders. De Burgst-WS'92 3-1 (17-25, 25-20, 25-18, 28-26): WS'92 bood de ploeg met de minste verliespun- ten van de promotieklasse (man nen) goed partij en keerde on danks de nederlaag met een goed gevoel naar huis. „We hebben kan sen gehad op een tweede setzege", zei Martijn Hoosemans. De Vlissin- gers begonnen frank en vrij en wonnen de eerste set verrassend ruim. Na twee setnederlagen op rij klampte WS'92 in de vierde set goed aan. In een boeiende slotfase trok de thuisploeg voor de derde keer op rij aan het langste eind. Mixed Up 2-Olympus 12-11: Ken nelijk was het zelfvertrouwen van de Vlissingse vrouwen niet zo groot als werd aangenomen. Vier weken lang ging het de Vlis singse equipe voor de wind. Alle vier duels werden in winst omge zet. „Als je wilt winnen moet het op al le fronten kloppen," zei vervan gend coach Ron de Waal na af loop. Het creëren van kansen was geen punt. Het afmaken wel. „We hebben steeds achter de feiten aan moeten lopen. Jammer, want dat was vandaag echt niet nodig", al dus een teleurgestelde Ron de Waal. CASTRICUM Het vrouwenteam van Oemoeme noe verloor in en tegen Castricum pas de eerste wedstrijd van het sei zoen, maar het was meteen wel een cruciale nederlaag. Castricum won met 29-5 en nam de koppositie over van de Middel burgers. Trainer/coach Herbert-Jan van der Waal verwacht niet dat de Noord-Hollandse vrouwen die nog uit handen geven. Oemoemenoe miste vier basis speelsters. Bij een 29-0-achterstand wist Yasmine van der Waal de eer te redden. GILZE Tijdens de tweede selectiewed strijd sjoelen voor teams hebben vier Zeeuwse ploegen zich ge plaatst voor het NK, dat in Voort- huizen wordt gehouden. Het gaat om de volgende teams: 2e klasse: 1. Schijf 83 (Dennis Eijke, Bram Betsy de Waardt, Freek van Duin) 126.80; 3e klasse: 1. Schijf83 2(Huub en Corrie Stijns, Bert Verduyn, Ina Colijn) 123.00; 4e klasse: 3. EMSV(Arie en Diny de Man-Bert Nelly Mes) 117.47; 5e klasse: 2. De Goese Schuivers 3(Liesbeth de Jager, Gre van Beek, Nellie van Leen, Ellie van der Hoek) 106.86. AALST Karin Krappen is er niet in ge slaagd het open Vlaams dartkam pioenschap in Aalst op haar naam te brengen. Ze kwam in de finale tekort tegen Irina Armstrong. De Russin won in twee sets: 3-1 3-2. Bij de mannen ook geen Neder lands succes. Zowel Joey ten Berge als Mikel van Maastricht strandde gisteren in de halve eindstrijd. Ze pakten wel een set tegen respectie velijk John Walton en Steve West. De titel ging naar Walton. VLISSINGEN De 32e editie van de Lions Bridge drive is zaterdag gewonnen door de heren Breedveld en Claeijs. Ze scoorden in hef atrium van Hoge school Zeeland 67,02%. De heren Flipse en Verburg werden tweede, de heren Van de Brink en Voren hout derde. De Lions Bridgedrive is de grootste bridgedrive in Zuid-Nederland. Er deden 102 paren mee. De op brengst van 4000 euro van het eve nement gaat dit jaar naar de stich ting 'Behoud werk Han Reijnhouf. Reijnhoudt is modelbouwer. KWADENDAMME Het topteam van 's Lands Welva ren deed zaterdag ook zonder kop man Caudron uitstekende zaken. Van Buiting Staalconstructie werd in Kwadendamme met 5-1 versla gen en van Helmink Techniek met 4-2. Nu dient gezegd dat het niet de sterkste tegenstanders waren afge lopen zaterdag, maar vooral Bui ting is toch ook geen kleintje. De ploeg uit Lochem bezette tot voor dit duel de derde plaats die nu wordt ingenomen door 's Lands Welvaren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86