Inspiratieloos Vlissingen laat 321 sport J3l Axel en Walcheren nemen in vierde nfdt onnodige klasse afstand van achtervolgers nederlaag RCS geeft voorsprong uit handen *0 Ploeg van trainer Pennings begint tegen ro delantaarndrager Unitas'30 goed, maar valt in het vervolg van de wedstrijd ver terug. Aardenburg is leiding kwijt in derde klasse w EERSTE KLASSE ZONOAGVOETBAL HMiaKttllMMH Vlissingen begon met vier zeges ijzersterk aan de competitie, maar speelde de laatste drie duels gelijk. Een belangrijk moment uit de eerste helft. Joffrey Celdof heeft zich knap vrijgespeeld, maar stuit op doelman lllary van der Lee. foto Lex de Meester maandag 16 november 2009 msmÊMammmmmmmmmmmmmmmmmm BEST - Eersteklasser RCS leek gis termiddag lang op weg naar de winst tegen Best Vooruit, maar in het slotkwartier moest de ploeg toch nog een gelijkspel toestaan. In de eerste helft viel er weinig te beleven in Oost-Brabant. Beide (de fensies gaven nauwelijks kansen weg. Kort voor rust slaagde RCS er toch in om een gaatje in de verde diging van de thuisclub te vinden. Joey van der Zweep tekende voor 0-1. Toen Alwin van Ham luttele seconden na het begin van de tweede helft op aangeven van Den nis de Nooijer voor 0-2 zorgde, leek RCS in veilige haven te zitten. Trainer Michel Leonhart moest toezien hoe zijn ploeg vervolgens de ene na de andere grote kans op 0-3 onbenut liet. Een kwartier voor tijd bracht Best Vooruit in de persoon van Thijs Engels de span ning terug. RCS moest zichzelf he lemaal voor de kop slaan toen En gels vijf minuten voor tijd de ge lijkmaker produceerde. In het uit- duel met Longa (twee weken gele den) gaf RCS ook al een 0-2-voor- sprong uit handen. Toen sleepte de ploeg van trainer Michel Leon hart er in de slotfase nog een over winning uit, maar in Best konden de Souburgers dathuzarenstukje niet herhalen, al kreeg het daar voor wel kansen. Kort voor tijd sloeg nog even de vlam in de pan toen Thijs Engels een overtreding beging, met een klein opstootje als gevolg. Scheidsrechter Heusschen deed het incident af met enkele ge le kaarten. Best Vooruit-RCS 2-2 (0-1). 44. Joey van der Zweep 0-1, 46. Alwin van Ham 0-2, 75. Thijs Engels 2-1, 85. Thijs Engels 2-2. Scheidsrech ter: S. Heusschen (Bladel). Gele kaart: Thijs Engels, Xander Schee pens (beiden Best Vooruit), Ste ven Visser, And ré Siereveld, Alwin van Ham, Morad Bobouh (allen RCS). Aantal toeschouwers: 450. MIDDELBURG - Aardenburg is de koppositie kwijt in de derde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Rinus Zegers verloor met 3-2 van BSC en zag Halsteren voorbij komen. BSC en Aarden burg staan nu tweede, op twee punten van Halsteren. HW'24 kreeg het na rust op zijn heupen tegen Alliance. Na een o-o-ruststand werd het liefst 6-0. Michal Szczawinski was met vier treffers de gevierde man. RIA W voegde dankzij een o-o-ge- lijkspel tegen Dosko een punt aan zijn schamele totaal toe en staat nu op twee. Zierikzee boekte een 2-3-overwinning bij Steenbergen. HW'24-Alliance 6-0 (0-0). Michal Szc zawinski 1-0, Michal Szczawinski 2-0, Michal Szczawinski 3-0, Dennis Buijs 4-0, Evert van den Berg 5-0, Michal Szc zawinski 6-0. BSC-Aardenburg 3-2 (2-1). jelle de Vreeze 2-1 en 3-2. RIA W-Dosko 0-0 (0-0). Steenbergen-Zierikzee 2-3 (2-1). 1-1 Ingmar Quist, 2-2 Frank van der Helm, 2-3 Freek Torensma. VLISSINGEN - Axel en Walcheren namen in de vierde klasse A ver der afstand van de achtervolgers. Axel versloeg Steen met 4-1 en Walcheren boekte een 1-0-over- winning op Jong Ambon. In de vierde klasse B leverde het duel tussen Zeelandia Middelburg en rode lantaarndrager SVC pas na rust zeven doelpunten op; hier werd het 5-2. Walcheren-Jong Ambon 1-0: Voor rust waren de beste kansen voor de bezoekers, maar deze faal den in de afwerking waardoor het 0-0 bleef. In de tweede helft was er een goede kans voor Paul Bun- nik die echter tegen doelman Bas Rijkeboer aanschoot. Even later ging aan de andere kant een inzet van Jaït Tomasoa via de bovenkant van de lat over het doel. Kort voor tijd opende Paul Bunnik de score namens de Vlissingers: 1-0. Jong Ambon ging nog wel fanatiek op zoek naar de gelijkmaker, maar de beste kans kreeg walcheren-speler Boban Martinovic. Hij verzuimde echter de wedstrijd vroegtijdig te beslissen. Het bleef bij 1-0 en dus drie belangrijke punten voor de Vlissingers in de aanloop van het belangrijke inhaalduel van volgen de week tegen Axel. Zeelandia Middelburg-SVC 5-2: Na een doelpuntloze eerste helft openden de bezoekers uit een strafschop (de eerste van in totaal vier, twee aan elke kant) de score via Gijs van der Bom. Mare Alfons maakte gelijk, waarna SVC met tien man kwam te staan na een ro de kaart. De Middelburgers profi teerden en liepen uit naar 3-1 via Alberto Conde Morgado, beide treffers uit een strafschop. Even la ter benutte ook Gijs van der Blom zijn tweede strafschop (3-2), maar al snel werd het 4-2 en 5-2 door Mike But. Luctor'88-Patrijzen 2-1: De ruim 350 toeschouwers die op de Beve- landse derby waren afgekomen, za gen de thuisploeg al na twee minu ten scoren via Serge de Blaey: 1-0. Hierna golfde de felle wedstrijd op en neer, maar het bleef bij 1-0 hal verwege. Kort na rust kreeg We sley Rokven zijn tweede gele kaart. Ondanks de ondertalsituatie zette Patrijzen de thuisploeg on der druk. Een kwartier voor tijd kwamen de bezdekers echter met negen te staan toen Jeroen West- strate direct rood kreeg. Even later werd hij richting kleedkamer ge volgd door Martin Rijk (2x geel) van Luctor'88. Vijf minuten voor tijd zorgde Jeroen Kedde voor de bevrijdende 2-0, ook al maakte Edwin Capello in blessuretijd er vanaf elf meter nog 2-1 van. TERNEUZEN - De mogelijkheid om een concurrent te vloeren, liet Ter- neuzen gistermiddag lelijk liggen. Op eigen veld verloor de zon dag-tweedeklasser met 0-1 van Jeka. De beslissing in het matige duel viel een kwartier voor tijd. Terneu- zen-verdediger Fabian Wilson kreeg rood na het neerleggen van een doorgebroken speler, waarna Sander Mijnhijmer de strafschop benutte: 0-1. Het bleek de enige treffer van de middag en dat mocht Terneuzen zichzelf aanrekenen. De formatie van Diederik Hiensch was vooral voor rust de bovenliggende partij, maar verzuimde op voorsprong te komen. Door de nederlaag zakte Terneuzen naar de vijfde plaats. Terneuzen-Jeka 0-1 (0-0). Sander Mijnhijmer 0-1 (strafschop). Bijzonder heid: 76. rode kaart: Fabian Wilson (Ter neuzen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82